V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Nezábavná a v najhoršom zmysle slova trapná komédia kde sa herci pitvoria a prihadzujú hromadu lacných vtípkov. Ja som sa tu skutočne nezasmial ani raz. Neuveriteľne krotké až detinské frky ma dokonalo otrávili. Doporučujem tak sledovať maminkám pri žehlení. ()

Casablanca

Proč se tvůrci českých seriálů vždy rozhodnou pro verzi po dvaceti / třiceti / čtyřiceti letech??? Nemocnice, Sanitka, rodinka... Za chvíli budeme mít Zemana! (Majora, podotýkám... Nebo už z něj bude prezident?) ()

P1tr

Až na pár vyjímek nepovedený snímek parazitující na reputaci a slávě populárního seriálu nemá co nabídnout a jde o naprosto zbytečné dílo, které nikoho nepotěší a ani příliš nerozesměje. Herci jsou fajn a snaží se, ale více pozitiv najít nelze. ()

Lenulinka

Tezka slabota. Nebyt Holubove, tak ani nedokoukam. A Ukrajinska babicka mi neuveritelne lezla na nervy! S popularnim serialem tohle opravdu nemelo nic moc spolecneho. ()

DeLaMorte

No vzhledem k tomu že jsem neviděl dlouho kvalitní českou komedii jsem se díky Paní Holubové v tomto pokusu o návrat komedie české nepatrně bavil....ovšem čekal jsem víc jako čekám celé roky.... ()

made1

Snad jen ta jména zůstala z původního seriálu stejná, a přestože právě seriál považuji za absolutní a nenapodobitelný vrchol české televizní tvorby, film se mi líbil. Na rozdíl od jiných českých komedií posledních let, dokonce velmi. ()

ArdathBay

K novodobé Takové norrmální rodince jsem přistupoval s despektem - parazituje na jméně slavného a kultovního seriálu. Počáteční scéna v autobude mě jen v pocitu utvrzovala. Ale poté nastalo něco, co jsem opravdu nečekal. Ono to nebylo trapné. Sice pár hloupých a nesmyslných scén pár bylo ( přícucka na vlasech Dulavy, babička vidící dceru z nemožného úhlu atd.) ale celkově jsem poměrně spokojen. Největší devizou je Liliana Malkina - ta ženská mě rozesmívala v každém druhém záběru. Nejvíc asi v při příchodu do kuchyně v šátku, když se jí Mádlova maminka lekne a poté pronese libovou hlášku. Konec je slabší, ale celkově jsem byl poměrně spokojen. P.S. Změnil bych název filmu a vidělo by se kolik lidí by bylo spokojenějších... ()

Cejny

Spíš takový nenormální film, který je hodně podprůměrný. I Holubová, kterou mám normálně rád, se mi zrovna tady moc nelíbila. ()

sedm.1

Musím se přiznat,že jsem na tento český film koukal z donucení a očekával jsem opravdu velký průjmíček.No,nyní musím přiznat,že to řídké bylo,ale né zas až tolik.Popravdě jsem totiž nečekal,že to vůbec budu schopen dokoukat,ale ono nejen že se mi to podařilo dát celý,já jsem se u toho i asi dvakrát pousmál.Ale stejně nic jiného,než hanění sem nemohu přidat.Nulový příběh,tupé a nudné dialogy,hloupé scény a především snad nejnesympatičtější obsazení českého filmu,co jsem kdy viděl.A ikdyž speciálně Mádl a Lillana Malkina byli jen těžko kousatelní,Monika Zoubková,to je vážně nejtvrdší trest,co divák může dostat,ta holčina by vážně neměla hrát. Táková normální rodinka je prostě nudná televizní patlanina,která se snažila vyvařit z něčeho,co bývalo(a asi i podle hodnocení zde je i dodnes)známé a oblíbené,ale já to mohu okomentovat jen již u mě pro českou filmovou tvorbu tradičně:další hřebíček do české,porevoluční,filmové rakve.Ámen :) ! ()

Danula13

Nevím, proč autoři ten svůj televizně inscenační výtvor nazývají komedií. Tam snad nebyl za celý film jediný solidní podařený vtip ani solidní humorná scénka. Seriálový originál je proti tomuto průšvihu oscarová záležitost. ()

bari68

Celkom príjemná komédia. Tento fim má od originálnej seriálovej rodinky asi ďaleko a nejaké zrovnávanie by bolo asi zbytočné. Aj keď rodinka nepoužíva žiadny silový humor , tak naopak je ho na komédiu trochu málo. Niečo strašné, čo ma iritovalo bola boľševická babka Liliana Malkina , u ktorej mi jej móresy veľmi liezli na hlavu. ()

brooklyn73

Nemohu rici ,ze jsem se nesmal, jelikoz parkrat jsem se doopravdy zasmal.Co se tyce hereckych vykonu, je film vyveden velice zdarile.Celkovy pribeh mi vsak pokulhava,zde mi chybi poradna zapletka,jako ze by se neco delo o neco slo.To postradam, film se pomalu sune od seznameni rodiny se Zdenkem k zaverecne svatbe,ale nevidim zadne velike problemy ci prekazky.Pri lepsim scenari bych si dovolil hodnotit i vicero hvezdami.Chalupa a okolni prostredi jsou nadherne. "Kdo netlaci neni Cech". ()

klúčik

Dopozeral som túto komédiu. Bola to fakt paródia na dobrí film, Najviac sa mi páčil Mádl - ten sa usmieval, ako by bol utiekol z blázninca!! Slabé....35%. ()

Lukoboss

Je potřeba říct hned na úvod, že s kultovním českým seriálem to nemá vůbec nic společnýho. To aby si náhodou někdo nemyslel, že to bude z této klasiky vycházet a blížit se tak její kvalitě. To se fakt neblíží, ani po ní nepokukuje. Tenhle film je prostě další ujetá česká komedie, která má jen několik dobrých (rozuměj vtipných) scén, ale zase to nejsou žádný pecky, aby se z toho divák složil. Vlastně jedinou opravdu nadprůměrnou herečkou tam je E. Holubová, která tradičně zvládá svou roli bez problému, zatímco taková věčně ubrečená M. Zoubková vám poleze po chvilce na nervy. Pořád si u takových snímků říkám, proč na to vlastně jdou prachy? Není snad lepší to investovat do něčeho "pořádnýho"?! ()

Zagros

Podprůměrná komedie, které nejvíce uškodil název a snaha o navázání na tradiční seriálovou klasiku. Kdyby se to obešlo bez toho pokusu a bez srovnávání, dopadlo by hodnocení lépe. Sice by šlo stále o podprůměr, ale odpady by možná nebyly. Každopádně si za to tvůrci můžou sami, mají raději vymyslet něco vlastního, než jen neuměle kopírovat staré dobré klasiky. Doporučení je – vyhněte se tomu, za víc než dvě slabé hvězdy to nestojí. ()

Slimak

Pche.. blbost...někdy až hystericky prázdná po jakékoli zábavě...ta Malkina má kupodivu mnoho hereckých příležitostí na to že všude jí potřebujou akorát na nějakou starou rusku... ()