Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

dudo24

Strašne pomaly sa to rozbiehalo. Začiatok ma vôbec nebavil – viac pre deti ako pre dospelých. Ku koncu to bolo dosť dobré – robot love a vtipní paľudia ktorí objavujú elementárne veci života. Sranda ako vedeli dva pári očí a dve slová “WALL-E” a “EVE” vyvolať emócie. Keď spriemerujem ten začiatok a koniec tak mi vyjdú tri hviezdy. ()

Drozdo57

Tento film si berie veľa inšpirácií a výborne ich kombinuje. Je to výborne animované, výborne napísané. Proste výborné. Pre mňa je to najlepší 3D animák. ()

Gig

Tento animák si mě získal od počátku. Proč? Je jiný než většina animáků, které se recyklujou a jsou v podstatě totéž. Vlastně tu nemáte moc podstav krom jednoho robota. vyristl jsem na číslu pět a tento robůtek mi ho svým vtipem moc připomněl. Nu a on sám v galaxii poslouchá můj milovaný film Hello Dolly! Když slyšim píseň Michaela Crawforda, přistihl jsem se jak se tetélím blahem. ()

Aniki

Tenhle, dnes uz preci jen starší animák ve stylu známých filmových kousků jako ET mimozemšťan nebo Číslo pět žije, byl pro mne překvapivě teprve premiérou. Můžu potvrdit, ze je to jeden z nejroztomilejších snímků, co jsem kdy viděl. Opravdu moc hezká podívaná. Mimochodem, opravdu nebylo možné v názvu pro českou distribuci zachování písmenka "e" a především dvojitého vé? Velmi zvláštní. ()

Joe16210

VALL-I patří mezi těch pár filmů, které nepotřebují téměř žádná slova. VALL-I toho moc nenamluví a stačí to. Ta atmosféra tam je stejně a v tom je ta krása. ()

hrumsrt

Nádherný film, s tak hodnotným poselstvím. Postavy obou robotů jsou výborné, kdy obzvláště VALLI vytvořil ikonickou literární/filmovou postavu! Jediné, co mě prostě vždy u filmu vytáčí, tak jsou ty nahrané zprávy, které Auto pouští. Proč jsou doprdele hrané, nikoli animované?! To fakt někoho nenapadlo, že to působí trošku divně... Závěr filmu je už klasická slzející scéna, která mě vždy dostane. Čistý a originální film. 80% ()

Zira.

Wall-e je pro mě prostě srdcovka. Nejoblíbenější animovaná pohádka vůbec. Pouštím si ji kdykoliv je to možné. Do tohohle filmu lidi dali srdce a je to vidět. Wall-e je propracovaný jako postava naprosto geniálně a příběh dokonale vystihuje to, co by nás mohlo čekat za několik let a naopak i nastiňuje to, na co bychom se v našich životech měli skutečně zaměřit... a nezakrnět. Navíc je obdivuhodné, že půl hodiny se ve filmu vůbec nemluví a přitom se jednoduše nenudíte. Brilantní. ()

PetraMishka

Nádherný vizuálně podmanivý film o lásce jednoho malého rezavého robota ke krásné hi-tech průzkumné sondě. I kdyby se tam nakonec žádní lidé neobjevili, a tím pádem by ve filmu nepadla jediná lidská věta, bylo by to i tak skvělé. ()

GejmronCZ

Když jsem se na to koukal jako dítě, bylo to nádherný. Teď se na to koukám zase a pořád je to nádherný. Krásně zpracovaný postapokalyptický příběh 2 zamilovaných robotů, kteří se neměli nikdy potkat. Soundtrack naprosto úžasný a pořád baví stejně tak animace a narážky, které dítě nepochopí. Miluju tuhle pohádku, prostě srdcovka! ()

cimrman2.

Robotovské kamarádství v pixarském hábu mi chutnalo vesmírně! Pixar mě uchvachuje a málokdy zklame tady jsem byl téměř uchvácen po celou dobu. Skvělá myšlenka lehce přetloustlý lidé jsou perfektně vyzobrazeni a válka dobrý a zlých strojů je rovněž dobrá. ()

wobufet

V první půlhodince jsem měl pocit, že koukám na animovaného bratříčka "Červeného trpaslíka". Neustále jsem měl na mysli pasáž, kdy se Lister vrátí na Zem, která je pouze skladištěm odpadu a společnost mu dělají jen švábi. Ačkoli je to Wall-eho pípání roztomilé, v první třetině jsem se spíše nudil, než bavil. Navíc z jeho odpadové kolekce jsem zas cítil Malou mořskou vílu. Rozhodně nechci říct, že byla špatná, jen na tohle němé romantické pípání moc nejsem. Ovšem po odletu raketou se vše rázem změnilo. Mysl už nehledala podobnosti a bavil jsem se při pokusu o záchranu rostlinky. Výborné postavy, gagy a děj. Prostě Pixarovka jak má být ! Snad ještě jediná otázka, jak se na té lodi rodí děti ? ()

Sunwise

Po dvou dnech od zhlédnutí tohoto nového pixarovského animáku měním počet hvězdiček ze dvou na tři. Něco ve mně WALL-E totiž přeci jen zanechal. Zanechal ve mně milou vzpomínku na roztomilého oprýskaného robota, který zůstal na Zemi plné odpadků úplně sám, ale přesto si umí svůj pobyt na ní náležitě zpříjemnit, a dokáže se i krásně dojemně zamilovat a za svou láskou jít, byť to někdy vypadá dost beznadějně. Druhá půlka filmu, odehrávající se na obrovské vesmírné stanici plné nechutně tlustých lidí mě ovšem silně zklamala... přeplácanost, patetičnost, český dabing. Ble! Ke konci jsem měla co dělat, abych v pohodlných kinosedačkách neusnula. No ale přesto: Wall-E sám o sobě má něco do sebe. Už proto že nemluví! ()

Patr1k

Ja som tak rád, že mám možnosť komentovať a že je demokracia, všetci suchári a pseudokriticky pokopulujte sa, ja naozaj nerozumiem ako niekto môže skritizovať animák, hraný film dobre, ale animák, že príliš roztomilé a podobne a že ten ekologický podtón je blbosť, ach...teraz k animáku. Geniálne a nápadité exteriéry, technika až po prepracovanosť detailov, dobrý výber hudby (kitano) a v neposlednom rade myšlienka snímky...plných 5* ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky