• Sobis87

Sandlerovy buranské komedie mám celkem rád a ať jsou sebevíc nevkusné, většinou mě dokážou solidně zabavit a rozesmát. Zároveň lze tohoto původně stand-up komika považovat za velmi kvalitního herce (nejen baviče) poté, co se angažoval do Andersenova Opilí lískou, Apatowových Komiků a Volání o pomoc Mika Bindera, kde s bravurou zvládl i dramatičtější herecké polohy. Další odchylku od pro Sandlera typické přisprostlé produkce představuje angažmá v nezávadném mainstreamu pro celou rodinu – a právě do této kategorie spadá právě film Pohádky na dobrou noc. Ačkoliv Sandler opět hraje arogantní postavu, které osud na konci uštědří morální lekci, tentokrát se něco ošklivě pokazilo (přesněji řečeno se podělal především scénář) a v zájmu rodinných hodnot tentokrát chybí humoru to správné „koření“ (přesněji řečeno je Sandler pod pantoflem u velkého studia a jede na půl plynu). Většina herců se zde jen pitvoří, jinak velmi kvalitní herec Guy Pearce je dokonce přímo na zabití a všichni po většinu času tahají z rukávů ohrané a infantilní vtipy (Sandlerův proslov s oteklým jazykem je téměř k nevydržení). Zápletce prakticky chybějí logické návaznosti a výchozí námět rozhodně nebyl využit natolik, jak by si průměrný divák přál. Ben Stiller si natočil Noc v muzeu a Sander si za zástupce nezávadných taškařic pro celou rodinu vybral zase Pohádky na dobrou noc, problém je v tom že i ta průměrná Noc v muzeu je o něco zábavnější než tahle blbina. Tohle je snad nejnudnější a nejotravnější film Adama Sandlera a že už tenhle párkrát šlápnul vedle.(16.8.2010)

Příjemně tradiční rodinný film s Adamem Sandlerem a dalšími známými herci, kteří spolu vytvořili jeden slušný tým, jenž táhne za jeden provaz a dokáže na hodinu a půl zabavit celou rodinu. Pravda, asi uprostřed opakující se děj přeci jen začne dospělého nudit, ale i tak celý film je příjemně zabaví malé i dospělé. Navíc je tu hodně vtípků, které zaručeně fungují a od srdce rozesmějí.(30.7.2009)

Film střídá půvabné scény s velice trapnými. A to až na hranici únosnosti. Nevím třeba co mělo znamenat to pětiminutové šišlání kdy Sandlera píchla vosa do jazyka. Mimo těchto několik kravsky hloupých scén ale film baví a dokáže zaujmout. Guy Pearce překvapil, nikdy jsem nečekal že by tento herec hrál v nějaké Sandlerově šílenosti, ale jak je viděl dneska je možné už úplně všechno. 50%(19.7.2010)

• Bluntman

Jak Pedestrian za pomocí Rob Roye porazil Silase a hirnlego. Ne, vážně - pokud si odmyslím podobnost, vrtá mi v hlavě otázka: Proč se v Hollywoodu padá vždycky nahoru? Sandler hraje další postavu, která je sobecká a nedospělá, bez píle a cíle, ale přesto sympatická. Film má zase nápaditý námět, ale jako u dalších sandlerovek doplácí na zcela nevyužitý potenciál. U ostatních rodinných komedí by mě jejich nevtipnost, rodinný apel a přehlídka klišé a schémat otravoval při nejhorším na průměrné hodnocení, jenže pohádky se musí umět vyprávět. Nejzajímavější je tak chvíle, kdy vševědoucí vypravěč (hrdinův zesnulý otec) zareaguje na svého syna, jehož příběh byl určován nenápaditým vyprávěním snesitelných fakanů. Ve výsledku 50% s tím, že morčata letos rulez (jsou novými tučňáky rodinných filmů)!(11.3.2009)

Nic nového a převratného pod sluncem. Čekal jsem více fantasy, ale především mnohem víc zábavy. Ta je zde zastoupena v minimálním množství dvou až tří gegů Russella Branda. Adam Sandler se snaží, ale jen ječet a vyplazovat jazyk nestačí. Pohádkový romantický závěr je slabou útěchou na dobrou noc :-) Zajímavosti: 12 000 žvýkaček nepadá z mostu každý den. 45%(28.3.2009)

• - Všechny počítače ve filmu jsou značky Apple. (Baffer)

• - Když spí děti ve Skeeterově hotelovém pokoji, sledují v televizi The Suite Life of Zack and Cody, seriál o dvou dětech žijících v hotelu, kde se hlavní roli objevili Dylan a Cole Sprouseovi, kteří si s Adamem Sandlerem zahráli ve filmu Velký táta. (HappySmile)

• - Malá holčička, která podá Sandlerovi klobouk (když spadne z koně v první pohádce), je jeho dcera Sadie. Nese ji Sandlerova manželka Jackie Sandler. (Baffer)