Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

jcall2bad

Tři hvězdy za originalitu a herecký výkon Goslinga. Všechno ostatní nestojí doopravdy za řeč - je to nuda, těžká nelogičnost (o tu ale nejde) a je to prostě takové hrozně nezajímavé. Škoda, čekal jsem víc. ()

josmart

Komorní, lehce nezávislá romantika, která sice ničím nepřekvapí, ale je rozhodně milá. Utopické městečko, kde má Larse každý rád a nikdo si z něj nedělá srandu kvůli jeho umělohmotné přítelkyni ... hezké, ale např. v podmínkách České republiky by to bylo sci-fi až na půdu. Amíci a kanaďani to třeba mají jinak. Nejvýraznější postavou byla Patricia Clarkson. Když se objevila na obrazovce, hned jsem zbystřil. Škoda, že nedostala větší prostor. ()

anillvap

Naprosto dokonalý scénář, který mě zcela pohltil. Herecké výkony snad ani netřeba komentovat - jedním slovem strhující. Je pravda, že takovým způsobem originální námět předem zajišťuje určitý stupeň zajímavosti. Navíc zasazení celého příběhu do malé vesničky přidává filmu na věrohodnosti a důvěryhodnosti. Ve velkém městě by to nefungovalo. Osobně jsem byla překvapená tím, jak se příběh vyvíjel, jak kreativní byli Larsovi spoluobyvatelé a jak si Lars "poradil" s odchodem své imaginární přítelkyně. Vůbec mi nevadilo, že se šlo až za hranice absurdity. A za to si film ode mne zaslouží pět hvězdiček. ()

Stealth2

Herecký výkon na 100% R.Goslinga bohužel z tohoto filmu nedělá skvost. Druhá půlka je už tak přitažená za vlasy že jsem se u některých scén musel smát. Jedna scéna mě ale opravdu dostala, večírek a skvostný tanec Larse za doprovodu Talking Heads ! ()

camomilla

Na tenhle filmek jsem prisla nahodou, kdyz jsem si prohlizela filmografii meho oblibeneho Ryana Goslinga. Zase me dostal, ten chlap je vazne chameleon, dokaze zahrat cokoliv. V Larsovi ale nezaril jen on, ale i ostatni a tak mohl vzniknout opravdu koncert pro oci i pro dusi. ()

zero_zelo

dete uz do riti s tim, jak vam musi servirovat kazdej film podstatu veci nebo priciny. gosling celymu filmu dava min o dve hvezdy navic a skatulkovat tenhle film je stejne debilni jako resit, proc si zrovna tenhle divnej typek poridil real doll a hraje s ni hru na zivot. protoze proste proto, protoze kazdej mame neco. coz dokazuje nakonec cely mesto, kde je to mirne pritazeny za vlasy, neb pochybuju, ze v realu by byli lidi takhle otevreny a ochotny se otevrit takovymu napadu. to z toho dela tu romantickou pohadku. ale jinak? divnofilm ve skvelym podani r. goslinga :)) ()

Peenugirl

Je to pochod Larsovej psychiky, najskôr potrebuje Bianku ako barličku v tmavom osamelom živote, neskôr ju postupne púšťa z mysle a zo života... Bavilo ma to od začiatku do konca, no mohli sa viac koncentrovať na minulosť a čo si odtiaľ Lars nechcene vzal... 80% ()

taryrta

V našich podmínkách by Lars nejspíš skončil v Bohnicích, ale měl štěstí na citlivý přístup svého okolí, které ho nechalo se svou minulostí vyrovnat se po svém. Pěkný film ()

naytsirk

Že bych si z toho sedl na zadek, to zase ne.... ale takovým zvláštním způsobem to bylo milé... Komedií bych to rozhodně nenazval.... ()

Mort09

Rozhodně originální námět, ale zpracování se mi moc nelíbilo. Osobně jsem čekal spíše komedii. Lars je přitom ze všeho nejvíc sociálním dramatem o podivínovi a jeho začlenění do společnosti v podobě malého města. Celkově: nové, zajímavé, ale nikoliv zábavné… 50% ()

Frenk9

Podle mě trošku nedoceněnej film. Na csfd celkem častej jev. Bohužel. Myslim, že by si zasloužil víc procent a samozřejmně víc hvězd. Já mu dám 5. Protože to bylo vtipný, smutný a originální. A Ryan Gosling? Tomu bych za to snad dal oscara, protože byl výbornej.. ()

Mixflim

Nedalo mi to,musel jsem Ryan Goslinga opět vidět.A neudělal jsem rozhodně chybu,další z jeho vrcholných snímků.Chvílema budete mít pocit,že je to dost trapný a budete chtít poskočit ve filmu o kus dopředu,ale to nedělejte,připravíte s o to nejlepší.A až na konci pochopíte, proč prošel,pro Vás možná dost směšnou,životní etapou. ()

jakup57

Film pre mňa nebol až tak nejaké terno, ale Gosling bol vynikajúci ! Výborný výkon...Pridáva filmu minimálne jednu hviezdičku. ()

MistrTom

Člověk by řekl, že to bude blbost, ale opak je pravdou. V úvodu jsem s tím sám musel bojovat. V záplavě všemožných remaků se jedná o příjemnou záležitost. Působí to na mě dojmem dánského či švédského nízkorozpočtového filmu, ale i v Americe to umí vzít za správný konec, když se chce. ()

LucinkaSKS

Lars není žádný "mimoň", jak se zprvu může zdát. Z omylu Vás rychle vyvede prvních pár minut filmu. Dokonalé psychologické vykreslení hlavní postavy, kterou bravurně ztvárnil Ryan Gosling, je opravdu úžasné. Psychologická kresba je výjimečná tím, že to není o nějakém psychopatovy s nafukovací pannou, ale o osamělém muži s nedostatkem lásky a velkým srdcem. ()

xsilence8x

Moje první slova po skončení filmu zněla něco jako „co jsem to krucinál právě viděla?!“. Bylo to tak absurdní, až to bylo místy zajímavé a nepředvídatelné, nýbrž se špetkou nudy. Upřímně nevím, co z toho řadí tento film do žánru komedie. Nicméně je třeba vyzdvihnout nejzajímavější mezníky toho filmu: (spoiler) 1. počátek vztahu mezi Larsem a silikonovou pannou 2. hádka v tomto vztahu mezi Larsem a silikonovou pannou 3. nemocná a umírající silikonová panna 4. pohřeb silikonové panny a truchlící město o.O ()

Accuphose

Film je dobře udělanej, herci hrajou výborně, vlastně to nemá chybu. Jen mě to vůbec nebavilo. tím chci říct, že to téma asi má pro někoho nějakej význam, ale pro mě to bylo málo a půlku filmu jsem se nudil. ()

Mufinek_16

Ze začátku mě to velmi zaujalo, ale postupně se z toho začala stávat nuda a celé mi to přišlo až moc přehnané. Třeba když přišla scéna, kdy se volala pro Biancu záchranka a nikdo nic neřešil, Biancu "hospitalizovali", ale s Larsem, který očividně měl psychickou poruchu, nikdo nepracoval. Tady byla potřeba spíš pomoc psychiatra, a to nejen pro Larse, ale i pro celé město, protože to jejich chování bylo taky dost absurdní. Námět hodnotím kladně, ale to provedení mohlo být mnohem lepší. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky