Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

instageek_cz

Ryan Gosling hraje ve snímku z roku 2007 extrémně plachého a uzavřeného Larse, mladého muže, kterému i jen dotyk jiného člověka působí až fyzickou bolest. Tudíž ho nadchne nevinná informace o prodeji realistických nafukovacích panen. O něco menší nadšení zavládne v rodině jeho bratra, když jim Biancu, jak se panna jmenuje, přivede představit. Lars má vše dokonale promyšlené: Bianca je na vozíčku, proto nemůže chodit, mluví za ní, jí její porce jídla, prostě si vybájí to, o čem vždycky snil. Bezpečný kousek štěstí, kde se nemůže nic stát. Po počátečních rozpacích situaci akceptují nejen jeho nejbližší, ale i zbytek obyvatel města, kde žije. Díky Biance se Lars dostává do společnosti, účastní se nejrůznějších akcí a začíná zjišťovat, že opravdový život a opravdoví lidé dokážou kromě bolesti působit i mnohem příjemnější pocity. Film byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší původní scénář a není se co divit, dějový oblouk je zde jak ze scenáristické učebnice. Gosling předvádí jeden ze svých nejodvážnějších hereckých výkonů, jeho Lars je jako velký plyšový medvěd. I proto vám tahle láska s panenkou bude připadat úplně ok. Hodnocení: 8,5/10. PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz :) ()

kolacky

Přiznám se, že jsem se dívala proto, abych přišla na kloub tomu, proč je Ryan Gosling každou chvíli na stránce nejnavštěvovanějších herců. Nepřišla jsem na to, ale film se mi líbil, měl milou atmosféru a kdo mě načisto dostal, byla doktorka Dagmar Patricie Clarksonové. Příjemná, moudrá a krásná. Tři a třičtvrtě *. No dobře, tak čtyři. ()

Toxie

Bianca neumí moc anglicky a ukradli jí všechny věci, když se vracela z misie. Ukradli jí i její vozík! ()

Inusa

Výborný film, výborný Gosling a výborné hlášky...Už dlouho se mi líbí, jak Gosling hraje, zraje jako víno. Připomíná mi Lea di Capria, tím vzestupem a střídáním rolí... ()

darebacek

Velice pochmurná komedie ve které se projeví, že vlastně nemocného Larse má celé městečko rádo a nechá ho v tom, že je šťastně zamilovaný, drží s ním, dokonce jeho "vážnou známost" nechají převést sanitkou do nemocnice, když Lars se postupně uzdravuje a zjistí že nedýchá a dokonce Biance nechají vystrojit pohřeb. Příběh dobře končí. 80 % ()

azhar

čekala jsem nějakou nad realitu, absolutní skutečnost, druhý Buňuel a ona se konala spíše typická americká lovestory. I když to typická není tak úplně na místě, avšak ten konec to totálně pohnojil. Přesně jak jsem čekala a to nemám ráda. Navíc... vím jak je těžké se zařadit do společnosti, když je člověk tak trochu nestandardní a Lars se svojí zřetelnou úchylkou nemá nejmenší problém, přímo jako od Orwella. Váhám mezi dvěmi a třemi, ale za to, že jsem napotřetí neusnula dávám tři hvězdičky ()

Sticks

Pekný príjemný film, škoda je, že mu chýba odhalenie možnej príčiny obranného mechanizmu Larsa v závere, ten mi práve v hodnotí znížil z čistých 4 hviezd na ošúchané. Až mi je záhadou ako mohol režisér takých brakov ako Pán telocvikár či Noc hrôzy natočiť niečo, za čo by sa nehanbil nejeden iný tvorca. ()

HrudkaJ

Sice z toho Larse občas dělali trochu blbce, ale nakonec jim to všem nandal, velmi silný film, vynikající Ryan Gosling. ()

VendaCiki

No, dlouho mi to leželo v PC a po posledním komentáři, který mě vyděsil, jsem se konečně odhodlala si to pustit. Jakože cože? Čumím na to s otevřenou hubou. Nevím, kde kdo na tom byl, ale určitě to nevymyslel normální člověk. Objednám si figurínu z internetu, budu se k ní chovat jako k živému člověku, bude chodit k doktorovi, pracovat,celé město si jí oblíbí,... no, hlavně, že se mají rádi... škoda jen, že umřela, mohli třeba založit pěkně umělou rodinu :-D ()

holka218

Tohle je snad ten nejdivnější film, která jsem v životě viděla. Absolutně nechápu, kdo při popisu tohoto filmu použil slovo komedie, protože s ní to nemá vůbec nic společného. Spíš je to film k zamyšlení. Začátek je dobrý a film má slušný potenciál. Jenže pak mi vadilo přeskočení určitých věcí a přišlo mi to celý takový jednoduchý. Neumím si představit, že všichni v okolí reagují na podobnou věc tak strašně v klidu. Docela to ubírá na realističnosti filmu. A ten film je prostě celý zvláštní. ()

Iswet

Ke komedii to má hodně daleko. Spíš mi to připadalo jako nějaký deprimující život staromládence, který neví co vlastně chce. Některé scény mi přišly natolik nudné, že tupé zírání do zdi mi v ten okamžik přišlo zábavnější. ()

T.S.Garp

"Lars je typický looser..." To byl dost drsný a osobitý film. Ryan Gosling zase výtečně zahrál tentokrát trochu jiného podivína, já s ním celý film soucítil a litoval ho. Stačí velice málo k tomu, dopadnout jako on a k životu, jakým se protloukal, než si objednal Biancu....75%. ()

david666

Zajímavý film - zpočátku jsem si říkal, že to bude komedie o trošku jednodušším člověku ale po humorné půlhodince film zvážněl (i když přesto si zanechal komediální punc) a řeší se vážnější téma. Ryan Gosling mě přesvědčil o svém hereckém umění už v Zápisníku lásky a tady opět exceluje. Zbytek herců předvádí civilní výkony, takže i přes podivnou dějovou zápletku Vám příběh a lidé připadnou normální. A že si člověk udělá k Biance během filmu takový vztah - to jsem po prvních minutách nečekal. ()

moommi

Roztomilé pojednání o tom, jak se člověk dokáže vypořádat se svými vnitřními problémy. Ačkoliv to občas není moc normální. Ryan Gosling tady hraje opravdu výborně. Občas jsem se sice trochu nudila, ale námět je netradiční a jít do takového filmu je asi výzva. Každopádně jsem čekala nějakou totální blbost, ale tohle je náhodou docela povedené. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky