V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

jondoe

Tie dve hviezdicky patria jednoznacne Al Pacinovi a De Nirovi, pretoze bez nich by tento film stal za vela nestal. Cudujem sa, ako sa mozu hviezdy ako oni upisat takemuto filmu. Scenar, je slabucky a rezia hrozostrasna. Jedine co okrem dvoch hlavnych hercou este stoji za zmienku bol asi ten zaverecny zvrat, ale celkova pointa filmu to dokonale zabila. Dufam, ze tychto dvoch filmovych velikanou este niekedy spolu vo filme uvidim a dostane nieco podobne ako bol Heat, pretoze toto sa naozaj nepodarilo. ()

Michelle75

Dvojicí Al Pacino vs De Niro nikdy nepohrdnu. A myslím si, že pokud mám být objektivní, tak hercům se nedá nic vytknout, film docela příjemně ubíhá a já nemám pocit, že bych se nudila nebo naopak nadšením praskala. Ale pořád tomu něco chybí, za srdce Vás to nechytí, přesto slušná podívaná.3,5 *. ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy, ktoré nezachránili ani dve herecké esá dôb minulých. Našťastie ich časy nepominuli a mali sme možnosť ich odvtedy vidieť ešte v inom "epose" im najviac vlastnom a to z dieľne Netflixu. Toto bol slušný, dobre obsadený trilerík, ktorý to skúšal tak trochu "na Dextera", ale nemal nič extra, čím by dlhodobo zaujal, menej akcie, staršie "hlavné" hviezdy, takže buďme radi za to, čo z toho vzniklo. ()

Vajonek

Část filmu jsem přemýšlela, že si ze mě asi někdo dělá srandu, když mi tu servíruje takovýto poměrně nepravděpodobný příběh a rovnou i s rozuzlením. Proč bych něco takového měla jako sledovat? Postupně vám dojde, že to samozřejmě bude celé asi trochu jinak. Ale otázka, proč to sledovat (alespoň u mě), nemizí. Celé mi to připadalo takové uměle zrychlené, přehnaně (a nepříliš povedeně) na efekt hrající (střihy, dynamická hudba, hra se světlem atd.), snažící se (zase ne moc úspěšně) působit akčně, aby to místo toho spíše nudilo. Jsem přesvědčená, že nejeden borec by rád měl v 65 postavu jako RDN, nicméně ten věk se prostě chtě nechtě někde podepíše - ani RDN, ani AP (tomu obzvlášť) jsem vůbec nevěřila, že by mohli být těmi drsnými detektivy, na které si (chováním, ale třeba i mluvou) hráli. Pořád jsou to výborní herci, ale potřebují asi dostávat trochu jiné role. A hlavně pracovat s nějakým uvěřitelným scénářem a "normálními" dialogy, čehož se jim tady zřejmě příliš nedostalo. Na svou původní otázku jsem tak do konce filmu nedostala odpověď, do toho jsem se stále (a také bez odpovědi) musela ptát, proč by ty vraždy ten, kdo je páchá, jestliže je to policajt, páchal - celou dobu mi to připadalo opravdu velmi nerealistické a tohoto pocitu jsem se nezbavila. Tenhle film se prostě nepovedl tak nějak celkově. 40 % (hlavně z nějaké úcty k našim dvěma velikánům - kteří by si ale měli dobře rozmýšlet, v čem budou napříště hrát, aby náhodou nezačali působit trochu směšně). ()

Eraserhead

Jsme v thrilleru o pátrání po seriovém vrahovi. U těhle filmů všichni čekají na finální zvrat, který buď obrátí předchozí děj vzhůru nohama, nebo podle pravidla "všichni jsou podezřelí" čekáme, kdo to nakonec bude... Righteous Kill nabízí podezřelé v podstatě jen dva. A pokud se jeden během celého děje přiznává ke spáchaným vraždám, nebylo by žádným překvapením, kdyby to byl na konci skutečně on (to by pak ovšem chtělo geniálního scénáristu, což není tento případ)... Proklínám Avneta, že stáhl k podprůměru Pacina už jejich předchozím filmem 88 minut a teď abych měl oběma za zlé, že sebou stáhli i De Nira... Po tomhe průseru je téměř nutnost pustit si Nelítostný souboj, Kmotra, Ďáblova advokáta nebo cokoliv ze spolupráve De Niro-Scorsese a zahnat tak pomyšlení na to, že filmový svět přichází o dva ze svých nejlepších herců. Smutné. ()

baXter

Nerozumím tomu, dva mistrovští herci a přitom tak nudný film. Nebýt zvratu na konci, tak bych šel s hodnocením ještě níž. Opravdu velké zklamání. ()

Lukiš

Dva nejlepší herci všech dob se opět setkávají, tentokrát ale ve velice slabém snímku. Čekal jsem mnohem více, je to pro mě zklamání. Jon Avnet na to nemá a tady to opět potvrdil, režie byla strašná. Za Pacina a De Nira dávám o hvězdičku více, ale stále je to jen slabý nadprůměr. 55% ()

cab

Docela smutne koukani na dva starce, kteri patri mezi nejvetsi hvezdy stribrneho platna a moje obrovske oblibence. Starnuti nikdo nezastavi, a i kdyz se snazi a jeijch role jsou jim napsany na telo, musi si priznat, ze uz na podobne kousky nemaji. Mimo to take nechapu, proc se obklopuji tak prumernym tymem. Vecna skoda. Ze sentimentu schovivavych 55% ()

Holina

Obrovské haló, které film předcházelo, našlo opodstatnění jen v tom, že se tu setkává De Niro s Pacinem, což vlastně samo o sobě stačí. To je v pořádku. I samotný příběh mi připadal ok, co mi ale vadilo byl vztah hlavních hrdinů. Na vojně jsme takovým "partnerům" říkali vejcožrouti. Hlavní postavy se tu mají k sobě až nezdravě moc. Čekal jsem, kdy spolu ulehnou do postele nebo se budou společně koupat v moři. Zbytečné. Takový ty kecy tohle je můj partner, můj partner je vzor, můj partner je kamarád, rovnej chlap, vždycky se za něj postavim bla bla bla... Stačilo říct, že jim chutná (tedy pardon, že jsou parťáci). ()

Schuldiner

70% .. Dobrá kriminálka s nervním De Nirem a ´´podezřele´´ klidným Pacinem. Čtvrtou hvězdu dávám hlavně za ně! Prostě se na ně ve filmu rád dívám... Neni to žádná přelomová záležitost, ale to neni nutné.. ()

Tristaver

Oblíbená postava: Turk (Robert De Niro). Righteous Kill není vyloženým propadákem. Snímek má dokonalý námět, jenže ten je špatně podaný. Problém filmu spočívá v průměrné režii, hrozné hudbě a katastrofálním scénáři. Kdyby si Avnet do štábu přizval kvalitnějšího scénáristu, věřím tomu, že by výsledek vypadal úplně jinak. Herecké výkony jsou ve filmu úžasné, Leguizamo s Wahlbergem jsou podobně zdatná dvojka jako představitelé hlavních rolí, Gugino podává taky dostačující výkon. Jackson je toporný a hrozný herec, měl by raději zůstat u hudby. Co se týče Ala a Boba, klobouk dolů. Mezi těmito dvěma hollywoodskými velikány funguje podobná chemie jako kdysi mezi Newmanem a Redfordem. Oba dva podávají vyvážený výkon a zvláště De Niro je ve své roli perfektní, jeho nekonečné fuckování je skvělé. Ve scénách, kdy se s Pacinem něčemu smějí, je poznat, že je to upřímný smích, který nemusejí hrát, protože oba dva si dozajista natáčení užili. Co se mě týče, rád bych viděl znovu nějakou krimi s italsko-americkými mafiány v hlavních rolích. ()

vander19

60%???hmm mne sa vždy kombinácia Al Pacina s De Nirom neskutočne lúbila a inak to nie je ani v tomto filme, bolo to veľmi dobré podľa môjho názoru a týchto dvoch pánov si nesmierne vážim, možno preto je moje hodnotenie také aké je... ()

cmenda

Od těchto dvou hereckých es bych čekal něco víc ne že by to bylo úplně marný ale pořád tomu něco chybělo. ()

Dallas

Kriminálka, pri ktorej som totožnosť vraha vedel už chvíľu pre tým ako to chcel scenár. Je pravda, že sa ma autori snažili veľmi často zmiasť a udržať v nevedomosti, ale žiaľ nepodarilo sa to. Herci sú výborný. Už klasické výkony De Nira aj Pacina. Tí aj keď majú iba priemerný deň, tak to aj tak je oproti iným nadpriemer. Dosť ma tešil aj u mňa v poslednej dobe stále viac obľúbený Leguizamo. Hodnotenie u mňa zráža dole hlavne bezzubý scenár a celkovo nudná réžia. Škoda času vyššie spomenutých pánov. Sem by stačili aj menšie kalibre. 60% ()

Bucounit

Podobných krimináliek je kopa ale kôli hlavnej dvojici (ktorá je super) som si ju pozrel a určite to neni taká blbosť akú každý očakáva. Jasné, že hlavná pointa musí byť každému jasná ale nenasralo ma to a ešte k tomu to bolo natočené štýlom starej školy čo mi vyhovuje. 7/10 ()

1945

Další důkaz, že zpackaný scénář ani dva ostřílení herci nezachrání... Jedna hvězda za Pacina a druhá za De Nira ... ()

ArthasKarfa

Trochu potrénovat šedé buňky mozkové a tady se trošku zapotí, protože dedukce zde není z daleka tak jednoznačná jak se na první pohled může zdát, dvojice De Niro a Pacino je naprosto skvělá a ponurý děj celého případu je strhující. Nechápu to nízké hodnocení. ()

Garch

Jak velké herecké obsazení, tak velké zklamání z režie a dialogů. Kvalitativně pravý opak Nelítostného souboje (Heat),  De Niro s Al Pacinem drží svou ligu, ale z ho*na bič neupleteš. ()

jarmik

Nebudu lhát, já to nečekal. Podle hodnocení jsem taky nečekal, že dostanu solidní nářez. Rozhodně jsem ale čekal své oblíbené herce a taky je dostal! ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech