V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

Skokan

Tak trochu opomíjený film, tak trochu v posledních letech opomíjeného Briana de Palmy. Film začíná dlouhou scénou bez střihu, ve které exceluje Nicolas Cage se svým výrazem v roli křivého poldy, který se nechtěně stane součástí spiknutí a atentátu. Film vlastně odpovídá ostatním thrillerům o spiknutí v době vzniku, ale nad produkci té doby ho dostává vynikající nasnímání, dobrým nápadem a taky Cagem, který po dlouhé době dostal roli, která mu absolutně sedí. Příjemně utíkající nálada se v půlce změní na akčnější podívanou, která mu ale už tolik nesluší. Konec odpovídá filmům té doby s malou tečkou, která ukazuje, že na začátku byl opravdu výborný nápad. ()

rochelka

Potlesk pro Briana De Palmu,takhle se to má dělat! Ten si prostě umí pohrát a hezky nás převézt,lišák jeden vykutálený:-) ()

imaginer21

Co mě u téhle Palmovky nejvíc dostalo, byla kamera. Několikaúhlová retrospektiva byla fajn a děj šel s dobrými dialogy i motivační zápletkou kupředu. Co mi ale vadilo, je to že (spoiler) z Garyho Sinise se zase vyklubala na nebetyčná svině. Díky za Apollo 13 nebo Forest Gumpa, kde hrál klaďase. Zajímavá hudba. No co, aspoň jsem byl v televizi... ()

Griswold

Z formální stránky asi nejzajímavější film co jsem viděl. Už jenom úvodní asi patnáctiminutová scéna bez jedinýho střihu, kdy si Cage prochází celou boxerskou halu, je natočená famózně. Celkově tu sice forma dost přesahuje obsah (jde o konspirační thriller, přičemž ale identitu hlavního záporáka zjistíme už v půlce filmu, což trochu kazí fináze)..., ale ze studiovejch projektů se jedná o De Palmův asi nejautorštější snímek v jeho kariéře a mně si tim filmem naprosto získal (za ty prachy, se kterýma se vyřádil na vizuální stránce, si myslim že tak levná děvka nejsem). Cage tu předvádí svou typickou zběsile excentrickou one man show, Sinise za nim nijak nezaostává a navíc ten film má výborný soundtrack (závěrečnou písničku Sin City od svých asi 8 let co jsem ji zde slyšel zbožňuji doteď). Tenhle film není geniální, ale rozhodně patří mezi nejzajímavější co jsem doteď viděl (již zmíněná vizuální stránka a skvěle zvolená muzika, hlavní postava hrdiny, jenž je totálně zkorumpovaný a nemorální dokud mu nezamotá hlavu osudová záhadná žena jenž mu převrátí život naruby + konspirační teorie) a já mám pro něj zvláštní slabost. ()

Saxos

Už samotný úvod musí zklamat. Střelba v hale při boxerském utkání, v hale 15 tisíc lidí, zmatek a panika a ve výsledku žádný ušlapaný. Tomu se říká zázrak nebo spíš nesmysl. Jinak obyčejný konspirační thriller. ()

moriero

Tak tento je můj oblíbený. A úplně čumím, že jsem ho neokomentoval už před lety. To musím napravit. Nemám rád Mikuláše Klece, ale tady prostě zářil v každém záběru. A pro Karličku Gugino mám slabost od dob, kdy pobíhala v Bon Joviho klipu Always. Snímek mě zaujal už v mých šestnácti tehdy ještě neobvyklou formou. Jedna a ta samá událost je líčena znovu a znovu pokaždé jinou postavou. To mě prostě baví. Více úhlů pohledu. Na dnešní poměry tomu možná chybí nějaké gore grand finále, ale v devadesátkách jsem byl prostě napnutý až do konce. A doporučuju setrvat až do závěrečných titulků. Zpěvačku Meredith Brooks moc nemusím, ale její dosti opomíjená pecka Sin City mě okouzlila. Ale chápu, proč ji proslavily spíše jiné songy. Text této písničky pochopíte až jedině po shlédnutí Snake Eyes. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený thriller s vojensko-politicko-ekonomickou zápletkou. Nejde o nič menej ako zákazku nových rakiet pre ministerstvo obrany, ktorej problémy treba zakryť. Nicolas Cage v roli trocha neortodoxného policajta sa k tomu pripletie akoby náhodou, ale postupne sa ukáže to, že opak je pravdou. Nicolas Cage a Gary Sinise ako protivníci predvádzajú výborné divadlo a vďaka dobrej produkcii je atmosféra skutočne dusná. Hoci sa scenár nevyhol zopár logickým skratkám, podarilo sa mu šťastný koniec zabaliť aspoň do tŕnistého obalu. 75% ()

F2003F

Dokonalý príklad toho, keď Nic ťahal 80% filmu inak všetko okolo neho pôsobí smiešne. Toto je jeden z tých thrillerov, ktorému by som naozaj rád dal aspoň 4, ale keď sa naň rozpamätám nemožno mi to urobiť, čo je mi v tomto prípade úprimne ľúto. Z jednej strany zaujímavý nápad, z druhej strany obohratý.. fascinujúce o to viac, že je to od De Palmu. Čoraz viac si začínam myslieť, že brilantnosť Scarface je len dobrá zhoda okolností. Gary Sinise fakt trápny výkon. ()

Hicks

Stejný případ jako Identita. Skvělý rozjezd, ale postupem času film ztrácí tempo a konec se moc nepovedl. Proměna zkorumpovaného policajta ve statečného ochránce naivní dívky mě rovněž moc nepřesvědčila. Cage i Sinise hrají svůj standard, Sinise se mě jako prvotřídní parchant líbil mnohem víc ve Výkupném. ()

Pythonator

Na začátku se rozjíždí docela slušný případ a obzvlášť dlouhá úvodní kamerová jízda v jednom záběru je opravdu působivá. Potom to však nějak uvadá a v kvalitních výšinách to drží Cage a především skvělá Carla Gugino. A když je jasné, že se to dál nerozvine, tak příjde brutálně zkrácený konec, který to celé zabije a srazí někam na tři hvězdičky. ()

gurmanfilmu

Hvězdička za Carlu Gugino (a prsa) plus tu zrzku (a prsa), hvězdička za Cage (cocaine my ass!!), hvězdička za kamerové vychytávky a další hvězda za scénář se spoustou klišé, černého humoru a s dobrou hlavní, i když ne zcela kladnou postavou. ()

Mark1983

Napoprvé je to docela přijatelné, ač film je, dá se říct, jakž takž dějový. Avšak více zaujatelný je spíše jen napoprvé. Napodruhé je film přijatelný spíše jako průměr. ()

Strogov

Mohl by to být pěkný film, nebýt toho že jsem to viděl v televizi se "skvělým" dabingem od mistra Mahdala, takže až se na to podívám v originále je tu možnost zvýšení o min jednu hvězdu. ()

Vinczent

Trošku noirově pojatý snímek doplácí na nedomrlý scénář. O to víc si však užijete nádherné záběry a atmosféru, kterou prostě De Palma tvořit umí. ()

Hach

Někdy až zbytečně zdouhavé a natahované dialogy, nebo spíš NICovy monology. Jinak průměrná krimi s průměrnou zápletkou. ()

9HK

Pravděpodobně nejlepší film Cage v jeho období akčňáků..fenemonelní výkony dvojice Cage Sinise...jasných pět.. ()