V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

lennyd

Boxerské utkání v těžké váze je i pro policejního detektiva Ricka Santora (Nicolas Cage) příležitost k nějakým těm sázkám. Dnešní zápas bude ale trochu jiný. Navštíví jej i ministr obrany, což je pro Ricka příležitost setkat se s kamarádem z dětství Kevinem Dunnem (Gary Sinise), který mu dělá hlavu ochranky. Jenže ve vypjatém zápasovém momentu je ministr obrany zastřelen. Rick Santoro cítí příležitost ukázat co umí a s kamarádem od ministrovy ochranky bude mít vyšetřování lehčí. Nebo ne..? Abych pravdu přiznal, tak jsem se u tohoto filmu Briana De Palmy kapánek nudil. Možná to bylo tím, že hlavní zápletku Brian De Palma vyzradil asi tak v polovině, čímž film ztratil na napětí, a pak už bylo jen otázkou času, kdy i hlavní detektiv zjistí o co jde. Nicméně potěšující bylo herecké obsazení - Nicolas Cage ještě uměl hrát, a pro Garyho Sinise mám (zvlášťě v takovýchto rolích) docela slabost. Celkově slušná detektivka ze staré školy, případného diváka určitě neurazí... ()

noriaki

Asi všichni se shodneme, že na Snake Eyes je znatelně lepší forma než obsah. Brian De Palma rozehrál jeden ze svých mnoha experimentů a díky zdánlivě bezestřihovým scénám, kamerovým průletům a několika vypravěčským perspektivám si mě postupně získal. Nakonec jsem mu odpustil i průhlednou zápletku a zmateně nepadnoucí závěr. Nicolas Cage, ani Gary Sinise byli v té době absolutní světová špička, takže ani tady se výtky čekat nedají. Uvažoval jsem i o plném počtu, ale na to je atmosféra příliš nevýrazná. ()

Danny F.

Cage a jeho postavy a role. To už se stáva pravidlem. Klasický příběh s klasickou akcí v nezajímavým prostředí. 50% ()

davidek

Ač zlo bylo potrestáno, stejně film je bez toho klasického amerického hepíku. Perfektní zápletka, perfektně propracovaná do detailů. ()

Blackberry

Film má perfektne zvládnutý začiatok, kedy divákov priam pripútava k sedadlám. Postupne dej upadáva do bezfarebnej priemernosti a končí slabučko spracovaným záverom. Určite nás však primerane pobavil, no nebyť, na tú dobu neopakovateľného Nica Cagea, tak by som sa musel vážne zamyslieť nad svojím hodnotením. No nepomôžem si ... ()

zigíš

De Palmova režie je natolik brilantní, že v mých očích Hadí oči neklesnou ani tváří v tvář bizarnímu Cageovu herectví. Své hysterické kreace tu roztáčí do takové vrtule, že by se k žánrovému výčtu z fleku mohla přihodit i komedie. Na druhou stranu takhle je to správně devadesátkovo třaskavé a zábavné. Určitě ne pro každého, mě ale tenhle koktejl sednul dokonale. ()

herr_carter

S příslibem skvělého filmu po první cca 1/4 filmu vše zajelo do klasických, klišovitých a tolikrát už zažitých kolejí, že zde prostě už nic nevyčnívalo, nebo neupoutalo - každopádně celkem solidní filmařina............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Hadí oči je film dvou kvalitativně naprosto rozdílných polovin. Ta první je fakt parádní jízda, skvěle a hlavně důmyslně natočená podívaná, velice působivě a funkčně oživená různými flashbacky, které dodávali zápletce dynamiku a napětí, promyšlenost celého příběhu mě bavila a já si to vážně užíval. Zhruba v oné polovině ale došlo najedou z ničeho nic k nesmyslnému zvratu, a to prozrazení pointy a najednou, jak mávnutím čarovné hůlky, se ze strhujícího a napínavého thrilleru stala bezduchá, béčková naháněčka, která nebyla ani svižná, ani napínavá, neměla koule a směřovala jen k naprosto očekávanému, tuctovému finále, které mě už vyloženě iritovalo. V té druhé polovině zmizela zároveň i veškerá stylovost a atmosféra navozená v té polovině první, film prostě přestal naprosto fungovat ve všech ohledech a já se narovinu s takovýmto sešupem ve filmu nesetkal snad ani nepamatuji. Ten samý dojem mám pak i se samotným Nicolasem Cagem, který se tu pokoušel o stejnou charakterovou proměnu jako pak v o rok mladších 8MM, tam mu to ale vyšlo kurevsky líp, tady jsem mu totiž tu proměnu z namachrovaného a suverénního týpka v trosku s rozmláceným ksichtem vůbec nežral, jinak ale nutno podotknout, že zde byl Nici ještě fakt ve formě. Já si každopádně ale přesto myslím, že Hadí oči stojí za diváckou pozornost, jen škoda, že je to tedy zábavné a působivé jen do poloviny. ()

dukeman

"Vzal to čert, aspoň jsem byl v televizi." Moje první setkání s De Palmou a pořád se k němu musím vracet. Hříčky s kamerou, first person vstupy jsou fakt boží a i po stránce délky záběru je to milé hračičkování. Celá zápletka se může zdát jednoduchá a pro některé zkušené borce předvídatelná, ale "vzal to čert". Zkorumpovaný Cage, chodící cílevědomá kostka ledu Sinice a místy fajn hlášky mi vždy stačí, abych se zadíval do hadích očí a doufal, že kasino vždy nevyhraje. Abych nezapomněl, tohle je asi jediný film, u kterého jsem dokoukal závěrečné titule a naivně doufal, že se tam něco stane. ()

killjezor

Dobře koukatelný snímek, který podruhé nemá co nabídnout. Snad jenom pro příznivce Cage a Sinise, který je opět vynikající. ()

HiddenDragon

"Udelej to, co vzdycky. Vem si penize." Slusny thriller od stejnych autoru kousku jako "Carlitova cesta" nebo "Mission: Impossible". Hurikan a jedna velka boxerska hala s kasinem. Uplatny mestsky policista Cage a jeho uspesnejsi protejsek Sinise. Ctrnact tisic lidi a jeden atentat. Uz od prvnich zaberu to skvele odsypa. Kamera je neustale v pohybu, hodne pouziva flashbacky a POV (point-of-view, neboli kameru z vlastniho pohledu, beznou ve videohrach). Mozna trochu skoda, ze jadro krimi pribehu se vyjasni zhruba v pulce a pak jde spis o thriller. Ale porad se tam neco deje, navic se dej odehrava v jedne budove, coz tvori trochu stisneny klaustrofobicky pocit. Neni zde ani typicky kladny/zaporny hrdina a padouch, coz neni na skodu. Kazdy ma sve duvody pro sve jednani, horsi ci lepsi, kazdopadne ne cernobile. Jako svizna zabava to je fajn. [P.S. "snake eyes" je vyraz pro malo pravdepodobny hod v kostkach, kdy na obou padne jedna tecka; protoze rusi nejcastejsi sazku, neboli pass-line, je nestastnym hodem - v bezne reci tak "snake eyes" znamena zkratka "smulu"] ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy za výbornú takmer one-man-show Nicolasa Cage-a, ktorý v tej dobe ešte niečo znamenal, resp. bol v najlepšom období po Skale, Con-Aire, 8MM a pod. Zaujímavý filmík, ktorý som si zopákol po dlhočizných rokoch a technicky tie rôzne uhly pohľadov mi pekne pripomenuli, že to mohol byť slušný predobraz pre o 10 rokov mladší Uhol pohľadu. Len ten trochu rozpačitý aj keď celkom realistický koniec tam moc nesedel. :) ()

cab

Boxersky zapas na ktery se diva i detektiv Rick (Nicolas Cage) je okoren vrazdou ministra obrany, jez ma vzdy po ruce stareho Nickova kamarada Kevina (Gary Sinise). Dal nebudu spoilerovat, ale je jasne, ze par twistu se dockame. Film si horko tezko drzi stabilni tempo a do originality ma dosti daleko. Jeste musim dodat, ze herci a reziser se vubec nemusi stydet za odvedenou praci. Vysledkem je lepsi prumer. 65% ()

Burdock

Tenhle triler začíná trošku nezajímavě a už se vám chce od něj odejít, ale pak se akce a napětí rozjedou na plné obrátky a nezastaví se to až do poslední minuty. ()

miksacka

To, že je postava Garyho Sinise negativní mě zprvu docela překvapilo. Opět dokazuje, že dokáže zahrát cokoliv. V uniformě vypadá vážně stylově. Film byl skvělý až na to, že Garyho měli nechat žít. ()

Hanys_

De Palma je hračička. Podobně vymazlených záběrů jako je ona slavná úvodní čtvrthoďka je tady spousta a i díky nim jsou Hadí oči víc než jen průměrným thrillerem. ()