Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

NALBERTik

Hmm....taková detektivka, kde je výsledek nechán jen na divákovi. Jak tady píší ostatní, opravdu herecký koncert, mně osobně se nejvíce líbil Hoffman při kázáních. Ty bych si klidně pustil znovu. Když nad tím tak přemýšlím, tak je to mnohem lepší film, než se mi při čtení závěrečných titulků zdálo. (psáno cca hodinu po shlédnutí) A udělal bych tady anketu, kdo je na straně Streep a kdo na straně Hoffmana...já věřím knězi. ()

ZkuKol

Typický na Oscary táhnoucí herecký koncert. Hoffman i Streep jsou známý profesionálové, jež pod určitou úroveň nikdy neklesnou, příjemným překvapením je Amy Adams, která dokazuje, že i mladé a hezké herečky, mohou umět hrát. Velice hezky je zpracováno celé prostředí našeho "malého" střetu, jinak řečeno převedení z jeviště na plátno se podařilo. Jen mi celé to téma filmu přišlo až příliš prvoplánovité a zbytečně vyšponované, některé reakce hrdinů mi prostě nedávali jiný smysl, než že vše tlačí do "posláníplného" závěru...75% ()

sedm.1

Docela zklamání a to především z důvodu sakra nevyužitého potenciálu celé předlohy.Film Pochyby na mě totiž zapůsobil naprosto chladným a odtažitým dojmem,množstvím neskutečně promarněných scén a hodně nedotaženými dialogy.Režisér absolutně nevyužil sílu kontroverzního a zároveň i zajímavého tématu,kde mohlo jít o chutnou přehlídku emocí,strhujících slovních přestřelek a dechberoucích momentů.Ovšem krom skvělých hereckých výkonů nic z toho Pochyby bohužel nenabízejí.Celá zápletka mi přišla jen jakoby narychlo nastíněna,plovoucí si jen tak pozvolna po povrchu problému a bojící se opravdu bodnout do vosího hnízda.A onu autorskou marnost a tápání lze pak v plné kráse spatřit v samotném závěru,který ve mě nakonec udusil veškeré zbylé pochyby o tom,že jsem Pochyby neprávem očernil.Zkrátka krom herců lze v tomto promarněném dramatu pochybovat nad vším ostatním. ()

herr_carter

Téměř až brilantní film, opírající se o neprůstřelný scénář, postavený prakticky pouze na dialozích bez nutnosti kulis, celé ústřední trio hraje svoje role až to bere dech. Opět musím opakovat, že P.S.Hoffmana je neuvěřitelná škoda.................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

DavidS.

Snad nikdo nesehrál v minulém roce tak dvě zcela odlišné role jako Meryl Streep. Nejdříve letní a muzikálová Mamma Mia, teď ponuré konverzační drama z prostředí jedné malé farnosti, ve které působí zkažený kněz. A nebo také ne. Možná... "Pochyby" jsou naprosto přesně zvoleným názvem a jsou to právě pochyby, které Vás budou provázet po celou dobu sledování snímku, tak po jeho skončení...Kdo má právo hodit kamenem a na základě čeho??? ()

chmíří

Sám mám pochyby, sice jsem viděl skvělé herecké výkony (hlavně Amy Adams je dokonalá - překvapivě), ale samotný děj my příde poněkud zvláštní. Divadelní předloha je patrná, ale pro mě trochu příběh o ničem. Strašně moc náznaků, ale naprosto žádná pomoc k jejich vysvětlení. Sice samotný název davá dopředu vědět, že to nebude jednoduché, ale možná je to už za hranou. No herci skvělí, příběh svým způsobem taky, ale něco my tam chybělo...75% ()

bari68

Pochyby malo celé vedúce herecké trio, po zhliadnutí práve zmieňovaného filmu mám pochyby aj ja. Čo sa vlastne dialo skutočne? Aká je pravda? Tento nepatrne useknutý koniec je alfou aj omegou sily filmu.Komorné dráma so zdanlivo nepatrnou a jednoduchou zápletkou odohrávajúce sa na pár metroch štvorcových s vážne výbornými hercami je stále bezchybným dôkazom že veľká hra sa dá uskutočniť aj v malom divadle.Možno, že správna odpoveď nie je vždy na mieste a je niekedy lepšie ju nevedieť.Či už to bol zámer alebo nie ,tak nechať všetkých na pochybách bolo v tomto prípade správnym rozhodnutím. ()

Seti

Ďábel se může skrývat i ve zdech chrámu Páně. Punc vyjímečnosti dávají tomuto filmu především herecké výkony, protože jak Meryl Streep, která byla skutečně démonická, tak Philip S. Hoffman a Amy Adams jsou ve svých rolích dokonalí. Jejich konfrontace a to jak nepřímé tak přímé, jsou opravdu hereckými koncerty, z nichž tryskají skutečné emoce. ()

Pollock

Neuvěřitelný herecký výkon Meryl, jinak nikam výrazně nevybočující spíše psychologické (než mysteriózní) drama z prostředí katolické školy. ()

Lexion69

Strhující, ač strohý film, který stoupá i padá na duelu Streepová-Hoffman. Jenže pokud není režisér korunovaný pablb(a to Shanley rozhodně není), pád tohoto dua prostě není fyzikálně možný. ()

korndaddy

I přes snahu Philipa Seymoura Hoffmana a Meryl Streep film dopadl pod moje očekávání. Filmu z podobného prostředí mám rád a Philip v roli kněze. Co víc si přát. P.S. Hoffman, Meril Streep, dialogy, nádhrená doba a užasná práce s kamerou. Jenže ke konci se z filmu něco vytratilo a Pochyby Spadli mezi řadu průměrných filmů a podobných je dvanáct do tuctu. Škoda, potenciál to mělo a i sebelepší výkon hlavních představitelů to prostě nezachrání. PS. Lano by Flynnovi slušelo víc. ()

Michelle75

Není příjemné,když vám něco nesedí,vrtá vám hlavou a máte čím dál větší pochyby. Film, který se celou dobu v něčem šťourá a já jako divák jsem velmi zvědavá,jaké to šťourání bude mít konec. Všechny tři ústření postavy jsou vykresleny nejednotvárně a divák si tak bude často klást otázku na čí straně by měl být. Na konci filmu si říkám,jestli to všechno mělo cenu....a pak po chvíli věřím,že ano, i když život běží dál a není černobílý. ()

Hanys_

Herecký koncert? Ale kdeže....Možná tak v podání P.S. Hoffmana. Neuvěřitelná dialogová nuda. Místo stopáže 100 minut mohla být klidně polovina a člověk by o nic zásadního nepřišel. Celý film je vlastně postaven na cca 4-5 několikaminutových rozhovorech "face to face", které navíc vůbec nemají šťávu. A oscarové nominace za ženské herecké výkony ve VR už vůbec nechápu....4/10 ()

Dronte

Hoffman je opravdu do role kněze dokonalý. Člověka u kterého jsou pochybnosti o jeho sexuální orientaci také nehraje poprvé (Hříšné boogie) a jeho REM při rozhovoru se sestrou Aloysius zpomaluje bití srdce a zkracuje dech. Streepovou rád nemám, ale Amy mě uklidňuje. Škoda relativně pomalého tempa, které sice dobře buduje příběh, ale nestrhne vás (na druhou stranu je velmi dobře, že se film nesnaží být skandální). Celou dobu jsem byl rozhodnutý dát tři hvězdičky, ale když se objevily závěrečné titulky jsem seděl s otevřenou pusou. Shanley se zohnul, ukázal zadek a s pomocí plynu vykázal konsekvenční etiku a její zastánce do patřičných oblastí. Film s nejsilnější punch-line, která odpovídá mému přesvědčení. ()

conejo

Nuda. Trochu subjektivní hodnocení, nemůžu si ale pomoct, pro mě většinu času nuda. Pochyby jsou pro člověka, co se rád pokochá hereckými výkony na omezeném prostoru (mimochodem Amy Adams dokáže skvělé přechody v mimice.). A pro toho, kdo se rád zamyslí (času je na to v rozvláčných záběrech téměř neměnného prostoru dost) nad tím, na čí straně je pravda a čí pochyby jsou oprávněné. Otázkou je, jestli vás příběh chytí natolik, abyste toužili tu pravdu znát. (Zaujala mě přeměna vnímání postavy Meryl Streep, a téměř samoúčelně komická postava slepnoucí sestry.) ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014