V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Elegnor

Příjemná krimi, krásně plyne, navíc De Nira i Al Pacina mám docela rád.. Sympatický postavy, bohužel nic novýho pod sluncem a překvapivá pointa mě zrovna dvakrát nepřekvapila, fakt sem jí čekal od samýho začátku :) Nicméně velice mile strávená hodina a půl.. ()

maja.ce

A´t si kdo chce, co chce, ale tihle staří matadoři nevstali z žádného popela, oni totiž popelem ještě nelehli. Jsou stále dobří.Mě se film líbil. ()

4k7

Každý čekal asi podobnou pecku, jakou představoval film Nelítostný souboj, ve kterém si tito dva herci v roce 1995 zahráli hlavní role. Ovšem při porovnávání zjistíte, že film Oprávněné vraždy je jen špatně uvařený odvar. Kriminálka je průměrná, zbytečně zdlouhavá a předvídatelná. Jon Avnet vsadil na špičkové obsazení a doufal tak, že film bude automaticky špičkový. Pravda, jména Al Pacino a Robert De Niro mě na film hned nalákaly a díky nim jsou i hlavní postavy dobře zahrané, avšak průměrný děj filmu to nezachrání. Za shlédnutí to určitě stojí, ale je to prostě film na jednu noc, kterému už nezavoláte... ()

Marcus.das

Waw..cely film v divakovi udrzuje iluzi, a tu pak behem poslednich 10 minut totalne rozbori. Vsechno tvorilo moc peknou mozaiku, a dvojeice Pacino+Niro predvedli hezky vykon-stejne jako v Nelitostnem souboji. ()

unrocker

Už od začátku člověk tuší nějakou levárnu a po chvíli je schopen určit kdo je opravdu vrahem, což je škoda. Duo dvou skvělých herců nezachrání průměrnost snímku... ()

J.Cobra

De Niro a Al Pacino společně? To musí být pecka! ...jenže ouha. Není. Jen průměrný a nepřekvapující thiller, připomínající dnešní seriálový hit Dexter. ()

srncek

V 70ke sa takto hnať za prachmi skrz ultra stupídne nemastné neslané kokotiny,navyše s 50 Centom (?)..no to ma pojeb. 25% ()

kubilov

Když se mají v nějakém filmu objevit dva ze tří mých nejoblíbenějších herců, měl by to být pro mě svátek. Ovšem cesty těchto dvou výjimečných herců už se naštěstí ve filmovém prostředí střetli celkem třikrát, tudíž jeden nezdar není takovou tragédií. Jelikož spolu tito dva herci zazářili už v takových skvostech jako Kmotr II a Heat, bylo mi celkem jasné, že napotřetí to tak skvěle dopadnout prostě nemůže. Vždyť jim už v té době bylo 68 a 65, což sice pro Ala a Bobbyho důchodový věk neznamená, ale vyklizení pozic nejžádanějších herců určitě. Proto jsem k Righteous Kill přistupoval s pořádným despektem, což se nakonec vyplatilo, protože mě ještě film stačil docela mile překvapit. Dva staří detektivové a staří přátelé na stopě sériového vraha, kterým je jeden z nich? I když to natočil nepříliš zdatný režisér Jon Avnet, podařilo se mu z toho vykouzlit docela ucházející béčko, které si zaslouží pěkné 3*, ve které jsem ani nedoufal při tom, když jsem si ještě před projekcí prohlížel ten neskutečně ohyzdný a totálně zprzněný plakát. ()

Mamlas

Dost nepřehledně a protivně sestříhaná detektivka, uřvaná, uhádaná, zmatený scénář i děj. Otrava koukat. (27%) ()

Biggles

Al a Robert bok po boku. Z takove kombinace asi nemuze vzejit nic uplne spatneho. Bohuzel v tomto pripade je vysledek spis horsi nez lepsi. Pribeh na me pusobi znacne neverohodne a to, ze by nekdo sestavil detektivni dvojici ve veku 63 a 68 let je jen ironicka tresinka na dortu :). Ve filmu jejich nadrizeneho ovsem hraje zraly 70tnik, coz dela ze slavne NYPD maly duchodcovsky spolek. Herci hrajou jak muzou, ale ujety scenar s mimonskou milostnou zapletkou proste prebit uplne nedokazali. * scenar, **** herci, davam ***, at nezeru. Pokud chcete Roberta s Alem za kazdou cenu, nevahejte, Kmotra, nebo Heat ale rozhodne necekejte. ()

Humprt Pum odpad!

Skutečná sračka. Tak jak mám oba chlapíky AP a RDN rád, tak si musím zároveň přiznat, že jejich hraní je víceméně o xichtu a o jedný jediný profláknutý sexy póze (ano, velmi vymakaný sexy póze, to zas všechna čest). Lebedil jsem si leta v jejich vráskách, ale teď už s tím začínám mít problém. Jsou od filmu k filmu požád stejní...nemlich to samý. Co třeba Daniel Day Lewis... trochu jiný kafe, ne? A ten film jako takovej? Nestojí za slovo. ()

Blazis34

Herecké obsazení jasně na jedničku. I výkony dvou hereckých legend Al Pacina a Roberta De Nira stáli za povšimnutí. Tyto herci se na tuto roli jasně odjakživa hodí. Ale dost chválení. Film mi přijde opravdu dost mysteriózní ( i když má být), ale chvílemi to Jon Avnet přehnal. Možná je to tím, že ještě nemá takové zkušenosti s natáčením. Ovšem konec, kdy se vše vyvrbilo na pravou míru a bylo to shrnuto v zhruba desetiminutovém prostřihu a dialogu, za ten velmi chálím. ()

jack_scott

Plakáty lákají na slavná jména...ale jak se zdá, není skutečně včechno zlato co se třpytí. Dobrá, páni herci již mají svoje odehráno, tak proč by si nemohli trochu slevit z latky kterou si sami nastavili tak vysoko...Proč ne. Pořád jsou herecky daleko výše než kdy bude řada jiných herců, po této stránce je to absolutně v pořádku, nechápu lidi co by chtěli aby se herecká kvalita stále jen zvyšovala....herectví není automat,dámy a pánové. Na maximum to skutečně vždy nejde. Co by ale mohlo film vyzvihnout do přislibovaných výšin, to by mělo být provedení samotné. Zde ale kosa narazila na kámen. Pravda,neztupila se,ale odrazila se a málem šmikla to co neměla...Provedení totiž na herecké výkony nemá už vůbec. Ano,je to hezké, koukat se na to dá úplně s klidem a nuda to není,ale...Latka měla být přeci úplně jinde než jen aby se člověk nenudil...v tom snímek skutečně zklamal, provedení skutečně pokulhává,a celkově tak sráží snímek na tři hvězdičky a jen slušný průměr. Skutečně škoda, herci takového formátu a skončí v průměrném snímku...*** ()

Orhalmi

Hoši se propůjčí už asi všemu. Velmi trapná detektivka. Dialogy strašné. Buď to si ti dva dělali srandu, když to hráli, nebo nevím. ()

yatan

ako sa vobec mohli tieto legendy nahovorit na takuto blbost? nebyt Al Pacinovskeho a De Nirovskeho talentu davno by divak videl kto je vrahom a film by stratil uplne vsetko..najvacsie sklamanie 21storocia..tak ma to stve lebo dat tychto dvoch dokopy nebude jednoduche..5/10 ()

jirijo

Zklamání. Když se podaří sehnat do jednoho filmu dvě takové legendy jakými jsou Al Pacino a Robert De Niro, mohlo by se zdát, že je zaděláno na výbornou kriminálku. No, a ono není. To by totiž scénář musel zplodit někdo schopnější, než Russell Gewirtz (má na kontě třeba ne nezajímavého Spojence), který (zřejmě v horkém letním odpoledni) spíchl rutinní příběh, jenž postrádá tempo, napětí a gradaci a jehož pointu, s trochou snahy, není těžké uhodnout. Co Gerwitz začal, to režisér Jon Avnet svoji nenápaditou a unylou režií bez špetky invence dorazil. Pacino a De Niro se pak mohou přetrhnout, ale výše než do podprůměru prostě film nevytáhnou. Škoda promarněné šance. Přesto skončíme optimisticky - na Carlu Gugino je občas fajn pohled :-) ()

brtko odpad!

Už dlho som nevidel takýto nesympatický film. Hlavní protagonisti podávajú hrozné výkony, navyše s takou zápletkou človek asi ani viacej čakať nemôže. Odpad nedávam často, ale naozaj nemám dôvod zvoliť inak. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech