Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Terulinak

Film u kterého by nejeden málem usnul z nudného, předvídatelného příběhu. Jinak krásu Moravy vystihuje kamera velmi pěkně. Ale dělat blbce, ze všech možných, není pro hodnocení filmu vůbec pozitivní. ()

energo

Taková příjemná letní komedie vhodná vínu. Jelikož se film odehrává převážně v moravské vesnici, patřilo se okořenit děj více vesnickým humorem. Škoda, to my tam chybělo. Určitě tam byly možnosti. Ačkoli některé scény, jako s policisty byly fakt vtipné. Pochválit je třeba, že dali možnost i mladším neokoukaným hercem. Na debut je to velmi kvalitní. ()

Tafee

Na Pálavu mě to odjakživa strašně táhne, takže je pro mě těžké hodnotit film. Pro mě to má velké kouzlo už jen pro tu lokaci - všechna ta místa znám... Takže moravská nálada filmu je pro mě absolutně skvělá. Když se na to podívám s nějakým odstupem - je tam pár postav dost zbytečných (třeba Skopeček), dějová linka s policajtama mi přijde docela tupá, ale Hádek, Voříšková i Langmajer jsou docela dobří a odehráli si, co bylo třeba... Taaakze, jednoznačně dost dobrá oddechovka, na kterou se vždycky rád podívám a naliju si k tomu nějaký ten výběr z bobulí... Pro mě 75%! ()

Jirkacek

Tak tyto Bobule si nechám líbit !!! Už dlouho jsem čekal na pěkný film české produkce natočený v exteriérech někde na Moravě a konečně se mi moje přání splnilo. Pravda, začátek této božsky odpočinkové letní komedie se odehrával v Praze, ale budiž, dlouho jsme se zde s tvůrci nezdrželi a utekli do nádherného prostředí Pálavských vrchů. A s námi tam utekli také dva hlavní hrdinové Bobulí a to Honza, kterého si zahrál můj oblíbený Kryštof Hádek a jeho kamarád Jirka v podání Lukáše Langmajera. Oběma bylo hlavní město moc malé, protože po nich kvůli kšeftování a podvodům šla policie. Proto se na čas přesunuli k dědečkovi Honzy, kterého ztvárnil vynikající herec Lubomír Lipský starší. Jak je čas relativní se oba přesvědčili na vlastní kůži, protože jejich pobyt se nečekaně protáhl. Stalo se tak kvůli tomu, že dědeček byl vážně nemocný a tak se Honza rozhodl splnit mu jeho sen - koupil mu letenku do Argentiny, na kterou peníze získal jako jinak než vtipným podvodem. Vůbec celou postavu autoři filmu zrežírovali tak, že ačkoli Honza a Jirka správně čekal trest ve vězení, mně jako divákovi nic takového nepřišlo na mysl a přál jsem jim, aby trestu unikli. Po odletu dědy se začal hlavně Honzík starat o vinohrad, ačkoli s tím neměl žádné zkušenosti a podle toho to také vypadalo. Nastala celá plejáda komických situací, která nás doma vždy pobavily. Zároveň nám tvůrci nabídli pěkné záběry na Pálavu, osázenou vinohrady, což oceňuji, jelikož takových filmů je málo. Co se týče dalších postav, první na řadě je Tereza Voříšková, která se Bobulemi u mne poprvé vryla do paměti a ačkoli nepatří mezi mé nejoblíbenější, myslím že se pro roli dcery velkovinaře Mikulici moc hodila a celý děj jí hodně sedl. Její otec Václav Postránecký zde zazářil svými vtipnými průpovídkami a komentáři na adresu novopečeného vinaře Honzy, který se do slečny Mikulicové zamiloval. A také Miroslav Táborský jako chemik a ne vinař Kozderka mi přesně do prostředí vinic seděl, což se možná odrazilo později tím, že dostal roli v seriálu Vinaři. V něm hrál i Marian Roden, v Bobulích to byl strejda slečny Mikulicové a majitel vinařství U kapličky - což je skutečný název vinařství u Zaječí a které si zahrálo v již zmíněném seriálu Vinaři a neslo jméno Vlčkovo vinařství. Nesmím zapomenout ani na dvojici popletených policistů z Prahy, kteří odjeli na Moravu oba výtečníky hledat a sami přitom poznali pohostinnost i svéráznost tohoto kraje. Jan Skopeček by se na mne mohl zlobit, tak i o něm se zmíním - on si zde zahrál menší roli dědy, jenž věčně popíjí víno před sklepy se svými kamarády a sem tam pronese něco hodně moudrého. Zkrátka Bobule jsou komedií s jednoduchým letním příběhem, který člověka nijak neobohatí, ale prodlouží mu život, díky smíchu, který chtě nechtě ze sebe divák prostě musí vydat. Bobule jsem viděl již několikrát a tento fakt musím potvrdit, možná bych řekl, že čím více jsem film viděl, tím více mne bavil. A hrozně moc bych chtěl mít doma v garáži Citroën 2CV aneb kachnu, která si ve filmu také zahrála. Ale musím vás varovat - policisté nejsou na Moravě tak hodní, jak by se po shlédnutí filmu mohlo zdát - protože jak zde zaznělo z úst Václava Postráneckého - opilý řidič je veselý vrah. Tož tak, hlášek je zde plno. A protože jsem si Bobule zařadil mezi mé oblíbené filmy a jako jeden z mála jej mám doma blu-ray disku, musím jim udělit plný počet pěti vínových hvězd *****. () (méně) (více)

Alagaesie

Kámoši, děda, vinohrad a Bobulka. Hádek s Langmajerem (tedy Honza s Jirkou) si sedli. Zábavná výstava… Děda a suchej humor. Hádek se umí vylhat… Ornitolog jeden. Děda je taky proutník... „Můj vnuk a nepije víno!“ Michalica vostrej. A chemik Kozderka taky neměl chybu. Výborná výměna balíčků. Á, burčák... „Takovýho pašáka jsem ještě nepil.“ „Opilý řidič – veselý vrah.“ TIR! Lítat - ano... Letí! Ten dalekohled! Tak fouknul, no. Langmajer, beran a zeď. A kachna v trapu. Á, učíme se vinařsky... Krásný vinice. „Na co jsou špačci?“ „Na hovno!“ Že nedal ránu jistoty do země… A sklípek jede. Sucháč - i ne... Á, Hádkova hádka o blbýho Voříška. „Tý to je ženská! A jakýho má skvělýho manžela!“ A kur… Guvno, zajíc. Dyk oni mu kradli víno. Hurakán! Ledviny bo heksnšus? Hups... Ve sklepě tentokrát lépe. Když seš ve srabu, co se vína týče, pomůže tvoje holka. Cesty se dělí. Co se děje v sudech? Bum! Ha, kontrola. Pomoc se na vinici asi hodí víc než dost. Prdele - otevřený ohýnek... „Hoří!!" Peří. Míček z počátku nalezen. Straka Vrána Sýkora Koňadra, Drozd. Á, poldové a burčák. Vinej sklípek s poldama a Honza expert. A děda přijel akorát. Kamarádi poliši? Pěknej vhled do života na vinici. ()

Jindra_S

Film náhodných scén. Samy o sobě jsou mnohé z nich i pěkně natočeny, ale celkovějako film nefungují. Postavy se chovají divně, přizpůsobují svou povahu vlastně jen dané scéně. ()

DarkSimon

Dost dobré, jenom je škoda, že si scénář nenechali „přeložit" někým, kdo v dané oblasti skutečně bydlí. Kvůli tomu se ve filmu z úst „původních Moraváků" objevují nejenom některé spisovné výrazy, které jsou v dané oblasti totálně vytlačené jinými typicky moravskými slovy, ale dokonce z úst těchto „Moraváků" zaznívají i vyloženě pražské výrazy, které tady Moraváka neuslyšíte vyslovit ani za celý svůj život. Působí to o to divněji, když takový typicky pražský výraz zazní klidně ve stejné větě, ve které zazní zároveň i naopak typicky moravský výraz. ()

mistr97

Bobule jsou docela povedený oddechový film. Asi od nich nejde čekat nic převratného, ale rozhodně neurazí. Nejsem si úplně jistý výběrem herců, i když je fakt, že na Terezu Voříškovou se v Bobulích kouká pěkně. :-) Povedené byly záběry krajiny, kterou se filmaři snažili ukázat v tom nejlepším světle, a také výběr lokalit, z nichž se některé staly vyhledávané turistické cíle. ()

NinetyOne

Trvalo mi to 12 let, než jsem si pustil na Netflixu tuhle českou "komedii". Narovinu - všichni chlapi u toho setrvaj do konce kvůli Tereze Voříškový. Naopak jestli mě něco doopravdy iritovalo od začátku do konce - Langmajer. Jak je vůbec možný, že ten člověk si řiká herec? Jinak je to trochu pochmurná, zvláštně natočená reklama na Moravu. Svůj účel to možná splnilo, dostal jsem chuť na víno. 50% ()

milos.bradik

Tak v tomto filmu, kde si Václav Postránecký hraje na Moraváka, mne nezaujalo naprosto nic, mizerné herecké výkony, stupidní humor, prostě byl by to kandidát na odpad, ale jednu hvězdičku jsem nakonec dal, spíš ze soucitu, za bobule té Ramby. ()

pt93

Aneb jak se retardi z Prahy snaží hrát Moraváky... Dále bych rád zhodnotil komentář jednoho slovenského uživatele z roku 2009. Vaše čobolácké filmy stojí za vyližpíču již od dob vynálezu videokamery, koneckonců jako celá Vaše východoevropská země, ty haluško. ()

horskejvlk

Lehká komedie o víně a její opětovné nalezené lásce k ní. Popravdě vše zachránil jen Kryštof Hádek. Jednou a stačilo, jiní herci se jen míhali v záběrech, když to porovnám s hereckým koncertem v Bouřlivém víně, tak tam je to opera, zde chudí šumaři. ()

Sazenic

Nic složitého,ale prostě film na pohodu. Terezka je tam mladá,krásná a sexy. Děj hezky plyne,Morava je nádherná,Hádek s Langmajerem relativně vtipný a přirozený a když si chceš dát lahvinku vína k pohodovému večeru,tak tenhle film ti u toho hezky plyne. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček