Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Milda003

Čekal jsem trošku víc drsnější zápletku. Že bude Lars víc vyvádět, že ho bude Bianka třeba k něčemu špatnému nutit.. Nebylo by od věci kdyby tam byl pohled třeba jak ten svět - konkrétně Bianka vypadá z Larsovy strany.. Dodalo by to tomu víc na šílenství... Ale to už bych asi chtěl trošku jinačí žánr. ()

celticek

Dobrý nápad. Ze začátku to vypadá bizarně, ale pak se všechno vysvětlí, člověka se srdcem to dojme. O Goslingových kvalitách není třeba pochybovat, ale sehráli to všichni dobře. Nejlepší výkon podala Bianca! :) ()

koudi

Lidskost a tolerance jsou náplní tohoto filmu i když trošku na hraně s americkou přehnaností, ale proč ne. Mě to potěšilo a hlavně Gosling se ukázal v pěkné poloze ()

Cortesz

Originální snímek to sice je, jsou zde skvělé herecké výkony hlavně ze strany Goslinga, ale to je tak vše. Nevím, ale nějakým způsobem mě to nebavilo, ale spíše naopak. Buď jsem to nepochopil, nebo jsem to nechtěl pochopit. Konec je celkem zajímavý a dojemný zároveň, a celkem mi ty nafukovací pany bylo líto, což mě překvapilo. Někdy, až na tento film někde narazím, tak se pokusím to shlédnout znova a možná půjdu shodnocením výš, ale pro teď je to pro mě zatím za dva, protože film se mi jeví sice s hlubokou myšlenkou, ale bez vysvětlení, zda ten Lars je nemocnej, nebo není, možná kdyby tvůrci řekli prostřednictvím doktorů, že je psychicky nemocný tak bych to poral, ale takhle ne. ()

DoubleJo

Shutter Island to sice nie je, aj keby sme nasli mnoho podobnosti. Mimo toho, ze je to uplny iny zaner. Ale jedna z hlavnych myslienok je predsa len rovnaka. Hrat jednu dlhu hru, ktora by na koniec mala pomoct hlavnemu hrdinovi. V tomto pripade, vsak bola ta hra uspesna a my sme mohli sledovat Larsa a jeho pomalu cestu ku skutocnemu vztahu. Alebo aspon k jeho zaciatku. A okrem ineho to bol naozaj mily, obcas aj trochu dojemny film o jednom samotarovi, ktory tuzi ako vsetci, po laske. A to som nespomenul vynikajuceho Ryana Goslinga. ()

Mykhaluu

Příjemné překvapení!! Citlivé! Dojemné! Naděje plné! Možná ta naše "západní" civilizace má i nějakou šanci... No, ona ji má, jak v tom filmu bylo viděti... :) ()

miki68cz

Prvních třicet minut jsem litoval, že jsem film vůbec pustil a zbytek filmu jsem děkoval, že jsem to neudělal. Někdy i zdánlivě hloupé téma skrývá hlubší podtext, kterým nám jeho autoři chtějí sdělit něco obyčejně hezkého třeba jako jak má vypadat tolerance, úcta, láska, rodina, pokora. A Gosling...........?? Velký talent, nakonec posuďte sami. Děkuji a nevypínejte, to Vám DOPORUČUJI ()

boombang

Krásně absurdní, absurdně krásné. Po delší době konečně film, kterému dávám plnou palbu. Jak to dopadne, to jsem od začátku tušil, ale překvapilo mne, jakou cestou se k závěru hrdina dokopal. I tak jsem si ale myslel, že s tou real doll je to jen hra a že jde o jakýsi šílenější druh tréninku (potažmo terapie) na skutečný vztah. Všichni herci jsou výteční, Gosling zejména (a muselo ho to určitě bavit). Snad jen to těhotenství hrdinovy švagrové je zbytečně samoúčelné - tím spíš, že film nedošel až k porodu. ()

Adela9

Vyprávět tenhle film někomu tak si pomyslí co to je za kravinu..ale mě ten film dojal.Celý je to tak zvláštně smutně dojemný a Ryan Gosling opět ukázal co v něm je. ()

nula87

Film tak divný, až je svým způsobem zábavný. I když jej nelze v žádném případě brát v první řadě jako komedii. 70% ()

dragosta

Jedním slovem fantastické! Prvních 30 minut jsem se smála od srdce tak jak už dlouho ne. Ryan byl v roli Larse naprosto famózní, výborně byl i zahraný bratr Gus v podání Paula Schneidera. Jednoznačně nejlepší film, co jsem v poslední době viděla. 5* ()

Sarcasmgirl

Skvělý námět vlažně se táhnoucí k hořskosladkýmu konci. Scénáš nepostrádá originalitu, Bianca je docela kočka a Gosling dokázal, že umí zahrát už téměř všechno, ale... Ale ty části děje, které se mohly přijemně rozvinout zůstaly jen tak a film je utahanej, jak guma od tepláků. ()

ClownK odpad!

Nevím proč, ale tento film mě prosto znudil. Ze začátku fajn, dobrý nápad a obsazení, pak se to ale přetočilo do strašně nudné fáze. Nedokázal jsem to dokoukat :/ ()

Pitryx

Nevím, který trouba mi nakecal, že je to komedie. To tedy ani náhodou. Drama?? Hm, hm, i o tom bych si jaksi dovolil pochybovat. Řekl bych, že jde o psychologický film. A jako takový tedy nic moc. Vlastně se celý film rozjíždí jedno téma, totiž téma vztahu Lars - Bianca - okolí. Mimochodem Larse chápu a velmi snadno jsem se do něj vcítil. A dokonce s ním někdy souhlasil. Jenže to celé je uplácané z trošky bláta a z hromady nudy. V závěru jsem stále čekal nějaký zlom, kdy se Lars „probudí“, kdy jej někdo „nasměruje“. A ten kdo s tím přišel, byl udělán příliš uboze i se zásahem do života ostatních. To už tedy, alespoň pro mne, komediálně vyznělo. 201310279936/10243 ()

Romanka89

Podle popisu by člověk čekal bláznivou komedii a ono romantické drama o lásce, a je uplně jedno že ta láska je poněkud nezvyklá :) ()

kubilov

Hele, zas až tak skvělý mi to teda fakt nepřišlo. Jako jo, okresní magor, kterej se zamiluje do svý umělý Anči je sice super nápad, ale to by to musela bejt komedie, a ne tohle bůhvíco. Navíc mi herečka, která jí hrála, přišla až moc strnulá (ale Afflecka furt strčila do kapsy), tak mi to aspoň vyvážil Gosling no... ()

WolfIssen

Co tento film dá a vezme. Utvrdí vás v názoru, že když už jste magor a rádoby se straníte lidí, můžete klidně chodit i s gumovou pannou a všichni vám to zbaští a pak jí klidně i příjdou na pohřeb. Jinak film vezme 106 minut drahocenného času. ()

Luciee113

Velice překvapující příběh. Má krásu i hloubku. Chvilkami jsem byla skeptická, ale pak jsem to hezky vstřebala a film si vychutnala. Krásná řeč faráře ke konci příběhu. ()

adamix

Láska má rôzne podoby. A Lars si našiel tú svoju, pričom sá nejedná o nič zvrátené. Príjemná polokomediálna dráma o rovnakých ľudských hodnotách ale z odlišnej perspektívy. Za mňa 75%. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky