Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

unrocker

super svěží nápadíté, sice takový nemastný neslaný začátek a režie nic moc, ale skvělý moravsko - český humor, který stojí za shlédnutí... :) ()

Maxmilian

Možná se zde píše že je to napodobenina Dobrého ročníku, ale musím nesouhlasit. Samozřejmě film byl natočen až po, ale i tak tam jsou prvky, které jsou typické jen pro nás, pro Moravu. Já v této oblasti vyrůstám, v samém srdci moravského vinařství a musím jen chválit. Hodně autentický příběh. V kině jsem film zhlédl již několikrát a nemůžu se dočkat až vyjde DVD. V dnešní době kopírování a pálení filmů přísahám, že tento film bude originálem v mé filmotéce. I mě film částečně připadá jako reklama na Jižní Moravu, ale je to můj domov a můžu říct, že vše je pravda. Dokonce i železniční přejezd, na kterém jsem mel tu čest (né tak moc, ale je mi líto auta, které to absolvovalo). Opět mě mrzí, že není možno udělit více *. ()

LuNaj

Takhle dlouho jsem se už u žádného filmu nenasmál. A navíc českého. Na Bobule jsem se těšil. Kvůli Hádkovi a Voříškové. Nevěděl jsem ani zbla, o čem to bude (ok, tušil jsem, že se to odehrává někde u chlopů na jihu Moravy). Hádek mě nezklamal, Voříšková je prostě kus pěkné sexy holky, Postránecký- co vypustí z pusy, to je perla :,, Opilý řidič- veselý vrah." Po skončení filmu jsem měl nehoráznou chuť na víno. A to jsem pivař;-) Navíc jsem si po příchodu domů pustil Atentát. Takže tvůrcům se to asi povedlo, nemyslíte? ()

glide4ever

WOW, tak tohle jsem skutečně od českého filmu nečekal. Pravděpodobně první český film, kde jsem se od srdce smál. Dvojka podvodníčků sypala jeden vtip za druhým a dvojka nefalšovaných českých policistů jak by smet! Přidejte k tomu nádhernou, skvělou Terezku Vořískovou a český film roku je na světě. 90% ()

ab.dul

Konečně jsem po dlouhé době viděl český film, na který se dá dívat. A je opravdu na co se dívat. Tomáš Bařina se s tímto filmem opravdu vytáhl a jeho herecké obsazení je víc než zdařilé (viz. Tereza Voříšková) Už se těším na jeho další film, který bude, DOUFÁM, stejně tak povedený, ne-li lepší. ()

Cortesz

Dlouho jsem přemýšlel co tomuto filmu vytknout, aleprostě já nevím co. Pro mě rozhodně milé překvapení a vlastně jde o strašně milej film, u kterého jsem se bavil. Úvodních pár minut, které se odehrávají v hlavním městě jsou určitě ty nejvtipnější z celého filmu, po přemístění na Moravu už vtip trochu ustupuje a do popředí se přemísťuje romantická linie, která ale nemá náboj a přišla mi bez citu. Vtipné hlášky a situace, které nepůsobí nuceně a šroubovaně pobaví, herecky obsazené to je překvapivě dobře, Hádek je na tyto role jak stvořený a jeho herecký projev mě dokáže pobavit, Voříšková je fakt pěkná baba, moc tady toho nepředvedla, ale její projev byl sympatický, zbytek herců taktéž sympatičtí, ani jedna postava mě vyloženě neiritovala. Navíc režisér se mi svým stylem a kamerou jeví jako velký talent českého filmu. Skvělá hudba je jasná, dal bych celých 5*, ale nějak mě neoslnila ta romantická linka. ()

Burrows

Hřejivý film sluncem zalitých vinic a potemnělých, chladných sklípků jižní Moravy s příjemným hereckým obsazením (hlavně na tý slečně Voříškový jsem mohl oči nechat :-) Děj není nijak komplikovaný, snad trochu předvídatelný, ale to není ke škodě. Vynahrazuje to příjemnou atmosférou, optimismem a sem tam nějakým fórkem. Bohužel konec filmu je takový nijaký, čekal jsem výraznější vyvrcholení. Bobule dělají výtečnou reklamu moravským krásám. 3,5 * ()

Hank

V svý podstatě naivní a poměrně hloupý příběh, který příjemně plyne v milé vinné atmosféře, která krásně vykresluje jih Moravy a jež evokuje chuť na sedmičku ryzlinku:) ()

DJ Kritik

Toskánsko na Morave. Pekné zábery, krásna pohodička, svižný spád filmu. Sympatická predstaviteľka mladej vinárky, tie raňajky ráno na terase to bol nádherný pohľad krásne farby, ladnosť. I keď tento film dýchal a mal dušu trochu sa z neho miestami vytrácala atmosféra Moravy a niekedy som mal dojem, že je to podobný štýl filmu ako "Pod toskánskym slnkom". ............. Romantika *** Vžitie do deju **** Humor *** Reálnosť *** ()

DKNY

Pro lidi, kteří mají rádi víno, povinný film. I když jsem ze severní Moravy, tu jižní mám hodně ráda a tento film mě přesvědčil, že tam prostě někdy na konci nějakého takového horkého léta musím zajet. Krásný, milý a přitom nekýčovitý film, můj velmi oblíbený Kryštof Hádek a docela uvěřitelné postavy..a záběry na krajinu a hudba se v kombinaci výjimečně povedly. ()

Mr.Roman

Z toho filmu doslova srší pozitívna energia, funguje ako český letný film dokonalo a zároveň je aj výbornou reklamou pekných vinárskych oblastí (pre mňa neďalekej) Moravy. Samozrejme to je asi aj tak všetko čo dostaneme, nie že by to nestačilo na príjemne strávený letný (dokonca aj zimný - vtedy som ho videl po prvýkrát ja;) a rozhodne patrí medzi najlepšie české filmy posledných rokov, no stále je to taký malý český film na aký sme zvyknutý (schválne zdôrazňujem a opakujem slovo český, pretože sú točené viac-menej všetky rovnako). ()

MarkHoppus

České komedie podle mého názoru měli dřívě jednu z největších světových kvalit - stačí si vzpomenout například na Vesničko má středisková, Pelíšky nebo Cesta do hlubin študákovi duše. Bohužel ta kvalita se trochu vytratila a za posledních zhruba deset let Česko nevyprodukovalo prakticky nic, když zdůrazním, že vyjímky potvrují pravidlo. Bobule rozhodně není žadný odpad, ale na druhou stranu není to ani pořádnej ranec českýho humoru, který by si určitě moravské vinné sklípky zasloužily. ()

Baki

Hodně příjemný film, ale ti dva hlavní představitelé (Hádek a Langmajer) to upe níčí :(. Ani Terezka to nezachrání. ()

jites

Děj mě nijak nenadchl, některé postavy byly hodně uhozené, ale celkově se na to dalo dívat.A hlavně Pálava je moje oblíbené místo, tak je fajn, že si na ni zas někdo ve filmu vzpomněl. ()

hackstolle

Skvely, bezprostredni, odlehceny humor. Pro me dokonala zalezitost. Film, o kterem vim, ze kdyz si na nej po letech vzpomenu, vykresli mi usmev na obliceji. ()

Jahudka15

Na tento film jsem se tesila uz hodne dlouho, ale nakonec jsem zklamana. Bylo to hodne prumerne, mozna spis i podprumerne. Hadek mi byl od zacatku protivny, nesnasim takove typky...krasna Klarka, ale dej chudy. ()

monikka87

Ako povrchná zábava na jeden večer to bolo celkom fajn... a zároveň aj pekná reklama pre zvýšenie cestovného ruchu na Morave. Sranda bola, keď tam tak spôsobne stolovali pri "prdelačke", no a už spomínané "opilý řidič - veselý vrah" bolo tiež kruté. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček