Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

Martinius

film dokazem charakterizovat jednym slovom: nepresvedcivy. nepresvedcivy bol pribeh samotny, jeho zapletky, osudy a reakcie hlavnych hrdinov, ich obsadenie i herecke vykony samotne. nebol skaredy, nebol hlupy, posobil vsak neprirodzene ako rozladene husle. nezanechal dojem a obzvlast - ako drama s narocnym obsahom - nevyvolal ziadne citove reakcie. reziser sa mozno snazil zo vsetkych sil vytvorit hodnotne dielo, vysledok vsak ukazal, ze timothy linh bui na pilu tlacil az prilis alebo na viac jednoducho nema. jeho postavy su instantne, akoby vytiahnute z regalu supermarketu, ich zivotny pribeh na hranici telenovelovej trivialnosti, miestami pritiahnuty za vlasy. povabna jessica biel neobstala (ani vyzorovo...) ako stripterka, forest whitaker neobstal ako zufaly farar a patrick swayze sa ocitol v najslabsej role svojej kariery. celkovo sa powder blue usadil v neskodnom, pohodlnom priemere a dat mu lepsie hodnotenie by bolo mrhanie stedrostou i dobrym vkusom. ()

holga

Snímek je velmi ambciózní, zejména snahou o existenciální přesah. Ale tohle je bohužel shozeno řadou klišé a patetických záběrů. Tohle je ten hlavní dojem, který po filmu mám; není mnoho dalšího, co lze napsat více. ()

Florfila

Emocionálně velmi silný film. Přesně tak, jak to mám ráda. Srdce sevřené, slzy kanou po tvářích, aby se nakonec našel někdo, kdo ty nešťastné duše vysvobodí. Snad jsou na světě lidé, kteří najdou své samotáře, stvořené jen pro ně samé. V tomhle filmu se to některým zúčastněným povedlo. I když platili vysoké daně (ztráta syna). Opravdu krásný snímek. ()

IvcaSammet

Po pravdě netuším, co přesně si o Powder Blue myslet. Námět sice zní vcelku zajímavě, samotný film mě ale přišel spíš zdlouhavý, nudný, nic neříkající a vlastně téměř bez závěru. Pokud se tvůrci rozhodli natočit drama, měli jím taky skončit, protože závěr pokazí všechno, co se snažil celou dobu vybudovat. Herecké výkony sice byly vynikající, ani ty ale nedokážou z průměrného filmu udělat něco víc. Některé části mě ale zaujaly natolik, že jsem přece jenom byla zvědavá, jak film nakonec dopadne, hlavně tedy dějová linka Charlieho, jejíž rozuzlení se mi jako jediné opravdu líbilo. Hodnotím průměrem, na film se ale budu chtít ještě někdy v budoucnu podívat a popřípadě hodnocení upravit. ()

KOZEL84

To je přesně jeden z těch ''později až moc'' filmů (to jako ted' cituju sebe),který fičí brutálně na efekt a s realitou nemá naprosto nic společného a je to občas až směšné.Naštěstí to má aspon' dobře hrající Jessicu Biel,která ještě jako bonus hraje striptérku.A hudba ušla.Jinak vykonstruované utrpení. ()

mala_kea

Průměrné drama, které i přes své "smutné" pasáže vás vážně brečet nedonutí. Ono vás vlastně nedonutí k ničemu. Ani úžasné tělo Jessici vám v kalhotech nepořádek neudělá. A to film slibuje hory doly. 3 jsou však zasloužené. ()

hazaba

I když se zdá, že jste úplně na dně a život se s vámi nemazlí, vždycky je naděje... ať už na usmíření, lepší život, lásku... Skvělý soundtrack, solidní výkony herců, jen jsem nepochopila zápletku s Forestrem Whitakerem - tato dějová linka byla naprosto samostatná a dle mého názoru zbytečná. ()

Hapretor

Chvílemi tak absudní až vtipné, chvílemi tak blbé až dojemné. Ale o "300%" lepší než "Crash" - u toho sem málem usnul a byl sem total zpruzen nudou. P.S. Jessica Biel opravdu sexy. Tohle se v klubech jen tak nevidí. Nebo chodim jen do těch levných:( ()

Andronikos

Vlastne mi to pripomína napr. kolportážne romány Karla Maya: utrpenie, kam sa pozrieš. Až po tie stratené a odcudzené deti. Akurát ten happyend v Powder Blue nie je stopercentný, čo ma priviedlo k úvahám, či náhodou nemám urobiť na adresu scenáristu pochvalnú poznámku v tom zmysle, že po citovom žmýkaní diváka mu neservíruje úplne lacné zakončenie; moje úvahy však napokon skončili pri poznatku, že autor príbehu tohto filmu iba obetoval figúry, ktoré to mali beztak po fyzickej stránke značne nahnuté. Rozlúčiť sa na prelome Bielej Soboty a Veľkonočnej nedele a zároveň pri počiatku SEČ AD 2013 s Powder Blue lakonickým konštatovaním, že ide o tak trochu lacnú bezpečnú ochutnávku utrpenia pre inak naskrz šťastných divákov, sediacich v teplom kresle domova, nehodlám. Je to totiž aj zábavné spektákulum (to predovšetkým), pretože nie celkom predvídateľné, na druhej strane ale nie naskrz prekombinované a preto úplne nevierohodné. Herecké výkony slušné, výprava - a zvuk (bar) - taktiež. Keby scenárista pri happyende trochu príliš bezstarostne neobišiel jeden prvok, ktorý predtým do deja, resp. zobrazovania postáv nasadzoval (šňupajúca Rose-Johnny) a keby F. Whitaker nehral to utrpenie s príliš utrápenou tvárou (zrejme štandartnou to jeho hereckou devízou), možno by som nepociťoval ako problém dať tomu plný počet hviezdičiek. Ten pocit ma však neopúšťa, nech už tam ako moje hodnotenie vidíte "svietiť" čokoľvek. Vcelku ale platí: slzenie a následné usmievanie sa nad kolportážnymi mayovkami a teda, ako sa zdá, tiež nad ich novodobými filmovými náprotivkami mám veľmi rád... ()

burton

Líbilo se mi to, užila jsem si to, pěkně jsem si zatrpěla, místy se i smála, ergo: všechno zlé je občas pro něco dobré. Proč by někdo nemohl usnout a zmrznout v hromadě sněhu, lidi už umřeli v horších věcech. No a co, že ta hromada vypadá tak nějak divně, život je někdy i divnej....ale především je krásnééééj :). ()

ZackSawyer

Nevím proč ale velmi se mi to líbilo. Jednotlivá příběhy poskládané do mozaiky filmu. Ray Liotta a Jessica Biel paráda. Ale těch klíčových, silných a krásných momentů tam bylo víc. Taky film o lidskosti a hodnotách. ()

Blaogranas

Celou dobu jsem byl přesvědčený o jasných 4*, ale konec mi až tak úplně nesedl, takže celkový dojem končí na těch 70%. Velké plus filmu spatřuji v Jessice ;-) a také Rayi Liottovi. Podobných filmů už jsem ale pár viděl a tenhle tak úplně nevyniká. ()

cerbygerby

Tyto filmy s různě propletenýma osudama mám rád, ale tento film se mi zdál takový utahaný a navíc tu nebyl ani pořádný děj, který by udržoval mou pozornost... postavy zde měli skvělé obsazení a i herci se rolí ujali bravůrně..nejvíce mě zaujali - Jessica Biel jako ztroskotáná matka čekající na zázrak v ožití svého syna, a skvěle tancující u tyče :) a Whitaker jako člověk který chtěl ukončit svůj život, ale asi jsem neměl nějak náladu na tento žánr..takže mě to nijak nechytlo a proto dávam slabší 3* a 45% ()

Laborant

Tomuhle filmu patří opravdový potlesk. Je to jedno skryté tajemství. Scény s Jessicou mají opravdovou hloubku pro kterou je nutné zapřemýšlet. ()

TSZ

Skládačka různých osudů lidí, kteří neprožívají zrovna nejšťastnější období svého života (resp. jsou úplně v prdeli) a na štědrý večer se jejich příběhy zajímavě propojí. Když zpětně přemýšlím o tomhle filmu tak si uvědomuji, že mě dostával opravdu jen velmi pozvolna. Jak již u tohoto typu snímků bývá zvykem, zpočátku jsem vůbec nevěděl která bije a vážně jsem uvažoval o jakékoliv jiné, ale konstruktivnější, činnosti než se zdálo být sledování díla, v němž se cizí lidé jen neustále objímají a/nebo tváří smutně. Postupně si mě však tohle mimořádně zajímavě obsazené drama získávalo a ve finále už jsem ani nedutal.A i já, jako naprostý laik, musím ocenit VYNIKAJÍCÍ hudební doprovod (skutečně si nevzpomínám kdy jsem si i během velmi vypjaté scény říkal, jak výborně k tomu pasuje právě hrající skladba). ()

Tanner

Vskutku tuctové a neoriginální drama, které z diváka nedokáže vyrazit ani ty emoce, na které tolik tlačí. Už to tu bylo několikrát a mnohem, ale mnohem lépe. ()

BaronX

Za trochou lásky šel bych světa kraj ... jak si ten život krásně dokáže zahrávat s lidskými osudy ... povedená mozaika podivuhodných individuí ... i cesta může být cíl ()

web-dat odpad!

Deprese, chmury, řečnění, nuda a nuda. Hrozný film - bez kapky děje, kdy hl. hrdinové řeší nesmyslné životní situace. Odporný film o ničem. Vymývání a proplach mozku v jednom .. fůjjj ! ()

LudkovaLevaRuka

Ač se děj odehrává "na okraji společnosti" , postavy jsou překvapivě tuctové - všichni jsou krásní, v balíku a nebo dobráci od kosti. Hlavním kladem tak zůstává atraktivní prostředí nočního klubu a hlavně umělecké kreace Jessici Biel. ()