Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

jane1106

Vydržela jsem sice jen asi pět minut, ale i za tu chvilku mě tento slaboučký odvar Mumie znudil až běda. Mizerné triky, ubohý soundtrack, který nesahá monumentálnímu Goldsmithovu a později Silvestriho dílu ani po kotníky (což si na Nově Cinemě zřejmě všimli a proto upoutávku jaksepatří okořenili právě hudbou ze Sommersových spektáklů) a vymydlený "dobrodruh" Van Dien. Jonathan Hyde se zřejmě egyptských filmů nemůže nabažit. Ponechávám bez hodnocení, poněvadž za tak krátkou dobu jsem se nestihla rozhodnout mezi odpadem! a 1*. ()

sandinista

Crossover Indiana Jonese a Mumie. Kostýmy, dramaturgie, choreografie,... no vlastně všechno je okopírované od slavnějších předloh. Béčkovost číší z filmu všemi jeho póry. Casper Van Dien se tváří jak Ken od Barbie, taky jak přiblbej panák hraje. Viděl jsem první část, u druhé jsem usnul. ()

hazaba

Kravina na druhou se spoustou nepodařených efektů, šíleným scénářem, klasickou hudbou. A přesto jsem celou dobu se vydržela koukat, a to až do konce. ()

hunterko1

Ja neviem co proti tomu mate ved je to super film je to ako mumia tak sa mi to paci aj ten pribech je dobry. No aletak musim povedat ze to na konci prehnali ale tak v pohode. ()

Steffa

Bohužel jsem za celé dva předlouhé díly nepoznal, jestli tvůrci myslí film vážně...Pokud ano, je někde chyba... ()

kilobyte odpad!

Naštěstí jsem viděl jen druhý díl, ale i ten stál zato. Je to tak špatné až je to komické. Speciální efekty vypadají, že je opravdu dělal někdo speciální. Opravdu je to film z 21. století? ()

Ygnor odpad!

Naprostá šílenost s nagelovanými voskovými panáky a efekty ze studia kamarád. proč to někdo točí, proč v tom někdo hraje a proč to někdo koupí a někdo ještě příšerně dabuje. Stupid total idiot. ()

Zevon odpad!

Vymyslet tak strašnou hovadinu muselo dát tolik práce, že si nejsem jist, zda je mé ocenění správné. Film jsem zařadil do své oblíbené složky scifi arkády s kulisami, posbíranými po smetištích z předcházejících, stejně neúspěšných produkcí, průřezem atrap mezi žánry i historií. Za výdrž, co jsem u obrazovky předvedl, bych zasloužil od správců tohoto serveru nějaký malý very extra spěšl bonus :-)..po shlédnutí mi bylo jak ráno po pořádné opici, kdy u lednice s otevřeným záchranným lahváčem zvažuji, zda se první lok umístí kde má, nebo jestli vystřelí ven, spolu ještě s jinýma dobrotama...Naštěstí zde figuruje můj oblíbenec VanDien, karikatura to do všech rolí, což mi plně, bez výčitek, umožní se do sytosti bezostyšně vyplakat. Tož tak já někdy žiju. ()

RajAthen odpad!

"Děj" tohoto "opusu" mohl vymyslet někdo bez základního vzdělání s dechberoucí fantazií přejetého mývala jedoucího na nějaké tvrdé návykové látce. Jinými slovy řečeno - taková ptákovina tu dlouho nebyla. Mytologie je zde zcela znásilněna, okřídlený faraon bojující proti Peklu není nic zvláštního. Výprava je povětšinou dosti tristní a nedokáže utáhnout, co si umanula. Přesto je více než pozoruhodné, že tvůrci někde vydundali vůbec nějaké peníze! Ano, musím se přiznat, že jsem snímek dokoukal, jelikož jsem skoro od počátku nemohl věřit vlastním očím. Přesto ani "guilty pleasure" nestojí za mnoho a brzy se zají, protože se jedná skutečně o nestravitelnou porci. ()

Acrobat odpad!

Padam do hlbky a egyptski pohania so mnou. Je to netradicna zberba klanajuca sa primitivnym smiech budiacim bohom. Tutanchamon so zlatymi kridlami a ksichtom vymasturbovaneho chlapca nad „Hrajchlapcom“ je vysmechom rozumne uvazujuceho krestana a uskrn nahanajuci Seth je ukazkou radostnych chvil, ktore nastali po vitaznom chorale anjela „Aleluja“. Je nieco chore, zhnite v UnHollywoode, nezdrave, ak vcelku akceptovatelny reziser (Highlander, Ressurection, 6. Batalion) sa podujme na archelologicku cestu- prasnu, zadupanu do prachu zeme, zo sialene (mysli zabijem ho) vyzerajucim hercom (a castingom nevynimajuc), sprskou nudy, nezaujimavosti, fatalne nedorobeneho strihu a kamery, o hudbe nevraviac. Ocenujem a prihovaram sa u Tutanchamona (hahaha) za egyptanov kladuc zivoty za nezmyselne vymyslene dejiny bohov, historiek, z ktorych budu tvorcovia spoza oceana cerpat asi 4ever. We all fall down.... ()

Zenithgirl

Mě se film docela líbil :) musím říct, že už jsem viděla i mnohem horší. Dobrodružný žánr s nádechem romantiky je můj oblíbený a tenhle film patří k těm lepším kouskům. ()

Čiban

Tento film je něco mezi Indiana Jonesem a Mumií.Je to od každého něco.Film se mi zdál až příliš dlouhý. ()

Rimer545

Tenhle film byl slabý a dlouhý, ale do odpadu nepatří. Něco to do sebe mělo, něco jako malou jiskru dobré akce. 2/5 ()

Pai-Mei odpad!

Neskutočná kravina. Človek sa musí pozastaviť, ako niekto dnes môže vyhodiť peniaze na výrobu takéhoto odpadu. Nečudoval by som sa, keby to mal na svedomí Hallmark. Podobné produkty sú v réžii tejto „televízie“ bežné. Herecké výkony na maliny a špeciálne efekty ak sa to dá tak nazvať, zrejme robil režisér vo svojom laptope. Za všetko už vlastne hovorí obsadenie Caspera Van Diena do hlavnej úlohy. ()

selekce

Závěrečná bitka Tutanchámona s bubákem - myslela jsem, že mi prdne bránice :) To teda zase jednou bylo dílo! ()