Troy, Gabriella, Chad a ostatní spolužáci po skončení střední školy hledají na léto brigádu. Troy dostane nabídku pracovat v hotelovém komplexu s golfovým klubem s názvem Lava Springs. Práci přijme jen s podmínkou, že zaměstnají také jeho spolužáky, tedy i Gabriellu. Troy ale netuší, že majitelem klubu je otec sourozenců Evansových a práci pro něj zařídila Sharpay. Když se Sharpay dozví o ostatních spolužácích, donutí správce Fultona, aby se jich zbavil. Troy s Gabriellou plánují, že půjdou večer do klubu Lava Springs na soutěž talentů, protože se jí mohou zúčastnit i zaměstnanci. Sharpay, aby získala Troye, nasadí novou taktiku. S pomocí otce začne Troye od ostatních izolovat. Na spolužáky a Gabriellu přestává mít čas. Sharpay oznámí bratrovi, že na soutěži bude zpívat s Troyem, čímž ho de facto vyšachuje ze soutěže. Bratr se dokáže rychle začlenit mezi spolužáky, kteří poznávají, že není tak špatný, jak si o něm dosud mysleli. Společně začnou nacvičovat taneční vystoupení a on je učí vše, co zná, jen aby v soutěži uspěli. (TV Nova)

TXmovie

Film si nedává příliš velké ambice se tvářit nějak moc chytře. To ani nemůže, ani nechce. Vše je předem jasně daný a žádné změny ani překvapení se nekonají. Jedná se o účelový masový film, který zcela evidentně dosahuje svých ambiciózních rozměrů. Tedy ve své cílové kategorii, tj. puberťaček, ano. Projevovaným citům v účelovém a striktně daném filmu se jen těžko věří. Je to celé takové divadlo, jen pro své vymezené publikum. Ale i my ostatní, pakliže se na film díváme bez předsudků a předem zavržení, přece jen něco najdem. Najdem nenásilnou odpočinkovou záležitost na klidný večer. 40% ()