Nic nového a převratného pod sluncem. Čekal jsem více fantasy, ale především mnohem víc zábavy. Ta je zde zastoupena v minimálním množství dvou až tří gegů Russella Branda. Adam Sandler se snaží, ale jen ječet a vyplazovat jazyk nestačí. Pohádkový romantický závěr je slabou útěchou na dobrou noc :-) Zajímavosti: 12 000 žvýkaček nepadá z mostu každý den. 45%(28.3.2009)

produkční spojení Walta Disneyho a Happy Madisona mě dost odrazovalo a děsilo. Nakonec, snad proto, že jsem od toho filmu naprosto nic neočekával, protože jsem o něm naprosto nic nevěděl, to nakonec byl překvapivě mile ztrávený čas. Pohodová, uklidňující, ničím extra moc neiritující jednohubka. I to vykulené morče mě občas rozesmálo (snad proto, že jsem během sledování filmu měl v náručí to naše a celou dobu ho drbal za uchem). Sandlera mám rád, tady sice trochu ubral (přece jen, je to rodinná akce), Schneider je klasicky skvělej, Keri Russell zajímavá, Lucy Lawless jsem si ani nevšiml, že v tom hraje jsem zjistil až při závěrečných titulkách a Guy Pearce? To je zřejmě nevyřešitelná záhada celého filmu. Buď je to tak strašně špatný herec, že dokáže zajmout a zarýt se do paměti jen a takto pitoreskní, nechutně nepříjemnou postavou a nebo je to tak dobrý herec, že tomu dokázal vtisknout všechno, co ta postava potřebovala. Jestli se mi z žádné filmové postavy ještě nechtělo zvracet, tak z jeho vlezdoprdeláka jo. A příběh? Očekává snad dneska někdo od mainstreamové fantasyrodinněkomediální podívané nějakou originalitu? Respektive, očekává dneska někdo originalitu od jakéhokoliv mainstreamového hollywoodského filmu? Já ne, snad proto se vyhýbám zklamání. Rodinné to je hodně, fantasy méně než by člověk čekal a komediální? Ale jo, docela jsem se i zasmál.(17.10.2011)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $110,101,975Tržby Celosvetovo $218,357,961Tržby za predaj DVD v USA $49,735,200 //počet predaných kusov 2,925,812║ Adam Shankman po vydarenom Hairspray dosť sklamal, film podaný tuctovo bez šťavy, kostra príbehu by ani nebola zlá len je tam strašne málo tých skutočne zábavných momentiek, rovnako tak herecké obsadenie nie je až tak dobre fungujúce aby viac vtiahlo do deja. /50%/(9.6.2010)

Mile ztřeštěná sandlerovka, která si na nic nehraje a přestože občas klopýtne nějakou tou trapností, většinu času baví. Je možná svým způsobem variací na Klik, ale funguje a člověk nemá pocit, že se opakuje. Hravá zábava s příchutí pohádkové atmosféry, ve které je Sandler dalším sympatickým loserem, který ke štěstí přijde, aby v závěru překonal sám sebe ve vydařené variaci klasického filmového finále "do výbuchu zbývá vteřina".(26.9.2013)

• Chrustyn

Téma na první pohled poměrně zajímavé, (vyprávění pohádek, které poté ovlivňují skutečný svět) ale jeho vyprávění a celkové zpracování je natolik nezajímavé a nepovedené, že snímek uspěje možná jen u nejmenších diváků, kteří z toho nebudou mít moc rozumu a poberou možná jen nějaké ponaučení o tom, že dobro vždy zvítězí. A pro odpůrce Adama Sandlera se jedná o další potvrzení jejich nenávisti k tomuto herci, který shazuje sám sebe.(19.11.2013)

• - Když spí děti ve Skeeterově hotelovém pokoji, sledují v televizi The Suite Life of Zack and Cody, seriál o dvou dětech žijících v hotelu, kde se hlavní roli objevili Dylan a Cole Sprouseovi, kteří si s Adamem Sandlerem zahráli ve filmu Velký táta. (HappySmile)

• - Ve filmu je k vidění i Buzz Lightyear z Toy Story. Nachází se v publiku během příběhu z vesmíru. (Hal_Moore)

• - Novopečený otec Sandler se nechal slyšet, že chtěl natočit nějaký film, na který by se jeho dítě mohlo jednou koukat, aniž by se za svého otce stydělo. (hippyman)