Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Petriver

Bavil jsem se a nemůžu jinak, než za plný počet. Klidně překousnu morální podtext v souvislosti s kritilou současné společnosti. Robotek byl tak roztomilý a zábavný, že drobnosti okolo to s přehledem přebíjí. Vřele doporučuju. ()

xylobrno

Film, který je velice nejednoznačný. Někdy přímo roztomilounký a k zulíbání, jindy vhánějící slzy do očí (tento pocit u mě převládal první čtvrtinu filmu). Pixarovští tak vytvořili perfektní pohádku pro malé, ale jakoby jim to nestačilo a z hlediska intelektuálního museli prosadit některé své myšlenky, jež se chtě nechtě draly na povrch. Brilantní taneční scény kolem vesmírné lodi při nichž srdce plesá a dme se radostí a koutky úst se zvedají k výšinám… Pohledy na zpustošenou zemi… Tento snímek přesně udeřil na mou „ekologicko-antikonzumní“ strunu a vyvolal ve mně blíže neurčený pocit: „tak nějak to možná bude…“ Film pro dvojí diváky, pro ty, co si přijdou do kina zarelaxovat, a pro ty, co ve filmech hledají i to, co v nich není… ()

Ano, bylo to skutečně zbytečně moc dlouhé, příjemně svižné byly až titulky, které mimochodem doporučuji. Zbytečná zdlouhavost je však jediné, co mohu filmu vytknout. Tvůrci si skutečně vyhráli a jsem si jistá, že mi utekla spousta odkazů jako ty na Vesmírnou Odysseu, Toy Story nebo Apple. Robotek Wall-e byl skutečně roztomilý, ačkoli na rozdíl od R2-D2 už trošku mluvil. Vůbec mi přišlo, že všichni robotci i šváb mají osobnost, na rozdíl od "lidí". Spíš než vtipný mi film přišel zábavný. Povedl se i krátký předfilm Presto s úžasným králíčkem. Příběh není nic zvláštního, ale film jako celek stojí za zhlédnutí určitě. ()

david666

teda jestli tohle má být od PIXARu jeden z nej filmů, tak o tom bych vážně pochyboval. Námět je originální, o tom žádná, ale myslím, že film postupem času ztrácí šťávu. Vyjadřování lásky beze slov je sice milé a oba roboti jsou místy k sežrání. Jakmile se však dostaneme na vesmírnou loď s lidmi, začínají se jednotlivé akce podobat a jsou zbytečně roztáhlé. oproti poslední pixarovce Rattatouile nebo třeba Hledá se Nemo je to podstatně slabší kousek. ()

Pidibull

Tak tohle je snad nejlepší film po Úžasňákových, co jsem od Pixaru viděl. Můj synek, kterému budou dva roky od něj nemůže odtrhnout oči a co hned ráno vzbudí, tak křičí wall-i, wall-i. :-) ()

TesterX

Po dlouhé době famózní animák, který srší vtipem, napětím a romantikou. Vše propojeno naprosto nenásilným způsobem. Dojemné, roztomilé a praštěné - stejně jako většina postaviček v tomto snímku. Wall-E + Eva = V(elká) P(lechová) L(áska). ()

Gage

Film, který zahřeje u srdce. Jen sledujete dokonalou souhru všech aspektů filmu a je vám dobře. Lamentovat nad tím, jestli film je moc "ekologický", nebo jestli je první půlka lepší než druhá nemá smysl. Jen si užívejte. ()

RomaS

Je až neuvěřitelné jak si dokonale poradili tvůrci tohoto sympatického snímku vložit lidské emoce do malého popelářského robota a přitom celý jeho slovník si vystačil sotva se dvěma slovy. Technická propracovanost do nejmenších detailů provází toto dílo až do konce. ()

Leyla

Nádhera! Můžete argumentovat neodstatečností děje, ale mě tenhle děj stačil...mě by snad stačilo, i kdyby Wall-e dvě hodiny těma svýma očičkama jen koukal do kamery:)) ()

LilDevil

Daleko vytrca a posuva latku vysie. Keby bolo mozne tak mu dam 6* teraz ma napadlo, po tom co som ho v kratkej dobe videla druhy krat, ze je ako Maly princ od Exuperyho.. zakazdym otvori ine dvere a ukaze ine moznosti. ()

gu-staff

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi, ale je to opravdu vizuálně dokonalé, i když přehnaně dojemné a na příběh chudé. ale baví vás to až dokonce. Moc se mi líbila celková propracovanost Wall-eho, jak na něm vše poměrně uvěřitelně funguje. ()

Zabuza

Každá story je o láske. Príjemná pixarovka o robotíkovi menom WALL-E zjavom pripomínajúci ďalekohľad pripojený ku krabici (ale je naozaj roztomilý), ktorý zostal jediným "žijúcim" na planéte Zem. Avšak príchod "ipoďáckej" EVE prevráti jeho život naruby (ako to už po príchode ženy býva zvykom). A tak sa Wall-E vydáva za EVE na vesmírnu loď AXIOM, ktorú obýva naša civilizácia pripomínajúca leňochodov skrížených s vyplavenými veľrybami. Správanie robotov je úžasné a úvodná, asi 20 minútová scéna, kde Wall-E predvádza svoju one man show patrí k najlepšej z celého filmu. ()

Dexter666

Milý filmík s množstvom gagov, v ktorých sa nájde aj zopár pre dospelákov (tentokrát veľmi poriedko oproti napr. Ratatouille). Je to však dosť veľká zívačka, pri ktorej sa mi vybavuje Toy Story, ktoré ma bavilo asi na rovnakej úrovni. Silnou stránkou je predovšetkým hudba, ktorá ženie mlčanlivý počin postavený z 90% na citoslovciach svižne dopredu. Problém je žiaľ v námete. Ten zostane pre deti asi dosť skrytý a aj zbytočný. Na mojom mieste by som ho skôr zasadil do nejakej časti Outer Limits (samozrejme s nejakým pochmúrnejším koncom). Som inak celkom rád, že som nešiel do kina, asi by boli moje očakávania vyššie. 70% ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky