Troy, Gabriella, Chad a ostatní spolužáci po skončení střední školy hledají na léto brigádu. Troy dostane nabídku pracovat v hotelovém komplexu s golfovým klubem s názvem Lava Springs. Práci přijme jen s podmínkou, že zaměstnají také jeho spolužáky, tedy i Gabriellu. Troy ale netuší, že majitelem klubu je otec sourozenců Evansových a práci pro něj zařídila Sharpay. Když se Sharpay dozví o ostatních spolužácích, donutí správce Fultona, aby se jich zbavil. Troy s Gabriellou plánují, že půjdou večer do klubu Lava Springs na soutěž talentů, protože se jí mohou zúčastnit i zaměstnanci. Sharpay, aby získala Troye, nasadí novou taktiku. S pomocí otce začne Troye od ostatních izolovat. Na spolužáky a Gabriellu přestává mít čas. Sharpay oznámí bratrovi, že na soutěži bude zpívat s Troyem, čímž ho de facto vyšachuje ze soutěže. Bratr se dokáže rychle začlenit mezi spolužáky, kteří poznávají, že není tak špatný, jak si o něm dosud mysleli. Společně začnou nacvičovat taneční vystoupení a on je učí vše, co zná, jen aby v soutěži uspěli. (TV Nova)

Lockdown

Pokud jsem u jedničky tvrdil, že Barsochini musel bejt při psaní na šutr, tak u dvojky si k tomu rumíčku musel přidat i pár dalších věcí, protože to co vytvořil překračuje všechny hranice debility. Na druhou stranu mě to opět nějak záhadně chytlo. Písničky jsou zase neskutečně chytlavé a prostředí opět takové roztomile růžovoučké. Prostě taková debilní letní slátanina, která sice i napodruhé opakuje úplně to stejné, jestliže to však ale funguje, tak proč něco měnit. 55% ()

hawa

Já nevím proč, ale nějak se stalo, že jsem v sedmnácti letech poprvé viděla všechny tři díly a všechno, co to ve mně zanechalo, je přesvědčení, že tenhle byl nejhorší. Pamatuju si jen plno tančících a zpívajících blbečků. Tančí dobře, zpívají taky, ale je to všechno strašně kýčovité a bezduché. Navíc příběh je prostě totálně o ničem a herci prostě vůbec neumí hrát (zase sem se utvrdila v tom, proč mi na filmové scéně Efron tak vadí). Možná, že kdybych tento kýčovitý blábol viděla před deseti lety, stali by se ti tančící blbečci mým vzorem a na konci třetího dílu bych dojetím brečela, tak jako mí vrstevníci (což naprosto nechápu). Takže jsem ráda, že jsem to tehdy neviděla. Chtěla bych říct, že pro děti je to dobré, ale není. Je to totální vymývač mozků, navíc navozuje velmi chybnou představu o střední škole (to si nevymýšlím, mnozí spolužáci si v deseti letech mysleli, že na střední se jen zpívá, tančí, případně se tančí a u toho se hraje basket). Rada: pusťte si Zackovo trapně tragické 'Bet On It' 10x rychleji, je to super, jak tak rychle poskakuje a rozhazuje písek :D ()

Lockeroom

Takovéto muzikály o "veselých a roztančených chlapících a děvčatech" má káždá generace - Zítra se bude tančit všude, Starci na chmelu, Pomáda, atd..... Je to nic proti ničemu, ale ty holky ( Ashley Tisdale, Vanessa Hudgens ) jsou hezké a nadané, zato Zac Efron vypadá jako slizoun první třídy,... ()

DaNQa

V dvojke sa popisuje klasické leto amerických tínedžerov. Niektorí sa pokúšajú zarobiť peniaze, iní si užívajú za zárobky svojich rodičov v luxusných letoviskách. Popritom sa mládež chce zabaviť, tak sa rozhodne zúčastniť na speváckej súťaži. Na jednej strane stojí Sharpay s bratom Ryanom, na druhej Troy, Gabriela a ďalší ich spolužiaci zo strednej. Pochopiteľne sa tu opäť stretávame s intrigami rozmaznanej blondínečky, ktorú sa pokúša krotiť jej o trochu lepší braček, lebo Sharpay chce svojej sokyni Gabriele prebrať pohľadného ofinkového Troya. A ako to asi tak skončí? Všetci si spoločne na konci zaspievajú, zatancujú a tvária sa ako najlepší priatelia. ()

J.Bonnie

Proboha, když už takový scénář byl někdo vůbec schopen napsat, to ho pak nikdo nečetl, aby mohl vstát a řvát co je to za blbost??? Nikdo? Režisér, producenti, herci...opravdu nikdo??? Protože se mi nechce věřit, že by si nikdo nevšiml toho, že celý film naprosto postrádá logiku. Hlavní postavy se chovají naprosto iracionálně a nevěřím jim ani nos mezi očima natož nějaké city (proč Gabriela aspoň jednou neřekne svému milovanému, že se chová jako kretén a místo toho si vesele užívá s kamarády a v podstatě se zdá, že je jí celý Troy úplně šumák?). Něco takového bych podruhé neabsolvovala. Jednu hvězdu dávám jen za dvě povedené písničky - Bet on it a Gotta on my own way. Nic víc mi tenhle film nedal. ()

Apii

Dvojka je o jednu příčku horší než první díl. Písničky mají sice modernější sound, zhoršil se ale scénáš a - kupodivu - i herecké výkony. Zac Efron vypadá a chová se prkenně, bohužel však z obrazovky téměř nezmizí. Slabé. ()

psycholog odpad!

Je to strašné, Zac Efron je netalentovaný a jeho herecké schopnosti jsou zatím dost pod úrovní průmeru. Co ale z toho vzniká - jeden z dalších frašek pro teenagery. Ale totálně špatnééééééééééééé........... ()

Bila_pani odpad!

To je děs... ani nevím přesně, za co dávám tu 1*, snad za to, že se tam nezabíjejí lidi(?). I když - možná by to tak bylo lepší.. šílené bezduché písně, Efronovy vyphotoshopované oči a dialogy, ze kterých vstávají hrůzou chlupy. A ještě ten český dabing... ,mein Gott. Pryč s 1* za humanitu, nic než odpad to není. ()

Jefrey1994 odpad!

Absolutní kravina aď se nato podívám v jakémkoli pohledu a to že tam hraje ashley tisdale nebo vannesa hudgens ten film rozhodně nezachrání........ ()

Tomasek.

První díl se jakžtakž dal . Ale tenhle druhej , to je peklo . Jedna hvězdička za nějaké písničky . A za odvahu režiséra , podstrčit tento film k točení . 15% ()

Reinmar13 odpad!

Po prvním dílu, který sice nijak nenadchl, ale byl koukatelný, jsem byl zvědavý, jak se povede pokračování. Bohužel to dopadlo podle mých očekávání, příběh bez zápletky (což se ale od podobných filmů dá očekávat), ale velmi mě zklamal soundtrack, který byl podle mne naprosto tragický (o dost slabší, než 1. díl série a absolutně neporovnatelný třeba s filmem Hannah Montana). Btw. nedoporučuju koukat v češtině kvůli tragickému dabingu. ()

Maty.tekk odpad!

Debilní songy ,debilní příběh prostě je to totální propadák. Příběh o klukovy a holce co se do sebe na střední zamilují a pak zpívají písničky ,,OMG!!". Taky je pěkně na nic i dabing, který se zrovna moc nepovedl. ()