poster

Darker than Black: Kuro no keijakuša - Rjúsei no Gemini (série)

 • Japonsko

  流星の双子[ジェミニ]

 • Japonsko

  Ryuusei no Gemini

 • USA

  Gemini of the Meteor

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2009, 5 h (Minutáž: 25 min)

 • novoten
  ****

  Tam, kde první série mísila náměty Dollhouse nebo Matrixu, přichází Gemini s parafrází na (později natočenou) Hannu od Joea Wrighta. Ústup do pozadí v podání starých známých nevadí a po pár epizodách, ve kterých není nouze o přehnanější citové výlevy, je i Suou zdatnou průvodkyní po nových místech depresivně laděného světa. Darker Than Black má tak štěstí, že končí na vrcholu. Nejednoznačný konec mě nechal příjemně tápajícího, ale po delší úvaze zkrátka nemůžu jinak, než si ho vyložit jako střízlivý happyend.(20.12.2011)

 • Kimkong
  ***

  Oproti první sérii je zde jasně daný příběh bez filerů a brouzdání v minulosti. Je to dáno také tím, že nových postav moc nepřibylo a vše se točí kolem Suou. Haii zde vypadá jak houmelesák po celou dobu a víceměné pouze sekunduje nové hlavní postavě. Co mě dorazil byl konec,neboť jsem jej nepochopil ještě více než v případě předchozí řady. Naprosto netuším co se s kým stalo a jestli seriál skončil šťastně. Opět jsme se nedověděli odkud se brány vzali, jak se uzavírají smlouvy. Líbilo se mě zasazení děje do Ruska. Opening je lepší než v předchozí řadě a i akce je tu lepší a to i bez OP schopností Haie.(31.7.2016)

 • Monoxid
  **

  Zatím z toho mám velice smíšené pocity. Ale měla jsem se důkladněji předem připravit na to, jaká bude výchozí situace vzhledem k tomu, jak definitivně se vyvrbily chronologicky předcházející události. Á, už to mám, Princess Tutu smíchaná s Matrixem :D No jo, je to příšerná vykrádačka, dokonce snad i sebe sama, ale kouká se na to samo. Páni, takový věci se snad i mezi anime říká brak! Z Heie je Contractor Hunter D, z Yin Akira a z chudáka Misaki stalker...(9.7.2011)

 • D.Snake
  ****

  Navzdory všemu, jak se na tendle sequel všichni dívají, se mi to líbilo. Možná i o kousíček víc než první řada. Bohužel si seriál prvním dílem nasadil laťku příliš vysoko a nikdy už v mých očích nedosáhl kvality jako tomu bylo při prvních dvaceti minutách. I tak to bylo fajn, až na trošku uspěchaný konec. 7/10(14.6.2010)

 • Saraph
  ***

  Sice už o něco slabší než první série, ovšem když přihlídnu k faktu, že už nebylo moc kam se vydat, alespoň jsme dostali novou hlavní postavu. Leckomu se mohla zdát ze začátku otravná, s čímž rozhodně souhlasím, ovšem pak už jsem si tak nějak zvykl. Celkově už mi ale strašně chyběla postava Yin. On Hei, Mao a Yin tvořili takovou moc fajn trojku.. :((20.1.2014)