Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

infernet

Až na ty nechutně tlustý lidi se mi to líbilo moooooc. Roztomilej robůtek. Člověk by ani neřekl, kolik emocí může vyjádřit plechová krabice, co říká jen jedno slovo. Prostě poklona pánům od Pixaru, místy jsem nevěřil, že je to animace. ()

jokerik

Láska kvete v každém věku - i v tom daleko budoucím, kdy se hodní a roztomilí roboti snaží navrátit lidstvo zemi. A velká, ohavná robotí páka, které půjčila svůj hlas samotná Rippleyová, se může třeba pos**t. Opravdu dokonalý do puntíku a krásný animovaný film. Wall-e je hold charakter a Éva je čupr holčina. Doufám, že takovýto osud na nás spoza rohu dalšího století nehledí. *make love not war :-)* ()

raider.minoo

Roztomilá (anti)utopie s perfektní propracovaností hlavních postav - tedy robotů - kteří k vyjádření svých emocí zdaleka neptřebují lidskou tvář ani spoustu řečí. ()

LIAcek

V tom filmu je všechno, ekologický motiv, postavička milášek, kterému nelze odolat, čistá láska, lidská hloupost a pohodlnost.. ()

spacemaster

Tohle je jeden z mála filmů na kterých jsem byl v kině. Byl jsem tam s kamarádem a na začátku vylezl před plátno týpek aby nám řekl, že film ještě není přeložený a proto ho uvidíme s titulkama. Ok, proč ne, já preferuju originální jazyk. Nechápu co na filmu překládali když se v první minimálně polovině vůbec nemluví. Ke konci se už trochu rozpovídají, ale stejně ve scénáři museli šetřit přímou řečí. Zkrátka a dobře, film mi přišel tak možná průměrný, avšak díky dokonalým hlodům, které jsme s kamarádem za film vymysleli ho řadím mezi elitu, protože tak dokonalý snímek snad ještě nikdo nevymyslel. I přes chybějící komentáře ze sedadla napravo (tímto svému spoludiváku děkuju za přínos a slibuju že s ním už nikdy na film nepůjdu :D) si ho určitě užijete. ()

benny159

Najsympatickejší robotík, aký kedy existoval vo svete animácie. Úžasné stvárnenie spustošenej zeme, podmanivá hudba a atmosféra, a plnohodnotný odkaz ľuďom. Pre mňa jeden z najlepších animákov vôbec. Koľko vecí sa dá vyjadriť aj bez slov :) ()

megajalec

Výborný animák. Keď tak spätne rozmýšľam, ono to nie je klasický animovaný film pre deti, pochopia ho najmä dospelí. Samozrejme, aj deti si nájdu to svoje, ale emócie, tie v tomto prípade dokonale fungujú najmä pre starších. Jedna z najkrajších romancí v animovanom filme. ()

Crytic

Tento zázrak od Pixaru mě naprosto odzbrojil. Čekal jsem klasickou animovanou pohádku, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel avšak způsob jakým byla podána byl kouzelný. Vyjádřit tolik různých emocí bezeslov pohým pohnutím několika plíšků si zaslouží opravdovou poklonu animátorům. RESPEKT. Překvapivě nejlepší část filmu je první polovina, ve které nejdelší rozhovor je formou EVÁÁÁÁÁ? WALLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. EVÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Druhá polovina filmu se snaží zajistit, aby měl film vedle vizuální stránky i nějaký příběh. Ovšem u tohoto filmu by mi ani nevadilo nechat se prostě opájet symfonií obrázků. Tím ale nechci v žádném případě říct, že druhá půlka byla horší - kdybych je měl hodnotit pak druhá půlka 5* a první 6*. ()

Paladin25

Veľmi pekná rozprávka, ktorá v sebe nesie aj isté posolstvo, ktoré je dnes isto aktuálne. P.S. Číslo 5 znovu žije :) ()

Mrs.SMEGhead

O roztomilost v tomto filmu nouze není. Pohádka o lásce mezi roboty, úklidovým Vall-I na planetě Zemi, kterou lidé za svého bytí na ní řádně zdevastovali, a výzvědnou sondou Eva, která měla zjistil, zda-li už dá na Zemi přežít. ()

Schmitke69

Parádní Animák... Na první pohled je hned jasné že se jedná o PIXARovku, a Pixarovské animace, a humor mám fakt rád.... 10/10 ()

Humungus_pan

Snad každý tomuhle týpkovi musí držet palce i přes prvotní kyselý úšklebek pramenící z „vykradení “ čísla 5 a trvající opravdu jen prvních pár minut. Nejsem příznivcem animovaných sci-fi a romantických filmů, ale tady to šlo všechno stranou. Wall-i je vtipný a dokonalý bourák. Koncepce filmu, kdy se příběh v ten pravý čas nějakým způsobem přehoupne, je skvělým receptem na film, který nedokáže nudit. ()

generalmagor

Ztvárnění robota tak, aby byl co nejvíc ňuňu a lidský byl dokonalý nápad. Wall-e je tak krásně milý, hodný člov TEDa robot!!... no prostě zkrátka jediný animák za můj život, u kterého mi tekly slzy a o to víc jsem toho vypil. Opravdu pro mne nejlepší animák co jsem doposud měl tu čest vidět a je v mé sbírce. Tento animák jednou pustím svým dětem, pokud' bude ta možnost. ()

Nikitoss95

ze všech apokalyptických filmů se o tomto jednoznačně dá říct,že je celkově nejroztomilejší ( ano, je to animák) ,a to nejen díky hlavnímu hrdinovi, robotu Wall-E, ale i lidské evoluci nic nedělajících tlouštíků, kteří jsou na supr vesmírné lodi; je to poučný film a poukazuje na křehkost naší planety, jak se blíží ekokatastrofy, a reflektuje možnou budoucnost vyhynutí rostlin a přeplnění země odpadem; líbí se mi stručnost dialogů ( ony jsou,ale jen mezi vedlejšími postavami); taky robotka EVA je roztomilá a k ouzelně působící super robotka ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky