Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

jasiska

Zaujímavé, ako v jednom filme divák môže dostať aj poriadnu dávku reality a zároveň dokáže zahriať na duši. nehovoriac o tom, že Ellen Page je odteraz meno, ktoré si treba zapamätať. ()

DannyBoy80

Takový pohodový film, který vám v hlavě nezůstane. Vpodstatě je to jenom o hereckém výkonu Ellen Page, zbytek je v průměru. Vysoké hodnocení nechápu. Námět je zajímavý, ale zpracované je to celkem nudně, mockrát jsem se u toho nezasmál na to, že je to komedie. Průměr: není to ztráta času, ale ani neoslní. ()

ClimbVibe

Ten film si mne získal hned na začátku velice vkusně natočenou scénou milování ústřední dvojice a sympatickými titulky (+ hudba, která tu vše tak nějak proplétá a na konci utvoří na tom všem úhlednou mašličku). Příběh plyne, seznamujeme se s postavičkami a skoro si myslíme, že nás nic nepřekvapí... Juno je prostě rafinovaně obyčejný film, s výborným obsazením a dobře vystavěným scénářem. Snad jediná výtka - ze začátku mi hlavní hrdinka přišla až příliš "jiná" a abych jí to uvěřil. Naštěstí v druhé půlce filmu se hladina uklidní a já si mohl říct, že to byl moc fajn biják. ()

dormouse

Pro mne vše, co čekám od filmu. Silný příběh, dobrý scénář a výteční herci. Všichni, i ti ve vedlejších rolích. Komedie o smutných věcech. O nechtěném těhotenství šestnáctileté Juno, kterým paradoxně začne vztah mezi ní a spoužákem Bleeksem, který je náhodou i otcem dítěte. O jejich dozrávání, dobrovolném vstupu do světa dospělých, kterému se do té doby jen vysmívali. Ačkoli je to i o morálce, není to moralita, naštěstí. ()

defagoo

Reitman jde nahoru a i když se mi více líbilo Děkujeme, že kouříte tak i tady dokazuje proč jeho styl milovat - film má vývoj a někam spěje - těšíte se co přijde, působí uvěřitelně a jeho charaktery si zamilujete, pohádkově využívá prostředí, v tomto filmu i ročních období, je sarkastický a nedokonalý stejně jako jeho postavy a přemýšlíte nad ním ještě hodně dlouho, ovlivní vás... Ellen Page zbožňuju - tady mě ale nemile překvapil přechod z přemýšlivé a uvědomělé dívky v drzou, nerespektující holčinu (teď mám na mysli tu scénu prvního setkání s adoptivními rodiči), naštěstí toto chování také touto scénou končí. Příjemná hudba, skvěle zapadá do fajnovosti celého filmu a porod v pruhatých ponožkách je taky super. Chtělo by to vidět ještě víckrát a hodnocení půjde možná víš... ()

Radim

Moc příjemný snímek, kde vyniká naprosto úžasná Ellen Page v hlavní roli - tak přirozený herecký výkon jsem už dlouho neviděl. ()

Greny

film bez nějakého extra příběhu, ale přitom je příběh zajímavý. Pohled na to jak řeší mladé dívka neobvyklý problém, mě velice zaujal a ani jsem se nenudil..opravdu pěkně zpracovaný kousek... ()

FARGO

Další podařená "indiovka", které mám doopravdy rád. Vždycky mi zvednou náladu svou lehkostí. Ellen Page roli zahrála skvěle, ale já mám prostě rád Michaela Ceru. Navíc skvěle zvolená hudba jen podtrhla náladu filmu. ()

Ještěřák

Dramedy silná na obou koncích, ale protože ji točil Reitman, nedivím se. Šukání není pro děcka! ___ Jsem moc zvědav, ba koušu si přímo své pečlivě udržované nehty, co vyvede a jak se vyvede Ellen Page po boku Di Capria v Nolanově INCEPTION. Jo a taky to má hrozně cool pastelkářský úvodní titule. (75%) ()

Wishkah

Čím víc se na tenhle film koukám, tím ho mám raději. Líbí se mi to jak je obyčejný. Nedokumentuje žádnou historickou událost, není to žádná originální genialita, neřeší se tu politický názor ani se nás nesnaží poučit. Je to jen film o jedné holce a jednom klukovi. Jason Reitman film natočil s citem, skvělý scénář Diablo Cody šlape jako hodinky a celý herecký ansámbl se tu předvádí civilním a jednoduchým herectvím. Nad všechny vyčnívají Ellen Page, která podává mimořádný výkon, supersympaťák Michael Cera a Jennifer Garner, která mě opravdu dokonale překvapila a oproti mému očekávání předvadí vynikající výkon. Např. scéna, kdy sahá Juno na břicho je přímo hereckou etudou Garnerové. Je to film tak jednoduchý, tak upřímný a tak krásný, že si vydobyl místo v mojí top 10 a závěrečná scéna, kdy spolu Juno a Bleeker hrají na schodech patří k mým vůbec nejoblíbenějším scénám. ()

Itar

Film do (ne)pohody. Mile vtipné, neokoukané a s citem natočené. No a za výběr písní by to chtělo ještě jednu hvězdičku bokem. Jedno z nejhezčích překvapení posledních let. ()

Prochy38

Hodně těžké hodnotit tento film. Myslím, že 3* nemohou urazit. Jako drama to bylo povedené, ale kdyby se tolik netlačilo na tu komediální stránku, bylo by to určitě lepší. Protože jako komedie to u mě úplně vyhořelo. Protože na tom ono moc věcí vtipných není. E. Page všem dokázala, že má na to utáhnout sama celý film. Skvělý výkon. Ale to je pro mě vše. Příběh je moc hezky vymyšlený i ztvárněný. Je to ze života. Ale asi by to bylo všechno trochu jinak. Milé vidět J. Garner v podobných rolích. Co je ještě na filmu silné, je soundtrack, ten za to stojí! ()

Yarushka

Juno je opravdu skvělý film, Ellen Page si získala moji sympatii hned ze začátku. Vše se zdá realistické narozdíl od filmu Jeni Juno, kde Jeni nemá pořádné bříško. Zábava je jinak náramná. Dialogy svižné, vtipné a plné ironie, které se tam přesně hodí. Soundtrack ne tak úplně pro mě, i přesto jsem to zkousla. Ohledně titulek velmi zajímavé. Jen bych už řekla, že ta scénka, kdy ji praskla voda a jeli do nemocnice je nadlehčená- až taková americká alá všecko v pohodě, ale jinak opravdu jak vystřihlé z života. ()

peetriss

Je pravdou, že zápletka Juno není nikterak originální, ale forma zpracování plná nadhledu a sarkastických hlášek ("V sexuální výchově nás učili, že když otěhotníš, tak se z toho může narodit dítě."), lehkost s jakou toto vyprávění režisér Jason Reitman podává je fenomenální. Pozoruhodná je také jednoduchost, se kterou dokáže překlápět komediální a dramatické roviny příběhu. Velmi vysokou devizou je taktéž scénář a obsazení - především Ellen Page v titulní roli je perfektní, sympatická a charismatická. To vše dělá z Juno sympatickou a vynikající malou velkou komedii. ()

venom14

Naprosto jednoduchý a nevtíravý film, který bere závažné téma s nadhledem, ale ne aby z toho zase udělalo nějakou satiru. Tohle se mi opravdu líbilo ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009