Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

Benjamin-L odpad!

Odporná trapárna no taky co bych čekal od Caspera van diena krom toho že hrál ve Hvězdné Pěchote tento film do toho nepočítám. Myslel jsem si že to bude něco ve stylu Mumie a Mumie se vrací ale že stoho udělají takovou nepopsatelnou a nekoukatelnou blbost tak to jsem opravdu teda nečekal. ()

SeanLSD

Ja tomu nerozumiem. Russell Mulcahy akoby sa riadil akýmsi krédom, podľa ktorého ak mu dajú točiť kinofilm, zapne všetky svoje sily a dokáže, že vôbec nie je márny režisér... ale akonáhle dostane objednávku od telky, akoby si bez ohľadu na podmienky či rozpočet povedal, že je jedno, čo bude tá zblbnutá masa sledovať od žehličiek či pivečka... - a doslova to všetko zahodí. ()

filmmovier

Nechápu takhle nízké hodnocení většiny, protože mě tenhle TV film i přes někdy neúsnou délku bavil. Odehrává se v krásnem prostředí, triky jsou celkem solidní, výprava také a dobrodružství je to jak višité. Vážně škoda té délky, která se dá jen těžko vydržet, ale neznamená to, že nudí, to vůbec. Prostě dobré průměrné dobrodružství s nádechem fantasy. ()

lennyd

Danny Freemont (Casper Van Dien) je zkušený archeolog, bohužel však díky svým šíleným teoriím o Atlantidě, pyramidách či tajemné Smaragdové tabulce sklízí u svých kolegů archeologů spíše posměch. Jenže Danny je přesvědčený, že jeho teorie jsou pravdivé - a hlavně ta o Smaragdové tabulce. Pokud ji ale najde dřív Morgan Sinclair, člen tajného Řádu pekelného ohně, zneužije ji k otevření portálu do jiné dimenze a ovládnutí celého světa. A to nemůže Danny Freemont dopustit ... Musím říct, že mne tento filmeček docela mile překvapil - samozřejmě, je nutné vzít v potaz, že se jedná o televizní produkci (= nízký rozpočet = neznámí herci (resp. známí neherci), digitální triky na úrovni minulého tisíciletí, atd) - jenže příběh byl docela zajímavou kombinací Indiana Jonese, Mumie a Larry Croft a dokázal mne udržet u obrazovky až do konce. Je pravda, že jsem nad pár scénami musel vypnout oči (obkreslování mapy z hrudi šílence je jen jednou z nich) - ale celkově se film podařilo autorům udržet daleko od propasti Odpadu.. ()

-ELFKA- odpad!

Zaradenie tohto zázraku do hlavného vysielacieho času bola veľká chyba!! Na druhej strane, nebyť toho omylu, nikdy by som sa asi o tomto skvoste nedozvedela!! Oóó čo by to bol za prázdny a nudný život bez zhliadnutia tohto dobrodružného fantasy hororu?? Teraz vážne, tento film je naozaj veľmi veľmi zlý!! ()

Ev.D.

Přímo šílená úděsná napodobenina všeho možného hlavně Indiana Jonese. Koukat se na to sice dalo ,ale bylo to takový o ničem. Musím ,ale dát 2** kvůli tomu chlapovi z výbušninama :) ()

HomeAlone

Mne sa to pacilo aj napriek tomu za to ma u väcsiny zle hodnotenie . Je to len tv film , ktory je dlhy , nenudi , vzdy sa tam nieco deje , odohrava sa v zaujimavych lokaciach a mna bavil . Da sa povedat ze aj trikova cast filmu bola v pohode popri ostatnych podobnych tv filmoch - pri nich je z mojho pohladu dokonca nadpriemerny . Ja som bol viac nez spokojny ()

Styxos

Film, který sprostě vykrádá Indiana Jonese, ale i Mumii (tady hlavně hudebně!). Casper Van Dien stojí za prd, stejně jako příběh a ty po tvory mají být co, sakra? ()

Fary odpad!

To je taaaaaakova hovadina. Na to, ze je ten film sahodlouhy, rozdeleny na dva dily, tak je o nicem. Stupidni, povrchni, hloupy, prisery pitome, hlavni monstrum neschopne a ten, kdo nakonec vsechno zachrani vypada jako neschopny pubertak... ()

wosho

To teda byla blbost. Nic, ale vůbec nic se mě na tom nelíbilo a odpad! tomu dám jen proto, že mě to neiritovalo. ()

Haymar odpad!

Vážně nechápu, jak režisér vynikajícího Highlandera a Ricocheta nebo (sice již ne tak dobrých ale pořád nadprůměrných) pecek Ressurection či Resident evil 3, může zplodit tak nehoráznou sračku. Casper van Dien je trapnou karikaturou Indyho a vůbec to celý nehorázně krade kde se jen dá (hlavně z Mumie a již zmíněné trilogie Indiana Jonese)... v kombiaci s úmorně dlouhou - skoro 3-hodinovou stopáží, nekoukatelné!! Fuj Russelle! 3x FUJ! ()

chaometic

Prokletí hrobky faraóna Tutanchamona. Casper Van dien dokonale sehrál béčkovou verzi Mumie hlavního hrdiny. Příjemný film, který stojí za to se podívat na páteční večer. Příjemný scénář, dobrodružného charakteru. Musím podotknout, že to chvílemi zavánělo průšvihem, až k těsné podobě Sommersovi Mumie. Písnička a Jonathan Hyde, všiml jsem si, že se Johnatan podíval na kameru stejně jako ve filmu Mumie. Film byl zbytečně dlouhý na 2 části. ()

Martinius odpad!

jedna z najvacsich sraciek televizneho filmu vobec, kde indovia hraju egyptanov a jednotlive sceny neustale navzajom superia o najnelogickejsi blud, najstupidnejsi dialog, ci najtrapnejsi herecky prejav. snaha o parazitovanie na dobrodruznom zanri a zjavne vykradanie povodnych mumiovych klasikov dopadla asi tak pritazlivo ako bezdomovcova vecera z odpadkov. film je tiez dokazom toho, ze casper van dien je nielen jeden z najvacsich omylov hereckeho povolania ale aj omylov prirody. ucinkovanie malcolma mcdowella si vysletlujem len jeho vycibrenym zmyslom pre cynizmus. horsie ako pozeranie tohto braku je snad uz len rozvod, poziar alebo vyhodenie z prace. ()

xxxvodnikxxx

Samo o sobě by to nebylo špatný, taková kombinace Indyho Johnese s přídavkem kouzel a magie, a to je přesně to, co z toho dělá skoro nulu, příběh by byl vcelku ok, herci víceméně neznámí, ale i to by šlo, ale kombinace adventura & magie & kouzla? Ehm, nope, to fungovat nebude.. ()