V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

necisty

Oproti originálu docela hrůza. Tentokrát to nezachrání ani skvělí herci. Proč říkáte, že je to komedie, když půlka filmu doslova deprimuje? ()

pakobylka odpad!

Čiré zoufalství, které uvízlo v bezčasí marnosti a deziluze. Kreativita nespokojeně postává opodál, bázlivá a nerozhodná - neuroticky si okusuje nehty na rukou a chvílemi nevěřícně obrací oči v sloup, ale netroufá si přiložit ruku k dílu. Protože režie má situaci plně pod kontrolou a není zvědavá na žádné rady zvenčí - popravdě je připravená kdykoli milou kreativitu (a kohokoli kreativitě byť jen vzdáleně podobného) popadnout bez okolků za límec a nevybíravě vystrčit za dveře. V důsledku toho na place panuje krajně nevstřícná a nelaskavá atmosféra, takže humor spolu s nadhledem a bezprostředností projdou kolem v družném rozhovoru a bez špetky zájmu - natáčení nevěnují ani jediný pohled. Zůstává tady jen RODINKA. Nechce se mi posuzovat, nakolik je normální - dle mého názoru je především nezdolná ... a naprosto NESNESITELNÁ. Chudák Zdeněk - kam to dal oči ... a kde nechal rozum ... do jaké famílie se to hodlá přiženit ??? Jeho Kačenka je jiná než ostatní, to je svatá pravda ... takové jelito (útlocitnější duše nechť mi ten výraz prominou) aby pohledal !!! Nic naplat - co si chlapec navařil, to si teď musí i sníst. Třeba to pro něho nebude tak zlé ... ve srovnání se životem, který by ho čekal pod dohledem jeho matky (i když se nemohu zbavit neblahého tušení, že spadne leda tak z bláta do louže). Ať je to jak chce, netušila jsem, že lze už v zárodku zadusit a pohřbít jakýkoli nesmělý pokus o vtip a zazdít tak všechny humorné situace, které se nabízejí ... nevěřila bych, že něco takového JE MOŽNÉ - a vida, ono se to podařilo !!! Jak je vidět, ve světě filmu se dá realizovat opravdu úplně všechno. ()

frings

Nee, tak tohle opravdu ne, proč ta příšerná ukrajinská babka, proč má oblíbená Vanda Hybnerová tak přehrává, proč ta nepatřičná hudba a mohl bych napsat dalších dvacet negativních PROČ.Nepovedené. ()

dr.fish

Tak tohle je teď tzv. "typický český film" . Proto chodím na čeké filmy méně a méně. Neskutečná demence a impotence. Jediná emoce, která mne postihla byla touha vraždit.... ()

otík

Otřesný celovečerní prefabrikát geniálního českého seriálu. Ve své podstatě příběh o ničem je zasazen na samotu u lesa do chalupy, kde žije jedna velká rodina a kam přijíždí mladý Zdeněk, aby si vzal za manželku nejmladší dceru Kateřinu, která čeká jeho dítě. No a to je asi tak vše z příběhu. Nemastná neslaná komedie by možná sama o sobě dvě hvězdičky ustála, ale jako celovečerák známého seriálu je to odpad. Čili průměr bídných 20 %. Hudba: David Kraus ()

Noviik

Není to původní seriál, ale ani si na něj nehraje. Herci jsou pro mě až příliš odlišní a podle mého se do rolí nehodí. Zejména pak Monika Zoubková. Ale docela dobře jsem se pobavil, největší podíl na tom má skvělý Jaromír Dulava. Režie naopak trochu nudí... ()

misulka03

Rozhodně jsem nečekala úžasný film, který mě ohromý, a proto mě film nemohl zklamat. Příjemná česká komedie. A ten Mádl je snad film od filmu lepší, překvaouje mě :) ()

chelseaman22

A je to tady zase – český film rovná se mizerný scénář. Pro diváka bylo asi nejzajímavější pozorovat starého pána, kterak ho nahání pošťačky s rozměrnýma prsama. A světe div se, starý pán odolal i přes skutečnost, že jeho choť má prsa po otci. A jestli mě výše uvedené na filmu zaujalo nejvíce, tak je to velice smutné. 25% ()

ecceHOMMO

Čím viac ubiehali minúty filmu, tým väčšmi som takovou normální rodinku mal rád.......Filmový autori tohoto dielka mnohokrát trafili klinček po hlavičke........ ()

Mrkvič

Přišlo mi, že to mělo mnohem víc než jen hodinu a půl. Ač obrněn trpělivostí a chápavostí dost jsem litoval stráveného času. Za zmínku stojí snad jen jedna jediná scéna, která zapůsobí jak blesk z čistého nebe. Myslím, že ji každý sám pozná :) ()

RonaMidu

já se fakt snažila neporovnávat,ale nešlo to - nedovolil to název filmu,jména a několik podobností ....je to škoda,nebýt toho vědomí,byl by to pro mne jen další český,ukřičený,nepříliš vtipný film s prominutím,poněkud nechutnou babičkou - slabší průměr....takhle to není ani ten :-( ()

filmmovier

Neuvěřitelně hloupá, nezáživná blbost, výsměch původnímu seriálu. Herci nemají co hrát, ani Mádl nezaujal, jediný dobrý prvek je tady akorát Dulava. A není to vtipné, je to jen vršení trapných momentů za sebe. Ale přežít se dá a už jsem (kupodivu) viděl i mnohem horší filmy, takže 40%. ()

Lachtaan

S Mádlem jsem v jeho začátcích konzumoval naprosto všechno, tahle komedie je toho jasným příkladem. Zásluhou vlastnění Takové normální rodinky na DVD, neustálého pouštění u nedělního oběda a faktu, že se v tomto mile přihlouplém filmu najdou všechny generace, mám na dávná několikrát opakovaná zhlédnutí spíše ty pozitivní vzpomínky. ()

Endyis odpad!

Poprvé (a snad i naposledy) jsem ohodnotil film aniž bych ho viděl (a rozhodně ho ani vidět nechci!) a k volbě odpad mě stačilo pouze shlédnutí ukázek a fakt, že se jedná o vykrádání skvělé filmové klasiky. S tímhle jděte do prdele!!! ()

Elementál

No, je to bída. Co na filmu oceňuju je taková ta pravdivost (holka a kluk se mají rádi, nechcou mít dítě, ale holt se stane, kluk nemá kde bydlet atp.), která je ovšem obalena balastem nepravdivostí (absurdní postava ukrajinské babičky - ani herečka mě svým (ne)herectvím neohromila, dále pak svádění otce rodiny, které probíhá způsobem, kterému lze jen těžko uvěřit atp.). Ne, že by snímek neměl potenciál - jen ho nevyužívá. Taková normální rodinka demonstruje typicky české sklony k vtipnosti za každou cenu a proto se na pozadí životních osudů rozehrávají POKUSY o vtip namísto pokusů o vážnější dialogy. Myslím si, že je to trochu škoda, ale teď už se s tím asi nic dělat nedá, že? :-) ()

Beky

Píchnu kameru do rohu, nechám ji pět minut běžet....jedna scéna...píchnu kameru do druhého rohu, nechám ji pět minut běžet...druhá scéna...a tak stále pokračuji dokola...až vznikne film!! Patrik Hartl odpovídá na dotaz,, Jaký recept má na filmový hit,,!! jednou větou: Víte proč dvě hvězdy, protože točíme většinou ještě mnohem, mnohem horší filmy, tenhle je pouze špatný, což je vlastně dobrý, ach jo:(!! ()