Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

optimus0s

SKvělá letní oddychovka, která vás zaručeně pobaví. I když jste "pražáci" anebo o someliérství nejevíte vůbec žádný zájem ()

BathoryMan

Južnú Moravu som navštívil iba jeden jedíný krát ale aj to mi úplne stačilo aby som si tento okúzlujúci kúsok zeme neskutočne zamiloval!A podobne je to aj s tímto filmom.Nielenže robí tejto časti Moravy skvelú reklamu ale aj neskutočne dobre som sa prinej bavil!A to som si pri sledovaný uvedomil že od mojho domova je taký Mikulov vzdialený cca.3 hodiny autom....cítil som sa podstatne lepšie! ()

Axident

Pro mě velmi milé překvapení. Pokud si tedy odmyslím, že podobnost s Dobrým ročníkem je až neslušná!! To je asi, spolu s linií dvou přitroublých policistů, lapajících neuměle podvodníčka Hádka celým filmem, kterou bych si dovedl odpustit, a karikaturistického záporňáka Táborského, kteréhož též, největší výtka k filmu. (Scénář, tedy jeho hlavní téma - floutek zdrhá z Prahy na vinici svého dědečka, aby ji mimochodem sprostě prodal, páč k ní nemá pražádný vztah, aby se nakonec do toho všeho zamiloval, neprodal a samozřejmě si našel kráskou lásku - je s Dobrým ročníkem prostě téměř totožný, netvrdím, že se tvůrci přímo inspirovali, třeba, ehm, jde jen o shodu.) Herecké výkony, především ten příjemně civilního, rozpačitého Hádka, film hodně drží nahoře, jedině Langmajer mi nesedl, s přílišnou mělkostí a moulovstvím své role, což v kombinaci s nálepkou velkého lamače srdcí působilo dosti rušivě. Tereza Voříšková je skutečně k nakousnutí, Lipský milý, stejně jako hudební doprovod. Na českém plácku velmi slušná a příjemně koukatelná věc, která se dá jen doporučit. ()

atmen

Problém budu mít zřejmě já v tom, co jsem chtěl vidět. Já chtěl vidět letní romanci s krásného prostředí vinohradů a přírody Jižní Moravy (mého rodiště), kde by hlavní roli hrála atmosféra a milostná linka mezi K. Hádkem a T. Voříškovou a přirozenost lidí žijící v tomto kraji, mající víno „takzvaně“ v krvi (něco ve stylu Svěrákovy Jízdy, Před úsvitem, Svůdné krásy), místo toho, je nám servírována moderní, téměř klipová komedie, kde je tento „svět“ pouze využit, pro laciné fórky typu – pozdní sběr – a v kolik hodin ho sbírali. Chybou byl také předobraz hlavního hrdiny v podobě vyhlášeného podvodníka Kohouta ( měl jsem to zafixovaný po celé sledování a ne a ne se toho zbavit), jeho kolega také moc sympatií nevzbudí (Langmajer), dle mého zbytečná postava, jako spousta dalších, díky nimž se příběh rozmělňuje (Matonoha, Benešová, policisté…) … Je škoda, že písnička skupiny Kryštof - Atentát ,zní, až v závěrečných titulcích, dle mého by se hodila jako podkres, během filmu, a nemělo zůstat jen u ní… Abych to shrnul - svoji představě o filmu dávám 5 hvězdiček a doufám, že ho někdo ještě natočí, tomutu počinu s těžkým srdcem dávám 3 a prohlašuji – PROMARNĚNÁ ŠANCE… ()

PDcz

2** bobule Tož synci a cérky. Když sem onehdá před dlóhó dobó skóknol tentonoc trailér, líbila se mi takováto úvodné hodbá. Slogan o opilém řidiči mi lezl krkem ještě před skouknutím tohota díla. Je pozdě pudu už konečně spát, tak to vezmu troškó hopem holoto (SEČ 0:36). [X] Minus 1* bobule Nebyla ta reklama poněkód dlóhá? Opravdu nesnáším filmy v koprodukci NOVY. Reklamní film a já to tááák nemám rád. [X] Minus 1* bobule Za ten "laskavý" a vlezlý humor rádoby flegmatického jinocha, ponaučeného vnuka, tupounkých ale hodných cajtech, natvrdlých dopravácích (to s tím dalekohledem bylo více než trapné) a já nevím jaké další blbosti mi tam ještě rušili. Nemilosrdně 1* bobule dolu a to můžou být ještě rádi. Stejně si teď kvůli mi začnou trhat košile. Zdrcujcí kritika. [X] Minus 1* bobule A herci byli kde? Přítomnost politiků mi udělala nevolno až mdlo. Stejně tak zbytek ansáblu krom pěkné prďky Kláry.[X] Chtěl bych požádat všechny dialektově rozdílné čtenáře o prominutí mé nešťastné snahy o napodobění filmové mluvy. Nejsem z Moravy, ich bin sudeťák jako bych se v Sudetech narodil. A vono jo. ()

Radek.SCH

Rozpočet: 23 milionů Kč _________ Letní (jarní) jednohubka, která nemá větší ambice než mírně pobavit a příjemně naladit. ()

Amplifier

Výborná Komedie, tak dobrou českou komedii jsem už opravdu dlouho neviděl. Skvělé vtípky i dojemný závěr nic mě ve filmu nechybělo. 80% ()

#47

Je mi trochu líto, že jsem si na komentář k hitu letošního jara našel čas až ve chvíli kdy padl pod červenou hranici. Celovečerní debut to byl vynikající, v tom porazil Bařina s Bobulemi jednoznačně Dolenského i Prušinovského záletné doktory o Hartlově rodince nemluvě, ale zpět k Bobulím, je mi trochu líto že první část ve stylu podvůdků Lukáše Kohouta nebyla o něco delší (možná bych dokonce v tomhle stylu rád viděl celý film, ale to nijak neubírá Bobulím na kvalitě). Hádek je pro mě pořád trochu zvláštní typ, ale tentokrát mi do role seděl jak "víteco na hrnec", Langoš mladší je zase velkou neznámou, ale v podsatě mi připadá jako mladší verze bráchy, což rozhodně není na škodu. Postavičky jako stále se držící duo Skopeček-Lipský, dvojka policajtů pinkající si plácačkami, Postránecký o kterém píší kardiologové v Brně diplomky, nadějná krásná Terezka ze které lezou oči z důlků nejen našim hrdinům, no prostě paráda... ()

Rado-KE

Ako napovedá názov, k tomuto filmu nesporne patrí aj víno,s ktorým tento film pochopíte oveľa lepšie,a vďaka ktorému sa vám tento film bude páčiť oveľa viac:) ()

Adm.Nelson

Najväčším záporom tohoto filmu je pre mňa až neuveriteľne nesympatický hlavný hrdina (upozorňujem, že v Tmavomodrom světe sa mi výkon Kryštofa Hádka veľmi pozdával a radím ho medzi veľké české herecké talenty, tu sa ale nedokázal uspokojivo zhostiť svojej úlohy, ktorá mu vôbec nesadla a celý film som si na neho nemohol zvyknúť). Takisto som si nemohol nevšimnúť, že film je vo svojej podstate okopírovaný Scottov Dobrý ročník; hlavná zápletka je úplne rovnaká - chlapec vychovávaný svojím dedom, ktorý ho učí vychutnávať si život (dokonca aj použitie flashbackov je podobné ako v DR) sa vráti z mesta na vidiek, kde sa (vďaka krásnej žene) zmení k lepšiemu. Hlavný rozdiel medzi týmito filmami je ale v tom, že DR je svižne natočený s vtipom vkusne použitým na tých správnych miestach, pričom na jeho konci máte chuť okamžite si dať nejaký kvalitný cabernet v slnečnej vinici spolu s peknou slečnou, zatiaľ čo tento film mi príde (hlavne zo začiatku) veľmi zdĺhavý a málo vtipný. Zopár záberov je síce pekných, ale kamera mi pripadá nevyužitá vzhľadom k lokácii, kde sa dej odohráva. Hudba mi nesadla vôbec. Rozmýšľal som nad tým, že dám filmu tri s odretými ušami aspoň za zopár dobrých, až vynikajúcich momentov vo filme a za Terezku; vzhľadom ale na to, že Hádek ma sklamal a film ako taký tiež, je moje hodnotenie takéto: 4-5/10. P.S.: Ešte menší postreh - priveľa burčiaku a príliš málo vína. Chcelo to viac prezentovať to druhé. ()

dj.kouba

No ja nevim, film který mě moc nenadchl....nechápu čemu se všichni u tohoto filmu tak "řezali". Já jsem se pobavil jen párkrát a ještě k tomu dost slabě. Dalším aspektem je absolutně nesympatický Kryštof Hádek a do nekonečna opakovaná slova "tož a kurva" nářečí taky neudělají. Nápad dobrý, ale moc špatně provedený. Dvě hvezdičky jedině za Terezu Voříškovou :-) ()

tragos

V rámci současné české tvorby lehký nadprůměr, který stojí za podívání. Ale pozor na extra protivného Kryštofa Hádka. ()

cielle

Moc pěkné, takové milé. A ta krajina je vážně krásná, hned bych se tam taky jela podívat, i do toho sklípku na vínečko:) Terezu Voříškovou mám hrozně ráda, je moc sympatická a tahle role jí sedla! ()

msroubek

Snažím se nebýt k českým filmům tolik kritický - proto možná tak vysoké hodnocení. Pěkná hudba, občas pěkná kamera, pěkná herečka, pěkné vinice - špatný Matonoha, špatné postsynchrony. A nezkousnutelnej Hádek se na konec přece jen dal přežít. ()

Wargoo

Veselý, milý a podľa mňa veľmi pekne natočený český snímok o víne, kde šikovným scenárom a vhodným výberom postáv dosiahli tvorcovia to, čo mi chýbalo pri pár predchádzajúcich českých filmoch. Nevtieravý humor, krásne prostredie a atmosféra letného open kina na mňa pôsobili ozaj "letne". Hneď po skončení som sa vybral na červené vínko, pretože slinka pri filme preskočí asi každému, kto má rád víno... Silnejšie 3*** a 71,907%. PS: Neviem či sa to zdá len mne, ale nepodobá sa vám Tereza Voříšková v niektorých momentoch na Megan Fox ? Len tak sa pýtam ()

bangee

Tak tohle jsem viděl na dvakrát, a proč ne. Jedná se o čistou českou klasiku, člověk se občas dokonce i pobaví a dokonce se mi zasteklo po létě a hlavně po babím létě, má to takovou příjemnou atmosféru, kde mi ovšem Hádek nesedí a Lipský je ouplně na h.....o. Nicméně ten nejvíc sexy hlas Voříškový to zachraňuje. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček