Příjemně tradiční rodinný film s Adamem Sandlerem a dalšími známými herci, kteří spolu vytvořili jeden slušný tým, jenž táhne za jeden provaz a dokáže na hodinu a půl zabavit celou rodinu. Pravda, asi uprostřed opakující se děj přeci jen začne dospělého nudit, ale i tak celý film je příjemně zabaví malé i dospělé. Navíc je tu hodně vtípků, které zaručeně fungují a od srdce rozesmějí.(30.7.2009)

Bylo, nebylo, za devatero horami a devatero řekami, v zemi nezemi, v krajině potrhlých mimoňů a potřeštěných zdivočelých víl se zpoza vlnících se lesů, v nejasné dáli, zničeho nic vynořil....No ale to je zase jiná pohádka. Ta Sandlerova je lehoučkou svižnou oddychovkou, zábavnou jednohubkou. Stačí vypnout mozek, neřešit, nepitvat, nerozebírat. Ideální na dobrou noc. P.S. Mmmm, Keri má šarm a silné osobní kouzlo.(8.4.2009)

• Stanislaus

Stará známá POHÁDKA - chlap, který je děsný sobec a nemá rád děti, se postupem času napraví a dokonce najde svou vyvolenou. Zde k tomu jen přidali teoreticky vynikající, ale prakticky nedostačující námět. Sandler působí protivně a trapně jako obvykle. Morče Bulva, co má (nevěřícně velké) bulvy, mě asi mělo rozesmát, což se však nestalo. Na druhou stranu musím ale pochválit solidní soundtrack (tam asi budu s chválou končit - zbytek byl průměr). Celkově to působí tak na 50%.(17.1.2010)

Film střídá půvabné scény s velice trapnými. A to až na hranici únosnosti. Nevím třeba co mělo znamenat to pětiminutové šišlání kdy Sandlera píchla vosa do jazyka. Mimo těchto několik kravsky hloupých scén ale film baví a dokáže zaujmout. Guy Pearce překvapil, nikdy jsem nečekal že by tento herec hrál v nějaké Sandlerově šílenosti, ale jak je viděl dneska je možné už úplně všechno. 50%(19.7.2010)

Deti sa neskutočne dobre zabávali a pri niektorých scénkach i ja spolu s nimi... Jednoduchý príbeh s poučením a vtipnými scénkami a tiež s bonusom v podobe roztomilého zvieratka (morčiatko Bulva), nad ktorým sa moje baby celý čas rozplývali. Hneď ma posielali do Zverimexu a mladšej dosť dlho trvalo kým pochopila, že také okaté morča tam asi nebudú mať. Skrátka na filmové posedenie pre celú rodinu ako stvorené. Nadpriemer. 75/100(29.10.2017)

• - Ve filmu je k vidění i Buzz Lightyear z Toy Story. Nachází se v publiku během příběhu z vesmíru. (Hal_Moore)

• - První film produkovaný Adamem Sandlerem, který získal rating PG-13. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Malá holčička, která podá Sandlerovi klobouk (když spadne z koně v první pohádce), je jeho dcera Sadie. Nese ji Sandlerova manželka Jackie Sandler. (Baffer)