Epizody(12)

Endor

Musím rovnou ze začátku říct, že mě sedmá série příjemně překvapila. Nejdříve bych začal pozitivními prvky. Takový pozitivní prvek je určitě animace, která je oproti šesté řadě o dost lepší a vypadá úchvatně, hlavně v soubojích. Když už jsme u těch soubojů, tak se mi velmi líbil souboj se světelnými meči mezi Ashokou a Maulem na planetě Mandalore. Ten souboj prostě vypadal úchvatně, určitě je to také tou lepší kvalitou animací. Nejvíce se mi líbili poslední čtyři epizody, u kterých jsem se vůbec nenudil a za mě tam byl nejlepší děj, který byl po celé ty čtyři  epizody velmi napínavý. Co ale napínavé nebylo tak byl šestý a sedmý díl, u kterých jsem se i chvilkami nudil a kdyby tam ty epizody nebyly tak by mi to ani nevadilo. Celá ta série byla rozdělena na tři příběhy, za mě byl nejlepší ten poslední a kdyby v té sérii ty dva předchozí nebyli a byl tam jen ten poslední tak bych klidně dal plný počet bodů. Jenže to by byla ta séria zase moc krátká, ale vůbec by navadilo, spíše by to prospělo, prodloužit ten třetí příběh. Za mě by tam mohly například prodloužit to dobývání Mandalore. ()

bigmatko

SW - CW - je seriál ktorý chytí každého fanúšika SW universa. jeho dejová línia ideálna zapadá k filmom. spracovanie je perfektné postavy sú známe či už z filmov alebo iných seriálov alebo z kníh či komiksov a je tam veľa nového čo je proste potrebné vedieť a vidieť. Všetky staré epizódy sú dokonca k dispozícií aj na HBOGO čo ma veľmi potešilo keďže služba Disney bude na SR zrejme až od 2021 teda aspoň dúfam. ()

Krnac

Tak finále toho čo sa delo behom epizód 1-3 nemohlo dopadnúť lepšie, uznávam že Ahsokyna príhoda na Corusante bola trochu natiahnutá ale ako vyplnenie sveta Star Wars to bolo dobré, avšak prvé epizódy a to odiel 99 a finále Ahsoka vs Maul vs rozkaz 66, to bolo proste úžasné. Podľa toho ako to bolo označené predpokladám že sa to rátalo ako TV film. Verdikt? Dave Filoni, Bosco Ng, Kyle Dunlevy, Steward Lee spolu s Lukasom (tvorcovia tohto) mali točiť novú trilogiu lebo presne vedeli čo robia. Jediné čo by som mohol vytknúť je viditeľné kľučkovanie tak aby sa Ahsoka neobjavila v epizóde III ale za to oni nemohli, len jedna scéna mohla byť o trochu lepšie ale uznávam že oveľa lepšie to už nešlo. ()

Sashmen13

Tak něco mezi 4/5, ale dám 5, protože poslední 4 epizody jsou něco jako magnum opus celé série, neříkám, že je to nejlepší ze všech, ale jako závěr je to opravdu dobrý. Nejvíce asi potahal Maul(což se mi těžko říká, protože jeho přežití mě vždycky trochu štvalo), jehož voice actor to rozjel ve velkým = YOU ARE ALL GOING TO BURN, WE ARE ALL GOING TO DIE!!! A na souboj se dokonce vrátil herec Maula z první epizody, aby udělal motion cap, good stuff. Je skoro zázrak, když se příběh dokončí a i když by pár věcí bylo ještě lepších (obi a anakin na utapau), tohle byl dobrej konec. ()

Lukas__

Vzhledem k posledním 4 epizodám jsem přemýšlel nad 4, možná i 5 *. Ale po tom co obsahují ostatní epizody - reklamu na jiný seriál a příběh 2 sester (blbý a blbější) to prostě nešlo takto ohodnotit celou sérii. ()

Overlord_04

Star Wars: Clone Wars, seriál který dokázal být opravdu dobrý, ale povedlo se ho dokončit na jedničku? 2.série tohoto seriálu nakopla tomuto dílu život a 6. série všechna čest. Seriál utichl v roce 2014 a konečně tento rok dostal finále. Jsem spokojen, ale 6. sérku to nepředčilo. Série se dělí do 3 příběhů: Anakin a Obi-wan, Ashoka a život v podsvětí a finále na Mandaloru. 1. část mě velice překvapila svým provedením a hlavně Anakinem a Obi- wanem. Zklamáním je, že této dvojky máme v celé sérii pomálu. Linka s Ashokou v podsvětí byla takoooová nuda až to bolelo. Třetí akt mě navnadil. Ashoka se znovu shledala se Skywalkerem a Kenobim. To mi přirostlo k srdci. Poté jsme se mohli podívat na Mandalore. Čekal nás fight s Maulem. Ten se povedl a asi je nejlepší souboj v tomhle seriálu. Poté následoval ROZKAZ 66......................................... a nyní přichází malé zklamání :(. Ano závěr byl emotivní, ALE VĚTŠINA FANOUŠKŮ ČEKALA NĚJAKOU EPIČNOST, ZNOVU PROŽÍT ZABÍJENÍ JEDIŮ NEBO POZŘÍT EPICKÉ SOUBOJE Z EPIZODY III (samozřejmě mohli použít animované vymazané scény z epizody 3), nebudeme kydat hnůůůj. Asi je to chyba ve mě, ve fanoušcích, kteří čekali to, co jsem tady rozepisoval. Na závěr finální scéna s DARTH VADERem byla fenomenální. PEACE 7,5/10 ()

Berchtold

Dávám plný počet, ale defacto ten je jen za poslední 4 epizody. 1 - 4 80% Co napsat k e 5 - 8... viděl jsem je a byla to nuda, chvílemi až utrpení, ale pak přišlo velké finále, které tím nejdůstojnějším způsobem zakončilo epos Klonových válek. ()

Johny203

Posledná séria Klonových vojen je sklamaním! Niekoľko výplňových epizód ( z ktorých niektoré dosahujú úroveň vatovitosti a infantilnosti prvej série) jasne ukazuje že tvorcovia nemali dosť nápadov na záverečnú sériu. Ukončujúci štvordielny príbeh je však dobrý ale nie je hodný legendárnosti ktorú požíva. Vizuálne si séria polepšila. Najlepšia epizóda: číslo 10. ()

madcap

Jsem fanouškem Star Wars cca od roku 1985, kdy jsem viděl z nekvalitní, šumící, ojeté, x-té VHS kopie Empire Strikes Back v německém dabingu 😅. V roce 2005 jsem patřil mezi lidi, co nebyli zrovna příliš uneseni z Revenge of The Sith – hlavně kvůli zobrazení přerodu Anakina Skywalkera v Darth Vadera. Ten byl za mě příliš "rushed" a přišel mi nedostatečně motivovaný. Jedno z velkých plus seriálu The Clone Wars je podle mě právě to, že tyhle "mezery" tvůrci do značné míry zacelili a spoustu dalších důležitých věcí okolo dovysvětlili. No a Clone Wars vrcholí sedmou řadou... Na začátku se v několika kvalitou jen průměrných epizodách seznámíme se speciální klonovou jednotkou Bad Batch (dnes už víme, že šlo o pilot jejich vlastní řady seriálu), pak se znovu setkáme s Ahsokou (btw mojí nejoblíbenější mimofilmovou postavou SW) na Coruscantu, kde si najde dvě kamarádky. To také zrovna není story, která by nějak dramaticky vyčuhovala nad průměr seriálu ... ale nakonec nás tahle linka příběhu dovede do naprosto grandiózního finále, které představují poslední čtyři epizody. A to už je opravdu neskutečný nářez a naprosté "porno" pro všechny pravověrné fanoušky SW. Troufnu si říct, že epizody Old Friends Not Forgotten, The Phantom Apprentice a Shattered patří k tomu úplně nejlepšímu, co kdy bylo v celém universu SW natočeno ... a nemůžu tak nakonec dát sedmé sérii méně, než 5 hvězd, i přes ten relativně slabší rozjezd. Nakonec tip pro mladou generaci, pro kterou jsou SW nové a teprve se s nimi seznamuje – seriál Clone Wars rozhodně doporučuji "vložit" mezi filmové Epizody 2 a 3. A jestli nebudete mít hned trpělivost na celý seriál, což chápu, tak se podívejte aspoň na poslední čtyři díly 5. řady, pak na krátkou 6. řadu (tam je navíc možné klidně vynechat 8. a 9. epizodu) a nakonec na to finále 7. řady. I to zabere nějaký čas, ano, ale garantuji vám, že si pak RoTS mnohem lépe užijete, protože vám tam bude všechno dávat o dost větší smysl. Po zhlédnutí RoTS se pak ke Clone Wars určitě rádi vrátíte a dáte si je celé od začátku. P.S. Ano, vidět finále Clone Wars ještě před RoTS je asi trochu sporné kvůli spoilerům, ale stejně bych to nevynechal. Každému, kdo už o SW něco ví, je stejně už předem jasné, jak to s Anakinem ve filmu dopadne... ()

FlyingGentle

Je to bez diskusí nejlepší série! I ty vložené díly se sestrami Martezovými mne nakonec vzaly. Nejdříve se mi nelíbila ta ukecanost, ale scénáristicky to vzalo slušné grády – nicméně přechod do závěrečných 4 epizod byl prostě Boží a krásně akční, že nešlo jen lahodně mlasknout a vychutnávat si akčně-vizuální promyšlenost, dramatické souboje mezi „dobrými“ a „zlými“ Mandaloriany, které ovládal náš dobře známý Darth Maul. Ahsoka umí být zranitelná i drsná, vše je dopiplané a často i překvapivé ve svém vyznění. Je vidět, že si Filoni a tým maximálně vyhráli s formální stránkou. Jakoby se chtěli důstojně rozloučit s propojením zatím známého SW vesmíru. Maulova postava se zjevila ve správný čas, ale jeho únik na závěr mi trošku vadil. Jeho role ale přijde v jiných snímcích, to už všichni víme. Provázanost s úvodem 3. dílu hrané série je příjemně uměřená, v intencích toho, aby nenarušila hlavní Klonový příběh. Protože je to nakonec hlavně o svědomí a pocitech Klonů, kteří chtě nechtě musí poslechnout rozkaz 66. Jen Rex se srdnatě vzepře a díky Ahsoce se může postavit na správnou stranu. Hudba je v posledních dvou dílech monstrózní, skoro jako od Vangelise. Suma sumárum jsou Klonové války nejlepší seriálovou prací, která se kdy mohla o SW natočit. Můžeme jen směle přát novým tvůrcům úspěch se Starou republikou, o které prý vzniká nový film či možná i větší sága. ()

SoulAsAGem

Až po shlédnutí klonových válek, mám jasno v tom, o čem vlastně celé Starwars je. Klonové války se odehrávají v období ve kterém se odehrávají prequel epizody, tedy |,|| a ||| - těsně před pádem republiky. Je to must see každého SW fanouška. Všechno do sebe zapadá jako puzzle. Obi Van a Anakin spolu s Ahsokou neuvěřitelně přínosní během válek, hlavně Anakin a jeho skutečně jedinečné bojové schopnosti. Konečně jsem poznala Ahsoku a to jak se její postava od začátku vyvýjí je něco úžasného a musím říct, že je jednou z top charakterú a jednou z mých nejoblíbenějších postav v celém SW univerzu, o to větší zklamání pak pro mě byl seriál Ahsoka. Clone wars mi mimo jiné překvapivě přinesl i trochu jiný pohled na řád Jediů a ne v tom zrovna nejlepším světle. V seriálu nastane několik okamžiků, které mohly ovlivnit celý průběh SW dějin a šlo většinou o nešťastné náhody, menší zaváhání nebo nedůvěra.. Nicméně bavilo mě i poznávání jiných postav, těch záporných jako Gen. Grievous, Admiral Trench, a samozřejmě Hrabě Dooku, Darth Maul nebo bounty hunters jako Cad Bane a můj oblíbený Hondo.. Nebo naopak z řad Jediů kromě populárních jako Mace Windu a Yoda mě zaujal Master Plo Koon. No je toho spoustu, ještě mi bude chvíli trvat než to vše vstřebám a poslední epizody v 7. Sérii mě teda emocionálně rosekaly.. ()