V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Herr_Flick

Neskutečně dobře obsazený „Dexter-movie“ s herci, jejichž filmy zabírají podstatnou část nejužší špičky. S děravým scénářem a pod Avnetovou taktovkou to i při sebevětší snaze všech nedopadá jinak, než urputnou nudou. Aspoň že rozzuzlení není úplně jalové, takže 60% je asi tak akorát. A když už tady, k mému úžasu, nikdo z komentujících nechrochtá blahem ani nad osudem půldolara, je to na místě :-) ()

Duotone28

Neskutocne becko po absolutne kazdej stranke...totalne zleee...kamera,scenar,ale hlavne aj oba herecke vykony mojich dvoch oblubencov,nazdar ()

Colonist

88 minut byl hodně špatný film (bez Pacina by to byl téměř odpad), a tak jsem se bál, co Avnet spáchá tentokrát. Nakonec musím uznat, že Righteous Kill zase taková hrůza není. Sice nechápu, jak se po takovém průseru, jakým bylo 88 minut, mohl dát Pacino s Avnetem znovu dohromady a ještě přibrat do party Roberta De Nira, ale tentokrát to vážně nebylo tak zlé. V předešlém filmu se Avnet snažil natočit závod s časem a absolutně se mu to nedařilo, jeho režie byla dost otřesná. Tady se na zběsilé tempo vykašlal a natočil průměrnou kriminálku se dvěma stárnoucími hereckými esy, kteří prostě neumí zahrát špatně. Nebýt téhle dvojice, asi by film sám o sobě též za moc nestál. Avnet těm dvěma může líbat ruce i nohy. Děj snímku je předvídatelný, ale finále určitou sílu mělo. Na jedno zhlédnutí dobré... ()

vegetol.mp

Řemeslně poctivá detektivka, jejíž největší slabinou je průhledná pointa a ohraný příběh. Ale herci, včetně těch ve vedlejších rolích, hrají super a dialogy jsou svižné. Jinak fakt nechápu, proč všichni nadávají na Avneta a jeho režijní schopnosti. Pravděpodobně nedostane nikdy Oskara, ale řemesník je to poctivý. Možná by pro příště neškodilo, kdyby lidi projevili vlastní názor a neopisovali ta hodnocení od sebe navzájem. Není to film desetiletí, ale příjemné pokoukání to rozhodně bylo. 70% ()

kajas

Kriminální drama, ve kterém jsou hned od začátku karty (čili identita vraha) rozdány tak okatě, že celou dobu čekáte na nějaký zvrat. Ten samozřejmě přijde a svým způsobem potěší, ale způsob natočení filmu nepřinesl v tomto žánru nic zapamatováníhodného. De Niro s Pacinem ovšem skvělí, jak taky jinak. ()

Dubro

Televízna adaptácia rozprávky " Lolek a Bolek v službách polície ", ktorú Avnet a jeho tlupa budúcich nezamestnaných filmárov neskutočne zmrvili. ()

Fanucci

70%. De Niro zklamáním...Al Pacino průměr...Zřejmě dost dáno tím, že scénář byl velmi slabý, striktně se držel šablonovitého stylu "zasvěcení diváka na začátku s překvapením na konci". Zápletka byla hodně předvídatelná. Škoda, snad se ti dva sejdou ještě ve čtvrtém (hodnotnějším) filmu. ()

SonG

Napřed jsem si říkal, že to tenhle film nemůže v mém hodnocení dotáhnout líp než na dve hvězdy..a to jednu pro Pachina, jednu pro de Nira.....ale co se dělo v druhé části filmu se fakt povedlo a přidal jsem další dvě....Zkrátka dobrý film, dobrá pointa, dobří herci(jak jinak :), slušný příběh.....75% ()

Carlossss

Řekněme si to upřímně... žádná výhra to teda není! Ale podle zdejších ohlasů jsem čekal větší sračku, ve které bude Al Pacino žrát pomeranče a lítat dvacet metrů vysoko a Robert De Niro ho potáhne za autem na provázku jako draka... nakonec se z toho ale vyklubala docela solidní kriminálka s lehce očekávatelným závěrem. To nic nemění ale na tom, že tohle byla asi poslední příležitost vidět vedle sebe před kamerou tyto dva velikány současného filmu. Rád bych se mýlil, protože tahle labutí píseň je docela smutná... viz. upocený De Niro v teplákovce. ()

Martin741

Reziser Jon Avnet /88 minut, Smazena zelena rajcata/ natocil podpriemerny film, akych sa tocia stovky a po akych sa po X rokoch zlahne zem. Dialogy su blbe a doslova silene, scenar nedava takmer ziadny zmysel a prilis poznat lacne televizne kulisy. Pritom vsak obsadenie je viac nez dobre : Pacino /Scarface 1983, Kmotr 1 -3/, Robert De Niro /Kmotr 2, Raging Bull, Neuplatni/ a sympaticky Kolumbijec John Leguizamo /Land of the Dead/. Snaha o napatie je smiesna a nuda dostala priserne vela priestoru : hroza tak za 5 % ()

Figu

No i dvě velký persony zase po letech po boku si můžou dovolit střihnout průměr a béčko až do prdele! Proč ne, vždyť je to čistě pro jejich fanoušky. Zápletka okatá a laciná, nicméně minutáž stručná a pohodová, De Niro solidně drsnej a zlej, no a Pacino jak jinak než total suverén prodávajíc charisma každou větou! Jak píšu, jedná se o obyčej, kterej je především pro fans legendárních mafiánů a já prostě za ty borce nemůžu nedat aspoň čtyři z pěti! 70% ()

bourec

Je jasně vidět,že J.Avnet nenatočil ani v minulosti nic pěknýho a že teď dělá hlavně filmy pro tv neni žádný překvapení.Když vyšlo 88 minut,byl sem natěšenej a potom zklamanej.Opravdový vraždy jsou na tom podobně.Měl sem pocit,že vlastně víme,že vraždy dělá Niro,kterej o nich mluví do kamery,ale to byla asi moje nepozornost.Nakonec vše jinak.Je to nezáživný,jako krimi ne moc dobře fungující,a na průměr se to dostává pouze díky Nirovi s Pacinem.50%. ()

Flynn

Na to, že do tohoto filimu nahnali jedny z mých nejoblíbenějších herců to bylo takové nijaké.... mohl to být hodně dobrý film, kdyby to pojali trochu precizněji, prostřihy kdy se nám pokoušeli zdělit kopy informací v malých útržcích si určitě zasloužily lepší scény... skutečně škoda, De Niro a Pacino si zasloužili mnohem více..... prostě takový film na DVD, do kina mi to nepříjde.... škoda, fakt škoda ()

Wormboy

Zhovievavost kvoli obsadeniu ma svoje medze a v Righteous Kill boli prekrocene. Prejav bozskej dvojky je umely, nasilny a absolutne nepresvedcivy. Film je nudny, hlupy a uplne zbytocny. A pointa? No comment. A pre mna ostava obrovsky otaznik, ako sa mohli dat dva taketo herecke esa, upisat takejto na prvy pohlad do neba volajucej sracke. ()

PROCESOR

Dvě herecký legendy Al Pacino a Robert De Niro se sešly u průměrného filmu. A tady bych mohl vlastně skončit. Od samého začátku je to divákovi servírováno tak okatě, že je jasný, že to bude trochu jinak a tak si na „šokující zvrat“ bude muset trochu počkat. ()

Juto

Problém filmu je scenár. . Ani taký dobrý herci ako sú Robert de Niro a Al Pacino film nezachránia. Už v polovici filmu som vedel kto je vrah. 4/10 ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech