Ma Jun, policista, který proti zločinu nepostupuje vždy výhradně podle litery zákona, se spojí s infiltrovaným agentem Hua Shengem, aby společně pacifikovali členy ukrutné bandy pašeráků vedené třemi vietnamskými bratry. Nejstaršího bratra dostanou, ale při akci dojde k odhalení agenta, který toto prozrazení málem zaplatí životem. Jun zločineckou organizaci neúnavně pronásleduje a málo se přitom stará o dodržování předpisů. Blíží se den, kdy má být hlavní vůdce pašeráckého gangu postaven před soud, a životy svědků jsou ohroženy. To znamená, že závěrečnému zúčtování se nelze vyhnout. (Film+)

Trustme

Další Donnie Yen v roli zarputilého inspektora v příběhu o Policajtech a Zločincích. Originalita v tomto filmu je na bodu mrazu a neroztaví se ani pod názvem Bod vzplanutí. Ale tohle je film s Donnie Yenem a jeho choreografií, což znamená, že si dáme přehrávání opět jako v Kill Zone na 67. minutu a až do konce budeme prožívat každý z tisíce úderů Donnieho mega souboje, kameru, střih a perfektní hudbu. Hongkongská akční kinematografie vždy měla něco, co si tá americká nemohla moc dovolit a nebo by jí to neprošlo: Postavy umírají, jsou brutálně zraňovány bez rozdílů pohlaví a věku. Ano smrt dítěte zde bývá častým prvkem pro vyhrocení emocí, aby následovala o to nekompromisnější odplata. ()

BuryGol

Průměrná asijská kriminálka s minimem bitek. Na netu jsem našel že to je film kde bude muay-thai. Takže jsem zklamanej o to víc a nebejt Donnieho Yena, hodnocení by možná šlo ještě o stupínek dolu. Na druhou stranu to mělo náboj a příjemně to uteklo. ()

ZkuKol

Donnie je vcellku ve formě a má chuť nakopat zadek pár Vietnamcům. Dělá, co může a sám si vymýšlí choreografii, docela mu to jde. Jenomže, nevím proč, se mu rozhodl Wilson Yip házet klacky pod nohy. Ty dva spolu už párkrát točili a vždy ke všeobecné spokojenosti, tak proč zde čekáme hodinu na pořádnou akci. Děj je jednoduchý a to Yenovi svědčí (nemusí moc hrát). Jenže Yipovi se nedaří natoči pořádně honičku (ať už v autech nebo po svých) ani bitku. Vše se snaží tvůrci napravit v poslední půhodině, kde mám podezření, že za kameru šel Yen, protože ho už nebavilo koukat, jak mu druzí przní práci. Yen je asi nejlepší herec ze všech bitkařů made in Hong Kong, ale ani on svým charismatem 60 akceprostých minut neutáhne na víc než průměr. Policie vs. mafie = nerovný boj, který může vyhrát jen Yen, za použití nepovolených praktik a vyhozením rutinéra za kamerou... 60% ()

Cracker

V poradí druhé "dobrodružstvo" inšpektora Ma-a a aj druhá spolupráca Yen-a s Yip-om, ktorá však nesiaha ani po päty tej predchádzajúcej. Chýbala tomu originalita, chvíľami som si myslel že znovu pozerám S.P.L., niektoré veci sa mi zdali nezmyselné a necítil som pri filme takmer nič aj napriek tomu však musím pochváliť bojové sekvencie kvôli ktorým som si film pozrel. Boli výborné, ale radšej by som bol keby neboli natlačené do tridsiatich minút. ()

iXtr3m3

Podobný prípad ako SPL1. Ja hlupák som čakal skvelého Donnieho, ale bol to len Donnie nasraný policajtský. Urobil som chybu, že som si toto pozrel až po fantastickom Yip Manovi, bral by som to inak. Yip Man prvá časť (a v podstate aj ďalšie Yenovské pokračovania) zostáva neprekonateľným. ()

Giggs

Skvely Donnie Yen, vyborna choreografia bojovych scen, no čakal som viac. Dosť ma sklamal plytky, predvidateľny no hlavne otrepany pribeh, ktory sa da vidieť v každom druhom akčnom filme. Škoda nevyužiteho potencialu. ()

Adramelech

Když se v nějakém filmu postavy hodně perou a případně se pronásledují v autech, říká se takovému filmu akční. Tolik jsem už z filmové vědy pochopil. Ke sledování jsou akční filmy vhodné tehdy, když se člověku zrovna nechce moc myslet a chce se dívat na nějaké dynamické a zajímavé dění. Podobně mohou posloužit i pornofilmy. I v nich se ukazuje dynamické a zajímavé dění, jež neklade nároky na divákův intelekt, ale akce tam jsou dost stereotypní, pročež se v této branži točí téměř výhradně filmy krátké, které skončí dřív, než začnou diváka nudit. Existuje jen několik málo způsobů, jak ojet ženskou nebo se od ní nechat ojet, ale je nesrovnatelně víc způsobů, jak se spolu lidé mohou porvat nebo se pozabíjet. – V tomto filmu trochu trvalo, než se děj rozjel, ale poslední cca půlhodina ušla. Zaujala mě disciplína hod dítětem na dálku. Také bylo pěkné, jak Rákosníci běhají v rákosí a střílejí jak na manévrech. A nakonec si dva hlavní hrdinové spolu ještě musí pěkně zblízka asijsky zabojovat, aby si to divák fakt užil. Celkově hodnotím jako slušný průměr. ()

Wishkah

Donnie Yen se do toho pustil pěkně natvrdo. Musím říct, že jediné co mě k tomuhle filmu váže je Donnie Yen a Collin Chou. Ti dva drží tenhle film nad vodou a hlavně jejich závěrečná bitka je opravdu mistrovsky provedená. Celému filmu bohužel podráží nohy scénář a režie, která se z tohohle filmu snaží udělat něco víc než je. Příběh k uzívání a po hodině sem už jen přetáčel na akční scény, které díky bohu aspoň stojí za to. ()

FARGO

Výtečné! Ryzí akční film od první minuty, kde se střídá akce s martial-arts závěrem a všechno to má podmanivý vizuál a senzační hudbu. V podstatě mnohem záživnější než Zóna smrti. ()

Zombi

Upřímně řečeno, z celého filmu stojí za zhlídnutí jen závěrčná přestřelka a fight, kterej fakt stojí za to, bohužel zbytek filmu je tak nějak o ničem, jednoduchej příběh, možná malinkato inspirovanej Volavkou nebo Skrytou identitou, ze začátku nebudete vědět o co tam sakra jde a pořádnej souboj je opravdu až na konci a ty tři hvězdičky jsou jen kvůli němu. Škoda. Tři slabší hvězdy. Howgh ()

Jayem

Jeden s tych slabšich Hong-Kongskych filmov. Scenar nič moc: zo začiatku pôsoby dosť zmätene pokial nepochopite očo tu ide. Potom sa to celkom da. Pomohlo by aj lepšie obsadenie, ktore ma tu nejak extra neoslovilo. Akcia sa celkom da ale niečo tomu chyba. Neni to žiaden Exiled. ()

Puol

Dejovo sa nejedná o žiadny zázrak, ale všetko vyvažuje slušný vizuál, herecké obsadenie a hlavne záverečná tretina filmu, ktorá bohato vynahradí to čakanie na poriadnu akciu. Donnie Yen potvrdzuje svoj status neporaziteľného kung-fu poloboha. Podobné úlohy už hral x-krát, ale stále mu to ide. ()

fr3ak

Kdyby se z filmu vystřihly ty nudné pasáže (hlavně první polovina) a zůstaly tam jen akční scény (které patří mezi to nejlepší co jsem za poslední dobu viděl a hlavně tu poslední si opravdu sem tam rád připomenu), tak bez váhání dávám plný počet, takhle bohužel dávám za čtyři a to ještě dost nadhodnocuji, ale taky jedním dechem dodávám že kdyby Donnie pořád jen točil takové filmy, tak budu ten poslední kdo by si stěžoval. ()

Ronyk7

Čtu tady, že ve filmu je akce rovnoměrně rozložená-to jsem se asi díval na jiný film. Tu není totiž žádná vyjma konce filmu. Z tohoto důvodu pro mně zklamání. Dončovi ale špatný hodnocení nedám. ()

M1911

První minuta, jedna slušná naháněcí akce a super závěrečný souboj. Jo a ještě nesmyslná přestřelka ve vysoké trávě. To je souhrn věcí, co si z filmu vybavuju. A to je trochu málo, zvlášť ve srovnání s vynikajícím Kill Zone. ()

Acrobat

Tu niekto slušne pritvrdil a musel mať korene vo Vietname, lebo spôsob akým tu Vietnam robí peklo je priamym zásahom. Režisér so scenáristom tu nechávajú "dobrých" dostávať také rany osudu, až som si vážne povedal, že či to niekto na konci prežije. Príbeh absolútne nestagnuje, dokonca aj jedenie čínskeho pekinského kuraťa má brutálny nádych. Srrátka a dobre. Perfektná i keď pomerne rýchla sonda do sveta zločinu a policajtov v osviežujúcou ázijskom nádychu, kde MItsubishi vrazí do stromu vyhodí chlapa do vzduchu a vy ho dostanete ostreľovačkou, či hodíte len tak šesťročné decko na chodník. Áno, aj toto tu je. Slušná pamätateľná práca. (videné 25.1.2019, AMC archív) ()

Nix

Donnie je řezník, ale film je celkem nudný, ale závěrečný souboj je lahůdkou. Naštěstí film nepatří mezi nejdelší počiny, takže se to vydržet dá a aspoň je to odměna za to, že divák vydržel do konce. ()

Looka

85% Děj jsem dvakrát nechápal a ani neřešil. Prostě drsnej polda jde po vietnamským gangu a přes nudnější rozjezd se začíná plnit velice kvalitníma ultimátníma mlátičkama. Finále kdesi v pralesních troskách je skvostné. ()

Lavinia

K uzoufání nudné vyhlížení nějaké akce, když jsem se konečně dočkala, byla jsem už mrtvá, takže jsem stejně z toho nic neměla. ()