Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Carnosaurus

Jemný a milý film, který dokáže dojmout, pobavit, ale i příjemně zamrazit, ale přesto není nijak rozpolcený. Všechny, ať už komediální, nebo čistě vážné momenty, se ve filmu střídají s takovou lehkostí a samozřejmostí, že hlavní zápletka, ze které snímek vychází, Vám nakonec nepřipadne tak absurdní, jako na začátku. Vše samozřejmě podpořeno vynikajícím výkonem zúčastněných herců. Kelli Garner to tady moc sluší a je neodolatelná jako vždycky. Ryan Gosling "jen" předvádí další geniální hereckou kreaci a Paul Schneider má co dělat, aby držel charizma na uzdě a nezastínil ho. Připočtěte si mrazivou severskou atmosféru a vychází nám z toho sice zvláštní, ale laskavý a dojemný film u kterého jsem se chechtal jako blázen, zatímco se mi dojetím zužovalo hrdlo. Yeah ()

Raroia

Spíše než žánr komediální drama bych tento film zařadila do psychologického dramatu...co se odehrává v mysli hlavního hrdiny? Těžko odhadnout, avšak dívala jsem se na to se zaujetím. ()

Mikalos

Ryan Gosling fakt válí - začínám ho zařazovat do mého pravidelného filmového jídelníčku. Film sám o sobě opravdu vtipný a opravdu smutný. Larsovi jsem přál aby mu ta nafukovačka ožila pod rukami. Smíchy jsem bouchal při seznámení přítelkyně se svým bratrem a jeho ženou. ()

deathmoon

Po prečítaní obsahu som nevedela pochopiť prečo má takáto hovadina toľko percent. Ale keďže milujem herecké výkony Goslinga, bolo jasné že si to pozriem a som rada že som tak urobila. Gosling bol vynikajúci, celé to bolo citlivé a dojímavé, všetci herci tam vynikali a dokonca aj Bianca bola skvelá :). Ku koncu som dokonca vyronila jednu-dve slzičky. ()

certiskon

Tolik cvoků v jednom filmu jsem snad ještě neviděla...chvilkama jsem se musela zamýšlet sama nad sebou, jestli mě nepohlcuje schýza. Na to jak jsem se na film těšila, tak mě docela zklamal. Čekala jsem spíše komedii a v podstatě žádná vtipná scénka mě tam nepřekvapila :o( Herecký výkon Ryana poměrně důvěryhodnej, ale film jako celek mě až tak nenadchl...bohužel si odemě nezaslouží víc jak dvě hvězdy. ()

SeldomSeen

Když se na konci filmu, v nejlepší tradici hollywoodského polopatismu, pan farář jal vysvětlovat svým ovečkám (a natvrdlejším divákům) poselství celého filmu, cynik ve mně se zaradoval, že našel záminku pro stržení hvězdičky. Jenže ta scéna skončila dříve, než stihla začít vadit, a tomuto účelu tudíž neposlouží... Takže k čertu s tím: pokud mě film s takto zdánlivě absurdní zápletkou takovýmto způsobem dojme, aniž bych si na chvíli připadal emocionálně vydírán, a fungují i další složky (skvělí herci, scénář neurážející divákovu inteligenci, genius loci a soundtrack ladící s příběhem), není důvod hledat příslovečnou hůl na psa... P.S. Frank Capra by měl radost :) ()

Flamik

i když hloupost, kterou sem chtěl po prvních chvílích strávených s umělou pannou vypnout, nakonec to jako celek až tak zle nepůsobilo.. ()

zazka

Bola som žiaľ nemilo prekvapená, po tom, čo som od filmu očakávala. Krásny plagát, pekný názov, Ryan Gosling...Počas pozerania mi hlavou vírilo kopec myšlienok, ako by sa dal film zlepšiť a neboli by na to potrebné žiadne špeciálne efekty. Čo takto dať filmu aj druhý rozmer a niektoré scény natočiť z pohľadu Larsa - nahradiť neživú Biancu živou? Hneď by to malo lepší spád. Okrem toho mi prišli divné aj nadmieru pozorné reakcie všetkých obyvateľov mestečka a niekedy aj divné Goslingove úškrnky počas natáčania. Asi to sem tam aj jemu už prišlo dosť smiešne. Nestačilo to na 3 hviezdy, ale film mal pekný zvukový "podmaz" v podobe sympatického popiskovania si. ()

kuře.gril

Ze začátku mi to přišlo jen švihlé, pak švihlé a vtipně milé a později i navíc hrozně dojemné. Člověk by se v tom mohl pitvat a hledat chyby, ale mně se to prostě strašně líbilo a dávám 5*. Výborná atmosféra zimního městečka se samými milými a nápomocnými obyvateli (jo, je to utopie, ale co), super Ryan Gosling a moje oblíbená Emily Mortimer, fajn hudební podklad k tomu ... moc pěkný malý film! ()

dank011

Na konci to vlastně celé shrne farář: Bianca nám všem dala lekci - lekci z odvahy. I když odvahu měl spíše Lars, odvahu k tak nekonformnímu počínání. Lars není prosťáček a dobře věděl.....co a jak. Bianca byla pro Larse mezistanicí na cestě k lidem, což vyčuhuje od prvních vteřin, ale rozhodně neruší. Námětově je to taková "skandinávština"( exteriérově a barevným laděním rovněž), provedení nicméně sladkobolné a realistická stylizace někdy až vyloženě škodí, např. když dojde na scénu transferu sanitkou a hospitalizaci Biancy v nemocnici, která působí vyslověně kýčovitě a nepatřičně, ve srovnání s tím, co se dosud odvíjelo. Podle mě by rozhodně tak skvělému námětu více slušel kabátek absurdní komedie nebo naopak hlubší psychologické pojetí. Ryan Gosling v každém případě fantastický ( pro mě zcela náhodně druhé setkání s ním ve třech dnech, namachrovaný playboy v Bláznivé,zatracené lásce snad nemohl být protichůdnější postavou...a rovněž skvěle !). Poselství tedy zřejmé: neškodit a jít si svou vlastní cestou, bez bázně. A to sakra není málo. Přesto na více než tři hvězdy to za sebe nevidím. ()

Rodriguess

Ryan Gosling na mna zaposobil v tomto filme bravurne, viac ma dokonca oslovil ako v DRIVE, fascinujuci herecky vykon. Pekna myslienka filmu!! ***** ()

Ijanek

oblíbený herec, originální téma. Bianca, která uvede skoro každého do rozpaků, roztomilé až ujeté. Velice dobře zpracované. Geniální scénář. ()

Idoviren

Tak trochu jako Little Miss Sunshine, nebo Ruby Sparks a taky trochu jako Safety not Guaranteed. Rozpačitý příběh o maloměstském podivínovi, který je obklopen milující rodinou a stejně pošahanými přáteli. Všichni nosí přiblblé pletené svetry a jsou na Larse hrozně milí a hrají s ním komedii "Bianca je opravdová". Komedie, u které se sice smíchy nepotrháte, ale stejně se vám bude líbit. ()

LeePriest

Když Lars poprvé představil svou "přítelkyni" a já viděl reakce jeho bratra, nejdřív jsem se řezal smíchy. Postupně však pobavení ustupovalo a do mysli se mi začínal vkrádat spíše soucit a lítost. O žánru komedie se tedy dá mluvit pouze částečně. Hlavní hrdina je opravdu unikátní a dost mě dojalo, jak se mu od ostatních lidí dostalo pochopení a velkorysé pomoci. To by se v Česku nestalo :-) ()

Merenre

Docela příjemná záležitost. Žádná rádobyumělecká pseudointelektuální sračka jak by se mohlo z námětu zdát, ale taková trochu švihlá komedie s celkem (i když ne úplně) neotřelým námětem, trochu podivné romantiky a brilantní dabing martina sobotky. ()

malets

zezačátku silný a nadějný, bohužel to postupem času ztratilo flow a bylo to hrozně pomalý. konec dobrý všechno dobré. ()

vandamator

Bizarní nemoc, která by v reálném světě, byla určitě doprovázena posměšky a nepochopením. Což se ve filmu vůbec neděje a je to škoda. Zpracování mohlo být více realistické. Hlavní mínus vidím, v tom. Že film nešel do hloubky psychiky hlavní postavy. Není vyobrazena minulost ani příčiny psychických problémů. V čemž vidím ztracený, obrovský potenciál. I přesto se, ale jedná o špičkový a šokující snímek. ()

allegria

Ten film může někomu připadat jako přehnaná legrace nebo nevěrohodný příběh, mně ale přesvědčil o tom, jak hluboké je v něm poselství pro všechny lidi bez rozdílu. A pro tohle své přesvědčení se klidně vystavím posměškům, protože tolik lidskosti, jako jsem našla v tomto filmu, v běžném životě spíš postrádám než nacházím. Navíc vynikající herecké výkony, smekám! ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky