Hrabě Dracula

• Španělsko El conde Drácula (více)

Nejslavnější hororový román všech dob ožívá v děsuplné adaptaci, zářící hvězdnými hereckými jmény. Démonického hraběte Draculu ztělesnil Christopher Lee, proslavený mimo jiné rolí Sarumana z Pána prstenů, a vyšinutého Renfielda uhrančivý Klaus Kinski, sám slavný představitel titulní postavy. Jonathan Harker přijíždí na hrad starého hraběte Draculy, aby vyjednal prodej odlehlého sídla kdesi v blízkosti Budapešti. Na hradě se dostává do víru příšerných událostí, které navždy mění jeho život. S vypětím všech sil se mu podaří utéct a dostat se na kliniku doktora Van Helsinga. Zde se setkává nejen se svou snoubenkou Minou, její přítelkyní Lucy, nebo šíleným Renfieldem, ale i s hrabětem samotným. Věčný souboj mezi dobrem a zlem začíná... (oficiální text distributora)

Dreadd

Suverénně nejhorší adaptace Stokerovy novely, a to jak ohledně práce scenáristy, tak i práce režiséra. Postavy jsou zmateně přesouvány z místa na místo, kulisy jsou velmi chudé, umělí netopýři se naštěstí třepotají pouze za okny, triky nevypadají lépe než ve filmech o desítky let starších (naštěstí se téměř žádné nepoužily), scény myšlené jako noční byly točeny ještě před setměním, tudíž orientovat se ve střídání dne a noci není vůbec jednoduché, pokud zrovna není v záběru Drákula a celý tenhle negativní výčet korunuje diletantská práce českých dabérů. Nelze se potom divit, že si Lee vypěstoval nechuť k roli Drákuly. ()

sedm.1

Jesus Franco je znám především výběrem špatných herců,které nažene do různých exteriérů a nechá je tam plácat jak rybu na suchu a vypouštět dementní věty.A svlékává většinu obsazených hereček.Zde nahnal o něco známější herce do dvou místností a jednoho nádvoří,i zde je nechává vypouštět dementní dialogy,ale naprostým kopancem je,že zde neodhalý ani jednu herečku.Tak tomu pane Franco říkám u ž drzost!!!Moc verzí Draculi jsem neviděl,ale horší už to snad být nemůže. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...je mi líto ale na víc hvězd to opravdu není. Velmi zajímavé obsazení...nicméně - Lee je ještě příliž mlád - téměř k nepoznání a nemá prostě ještě to Sarumanovské charisma...Kinski překvapivě taky moc nezaujme a upřímně... na roli šíleného Redfilda se v podstatě moc nehodí - role samotného Draculy mu sedla jistě lépe... A tak překvapivě potěší docela slušně zahraný Van Helsing v podání H.Loma. Jinak je to takové nemastné, neslané...místy až nudné...a to by se u tohoto námětu stát němělo...Nehledě na mizerné interiéry i exteriéry...Němečtí ovčáci hrající krvelačné vlky, evidentně polystyrenové balvany, trapný scéna upálení atd... ()

BlackTom

Pôvodnému Draculovi (1931) to nesiaha ani po päty... Paradoxom je, že všemi ospevovaný Christopher Lee ma zaujal najmenej, nemal totiž ten diabolský pohľad v očiach ako Bela Lugosi ani tú dych vyrážajúcu charizmu ako Gary Oldman. Najväčšmi ma totiž oslovil Klaus Kinski ako Renfield, ktorý bol snáď ešte o kvapôčku lepší ako Tom Waits v Coppolovej verzii (ak sa to vôbec dá). Kinski akoby so svojim šialeným výrazom do tohto slabučkého spektáklu ani priamo nezapadal a hral si tu len tak pre seba. Proste dokonalé. Prejdeme k negatívam? Určite vlčiakmi nahradené vlky, ďalej čudné zvuky pripomínajúce šudiace sa mačky a na záver úplne nevýrazný predstaviteľ úlohy Van Helsinga. Čakal som bombu, no nakoniec to dopadlo ako najhoršia adaptácia slávneho Stokerovho románu. *SPOILER Mimochodom, odkedy zomiera kráľ všetkých nemŕtvych obyčajnou smrťou v plameňoch?! SPOILER* Aspoň, že tá ľúbezná Lucy Wester (Soldad Miranda) bola k svetu... ()

Slimak

No teda čekal jsem od toho víc....ale něco je tu přeci jen docela pochvalné.Třeba hudba je chytlavá.Také svržení Draculy v hořící rakvi z hradeb.Ta se ještě krásně přerazí o římsu.Ale "strašlivý útok" vycpanin byl celkem pitomej.Stejně jako Renfield. ()

wosho

Atmosféra zmizí z filmu ihned po skončení úvodních titulků a film lapá po dechu jak důchodce v honbě za kuřetem v akci v Lidlu. Film má sice pár kladů-herci Lee, Lom a Kinski jsou ve svých rolích dobří. Bohužel musejí 2 ze 3 pronášet stupidní žvásty, tak ani jejich herecká osobnost film nezachrání. Plus kvalitní výprava a kostými jsou v protikladu s nevhodně vybranými kokacemi. Celý film se odehrává v Transilvánii a Budapešti, natáčelo se však v Italii, tak i ňouma pozná že středomořská architektura se moc na balkánu nestaví. Během sledování tohodle "skvostu" bez napětí jsem chtěl ***ohodnocení (hlavně kvůli vyjmenovanému triu herců), avšak totálně podělaný konec (posledních 10minut s cikány, balvanem a totální likvidaci Draculy) jsem nerozdýchal. Větší debilitu jsem dlouho neviděl a pana režiséra s tak směšným jménem posílám do prdele starý chlupatý báby. Břídil jeden!!! ()

F.W.Colqhoun

Jesús Franco! Text na obalu DVD z produkce Riťka Video slibuje snové obsazení a Christophera Lee v nejikoničtější roli. Řiťka nelže, ale zcela v souladu cílem propagace, tedy utržit mých 29 Kč za DVD, se nevyjadřuje k dalším kvalitám filmu. Jsou jimi: Zajímavě mizerná hudba Bruno Nicolaie, minimálně angažovaný Lee, obvykle maniakální Nosferatu Klaus Kinski v roli Renfielda a zabýčený Herbert Lom, všichni postsynchronně nivelizovaní mizerným italským dabingem; dělají sice psí kusy, ale na nanicovatou režii jsou krátcí. Dále zcela nelondýnské / nebudapešťské italské lokace a málo krásné ženy ve vedlejších úlohách. Jestliže se nízkorozpočtovým produkcím leckdy daří nad áčky triumfovat v "podružných" disciplínách jako budování atmosféry, Hrabě Dracula selhává i tam, kde hrají peníze menší roli - především jaksi nemístně prosvětlená scéna vraždí i sebenepatrnější náznak démoničnosti. Závěr, kdy by mělo jít z titulu žánru pořádně do tuhého, zajímavě vyšumí jaksi mimoděk v napjatém očekávání odchodu diváka na toaletu, kam se divák těší, i když nijak zásadně nepotřebuje. Umělecký záměr v tom hledat nelze. Je verze Daria Argenta ještě horší? ()

Knowho

Co se Leeho Draculů týče tenhle je asi nejvěrnější předloze. Musím hodně pochválit vynikající hororovou atmosféru v první půlce filmu za doprovodu fakt sviňsky boží hudby. Bohužel to co bylo dobrý v první půlce už vůbec nefungovalo v tý druhý a víc to připomínalo poslední utahaný Draculy od Hammeru. Nicméně se tady poprvé objevuje Kinski a to jako obyvatel sanatoria, samotný Draculův sluha, Renfield, který si pak zahrál Draculu o 9 let později ve filmu Nosferatu. 5/10 ()

Arach.No

Hrozná kamera, která se vyžívá v zoomování na cokoliv je jen možné, mi dokázala skvěle kazit celý film. I když jsem se díky tomu docela dobře pobavil. není tu v podstatě žádná atmosféra. Christopher Lee nepochopitelně necharismatický (myslel jsem, že něco takového ani není možné) a s těmi vousy vypadá spíš jako výstřední strýček, než krvežíznivý upír. S Hammerovskou produkcí se tohle nedá srovnávat. ()

Radim

Poměrně věrné zpracování knižní předlohy. Zásadní problém ale je v tom, že tam, kde se to mělo seškrtat, tam to je nataženo a naopak. Slušná hudba, místy slušná atmosféra, ale chybí tempo, profi filmařina a lepší herecké výkony. ()

Dzonysek

Film si zaslouží označení "horor", ale jen proto, že je příšerný zážitek se na něj dívat až do konce. Ani mnohdy skvělý Christopher Lee situaci nezachránil. Mohl se zapsat mezi výtečné představitele hraběte Draculy....bohužel se zapsal maximálně mezi podprůměrné. ()

mira007

Když zrovna netočil Franco s nahatýma holkama tak mu ve filmech hráli i slavní a zajímaví herci jako v této verzi Drákuli, kde se krom Christophera Lee a Kinského objeví i mezinárodně nejúspěšnější český herec všech dob Herbert Lom aka záporák z Pokladu na Stříbrném jezeře (1962). Film samotný je spíš exkurzí do historie kinematografie než nějaký výživný filmový zážitek, ale asi i tak to je nejlepší neerotický film režiséra, který se stal klasikem v trochu jiném žánru. ()

pend

Překvapivě krotká podívaná z rukou známého trashového režiséra. Film se poměrně věrně drží předlohy. Navzdory režisérovi neobsahuje žádné drastické, krvavé či erotické scény, ani polonahé upírky. Lee v titulní roli s knírkem vypadá spíše jako dobrosrdečný strýc, Kinski v roli šíleného Reinfelda přehrává ve stále stejné poloze. Proti Hammerovské produkci až příliš sterilní. ()

Driscoll odpad!

Naprosté fiasko. Tomuhle filmu se dá vyčíst v podstatě všechno. Od naprosto nepochopitelného odklonění se od předlohy (ať už je to značné zjednodušení příběhu nebo nepochopitelné přesunutí děje z Anglie do Maďarska, vypuštění postav a děje - např. teror na lodi Demeter - atd.), po otřesné herecké výkony (bohužel i včetně Herberta Loma a nevýrazného Klause Kinski), příšerné exteriéry, absence napětí a gradace nebo řemeslnou neschopnost filmařů (vrcholem výsměchu je scéna s Renfieldem ve vypolstrované místnosti, kde lze na zdi zcela zřetelně pozorovat kameramanův stín). Tenhle film je prostě totální paskvil a zneuctění Stockerova díla. Coppolově verzi nešahá ani po paty! P.S.: Kdo tvrdí, že tohle dílo je věrné předloze (resp. věrnější, než Drákula z roku 1992), ten nevdiěl Stockerův román ani z vlaku. ()

Matli

Hvězdička za příběh, ale jinak hrůza hrůzoucí. Když došlo na akci, tak to bylo až trapný. Ani malý dítě by se nebálo. 14% ()

Aurus

4/10. Hodnocení tohoto filmu odpovídají tomu jaký tento film je. Tenhle film je prostě docela dost velký remake filmu Upír Nosferatu. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela špatné, hudba je spíše podprůměrná, vraždy jsou udělané mimo kameru což ten zážitek z filmu kazí, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Pro mě film který už nepotřebuji vidět znova. Nedoporučuji. ()

Filmárik

Neviem koľko krát si Christopher Lee strihol najznámejšieho vampíra ale toto je zatiaľe jeho najhorší výkon aký som kedy videl a zároveň jedno z najhorších spracovaní Stokerovho opusu.Možno som príliš rozmaznaný Coppolovým masterpieceom ale Conde Drácula bol hotový dizáster striedajúci jedno klišé za druhým( v plne osvetlenej miestnosti si aj tak treba pre istotu zapáliť svietnik, aj napriek tomu že uprostred noci je vonku krásny slnečný deň ). ()

Andronikos

Mizerné, rutinné a hlavne nudné spracovanie Stokerovho románu. Ani Lee, Lom a Kinski to nezachránia. Lee už len preto nie, že ním stvárnený Dracula je tu bez výraznejšej charizmy, hoci kvitovať možno jeho strohosť a chladnosť (ktorá pripomína to, čo sme mohli vidieť v prvej draculovskej hammerovke). Premárnená šanca. Za vyzdvihnutie mi stojí len to, že z tých filmov o Draculovi, ktoré som dosiaľ videl, bol tento Stokerovej predlohe asi najvernejší (čo samozrejme neznamená, že úplne verný). ()

MickeyStuma

Klasika svého žánru s nejslavnějším představitelem hlavní postavy. Atmosféra literárního díla je tu příznačně zachována, takže je to všechno hlavně na atraktivitě obrazu, scén a charakteru. Snímek je tak po jisté stránce velmi ambiciózní a zpracováním vcelku zajímavý. Gotické kulisy dodávají na věrohodnosti a nevadí tomu ani velmi levné určité rekvizity. Ano, takový zřejmě gumový netopýr dnes nemá šanci ohromit, ale na rok 1970 to bylo jediné řešení. Z historického hlediska se tedy jedná o vyjímečný počin, který ocení snad už jen nostalgici a filmový historikové. ()

helraiser

Dracula patří mezi moje nejoblíbenější postavy a prakticky vždy se mi líbí, ne jinak je tomu i zde ať si říká kdo chce co chce já byl spokojenej. Lee opět jak jinak než výborný a ani ostatní herci nebyli vůbec špatní, takže nemám absolutně žádný problém hodnotit tak jak hodnotím. ()