Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

Muff

Hrozná nudná předvídatelná ptákovina skoro pro děti, ale za Leonoru Varelu musím dát hvězdu, je krásná, a jediná dává tomuhle dílu nějakou šťávu. ()

Citera_Mor

Volnomyšlenkářský archeolog. Volnomyšlenkářský film. Aneb epický závěr: souboj Setha s Tutanchámonem, který vypadá jak nácvik baletního čísla... Ale člověk se u toho dobře nasměje... "Je to kletba, všichni umřeme! Ano! ANO!" ()

The_God

Zajímavý námět (i když poněkud otřepaný), ale všechno ostatní se jaksi nepovedlo. Herci hrajou víceméně koukatelně, ale scénář je ohromná blbost a triky bych zvládnul lepší i já v Malování (chápu, že ne každý si může dovolit Digital Domain, neřku-li ILM, ale tohle...). Viděl jsem už horší blbosti, proto dávám *, ale filmy takovéhle kvality by se měly postavit mimo zákon. ()

tatka

Chápem, že musia byť aj blbé filmy pre blbších divákov. Ale prečo preboha 3 hodiny? Na tak chudobný scenár by 90 minút bolo až-až. ()

Yara8

Na film jsem se podívala čistě ze zvědavosti a možná i proto, že jsem kdysi k Egyptu tolik tíhla. A abych pravdu řekla, nelíbilo se mi to. Horrory ráda nemám, a tady bylo horrorových prvků až moc. Ano hrobka byla zajímavá, ale to je asi tak jediné co na filmu bylo zajímavé. A zasmála jsem se jen jednou za celé tři hodiny. Ne, to opravdu není film, který bych chtěla znovu vidět. A za co ty dvě hvězdičky? Jednu za Egypt a druhou za konec, který se mi jediný líbil =) ()

lukke87

Jelikož mám egyptskou historii oblíbenou, tohle pro mě bylo jako jíst hovězí steak s pudingem.. Přesto 1/5... ()

Andy.222

Když jsme se na film koukali s kamarádem, dělali jsme si z toho celou dobu legraci: Rada Zla doplněná o Šíleného vědce později změněného v Šíleného čaroděje a samozřejmě nesmí chybět Muž-co-se-tváří-zle. Dodnes na to vzpomínám a tiše se pochechtávám. Při pohledu na "past na zloděje" si vzpomenu na hlášku: "To jsem nevěděl že staří řekové už měli fotobuňky." Film, který když chcete se zdravým rozumem shlédnout, nesmíte jej ani na okamžik vzít vážně jinak vám mozek vyteče ušima. ()

saaaky

Nedá se svítit - velmi laciná napodobenina kombinace Indiana Jonese, Lary Croftové, Mumie a kdo ví čeho ještě ... Sotva pár procent, snad jen proto, že jsem se místy i zasmál. Díky, nechci. ()

e-pilot odpad!

Ministr zdravotnictví varuje: Sledování tohoto filmu u vás může vyvolat zažívací potíže. P.S. Já jsem viděl jen tři minuty ze začátku druhého dílu a už se mi začal zvedat žaludek. ()

Ladas6

Po přečtení několika recenzí a hlavně hereckého obsazení jsem od tohoto díla vůbec nic nečekal (nebo spíš čekal - průser). No a k mému úžasu to až tak strašné nebylo. Celkem i chápu rozdělení filmu na dvě části, protože ta první je dle mého soudu tisickrát lepší než ta druhá. Takže já osobně bych se nezlobil, kdyby film skončil tím, že byla nalezena hrobka Tutanchamona a šmitec! Sice by to nebylo bůhvíco, ale rozhodně by nedošlo k průseru, který se odehrává prakticky po celou dobu druhé části filmu! O "vyvrcholení" ani nemluvím, protože "to je hnus, velebnosti"!!! Van Dien opravdu hereckou hvězdou nikdy nebyl, není a ani nebude. Hyde naopak ukázal, že by měl hrát jen a pouze egyptology - záporáky (viz i Mumie). Už to nikdy vidět nechci, ale na zabití času u TV mi to na jeden večer posloužilo... ()

Pythonator

Tak to bylo něco. Pan režisér, který stvořil Highlandera a pak mu zjevně hráblo, vysral další geniální TV film. Totální ujetina od začátku až do konce, přičemž konec mě fakt dostal. Tohle byla podprůměrná šílenost i v rámci produkce stanice Hallmark a to už je co říct. No aspoň to zpříjemňovala kočička Leonor Varela, když už je ten Casper Van Dien tak neskutečně ubohý a trapný Indiana Jones. ()

Jansuper

Tak jo, docela sem příjemně překvapen, bavilo mě to snad eště víc než nová mumie 2017, neříkám že je to nějaké veledílo, efekty a triky nejsou moc dobré když si vemu jaké v té době ale už i dřív dokázaly dělat triky a efekty a do filmů, a samozřejmě že někdo by se u toho nudil a není to úplně ono, občas špatně navazuje děj, občas se v tom člověk trochu hůře vyzná a samozřejmě že film obsahuje pár špatností. Ale i tak nechápu proč to má takovou kritiku a jen 25%. Příběh je velmi dobrý, postavy sou docela simpatické, lokace sou zajímavé, kamera filmu je výborná, atmosféra je taky dobrá, no jako já si ten film docela užil, sice mi tu trochu chybí více akce ale tak pár jí tu bylo a ta honička na velbloudech v první části byla udělaná podle mě výborně a i samotná ta honička na velbloudech je výborná. Jinak film je rozdělen na dvě části, první část je o něco lepší než druhá a je za mě 4 hvězdy, ta druhá část je horší ale i tak je pořád docela průměrná tak 2 a půl až 3 hvězdy. Kouknutím na tento film rozhodně vůbec nelituji, a ani nelituji toho že vznikl, za mě ať ho klidně uchovají pro budoucí generace. ()

framil odpad!

Trapná parodie na Indyho a Mumie. Zbytečné o tom mluvit. Snad jen to, že kde se objeví Casper Van Dien, tak je to zbytečné plýtvání filmovým materiálem. Dobré jen na to, aby nova měla v noci co vysílat. ()

Puslanka

Když už nic, tak alespoň konečně vím, že při archeologii je pro dokonalé a šetrné odklizení tuny písku od vchodu do hrobky nejlepší dynamit, že zlatá pohřební maska se nemůže najít jinde než v metrové hloubce sypkého písku daleko od dosud nikým neobjevené hrobky, že poměrně velké dítě se vejde v sedě pod jedoucí povoz, i když by se za normálních okolností muselo pod ním proplazit po břiše...ty groteskní prvky z filmové dokumentace vykopávek být opravdu také nemusely. PS: Už jsem se vážně na chvíli lekla, že při filmování budou nahrávat i zvuk. ()