Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

Kaka

Nadšené, upřímné a plné života. Strhující hudební složka a reálie špinavé Asie. Přesto na mne působí Milionář jako tak trochu vypočítavá záležitost, kde si je přes veškerou živelnost režisér moc dobře vědom, že tohle je přesně to co lidé chtějí vidět. Vychází to ? Očividně ano, takže proč to řešit. Rozhodně neobyčejný film který stojí za vidění. ()

Spiker01

Zvláštní, že se jedná o britskou adaptaci. Film se odehrává komplet v Indii a neviděl jsem tam snad žádnýho evropana. Příběh pojednává o čajválovi ze slumu, který se přihlásil do známé televizní show "Chcete být milionářem?," a nebyl by to film, kdyby vypadl hned po první otázce. Postupně nám odkrývá jeho život, který je rozdělen na jednotlivé otázky a daná scéna vždy končí tím, jak se dozvěděl odpověď. Osm oscarů mi také připadá hodně, ale neřekl bych, že neoprávněně. Já se dobře bavil, Danny Boyle to zvládl až překvapivě dobře. A že nás na konci čeká Happy end snad nemusím nikomu říkat...82% ()

Lavran

Ještě ráno jsem byl rozčarován z výsledků oscarové ceremonie, protože můj "zpátečnický" favorit (ten, co je tak perfekcionisticky nažehlený, až se jeví uměle) neproměnil jedinou důležitější sošku. To jsem ale ještě neviděl Milionáře, resp. znal jsem jej teprve z doslechu a pro jeho "bolywoodskost" jsem k němu byl dost skeptický. Nyní, nedlouho po zhlédnutí, je zklamání v trapu, protože... jsem viděl zřejmě tu nejnádhernější pohádku, která za dlouhé léta oběhla tuhle zpustlou planetu. Pohádku, která sice idealizuje pohled na svět až hanba, ale nevidím jediný rozumný důvod, proč bych nad ní měl kvůli tomu snobsky ohrnovat čichový orgán. Když si představím, o jak neopakovatelný zážitek bych se tak připravil! Tuny emocí, fantastická muzikálnost, božské obsazení, radost z filmového řemesla (a dokonalá filmařina sama o sobě) a ŽIVOT kam se podíváš - to je Milionář z chatrče, ten nádherný miliónový snímek, ve kterém to vře pozitivní energií jako v dřímajícím vulkánu. Dílo přinejmenším mistrovské? Nade vší pochybnost! // V závěru jsem měl chuť zároveň plakat i tančit radostí. Učinit prvé mi bylo trapné před spolubydlícím (toho času zaujat Eastwoodovými Nesmiřitelnými), druhé mi obratem vynahradil sám Boyle. Děkuji nastokrát, Danny! :) // Apendix: Jedná se o dokonalý film pro masy, film, který si zákonitě zamiluje takřka každý, pro koho je film pouze povrchní zábavou - protože je tolik přístupný. A to je zřejmě také důvod, proč u odborné veřejnosti nesklízí takovou slávu - spíše se jej snaží vyprášit za jeho demagogizování a průhledné režijní vedení (což lze v jistém ohledu chápat) jdoucí po efektnosti především. Vždyť jak by mohl nějaký roznašeč čaje ze slumu být tak dobrý, že? :) ()

akisha

Sice ne taková pecka, jakou jsem podle hodnocení čekala, ale i tak velmi fajn pokoukání a Dev Patel válí. Námět je vskutku originální - leč ne zrovna "jako ze života", bída a bezmoc v Indii nepříjemná na pohled a z několika scén mě zamrazilo, obzvlášť protože jsem je nečekala. Hudba famózní. Tempo vyvážený a film nenudí, což je veliký plus, navíc Jamalovi divák fandí od začátku do konce. Na druhou stranu po skončení toho Slumdog Millionare vlastně moc nesdělil. Ale i tak zajímavý film, co stojí za to vidět. ()

Tyler

S "Milionářem z chatrče" mám poměrně zásadní problém. Pověst filmového zázraku, která jej hlasitě a ze všech stran předcházela, mu v mých očích nastavila laťku až příliš vysoko. Je to pěkný film, to rozhodně. Ale nedokázal mě zaujmout a vtáhnout takovým způsobem, jak by asi měl. První přibližně polovina filmu, v níž jsou Jamal a Salim ještě dětmi, je výborná. Drsný svět sirotků, kteří se velice rychle učí, jak přežít na ulici, jak z minima vytěžit maximum a přitom si svým způsobem ještě užít ukradené dětství - intenzivní zážitek. Ten však s postupujícími minutami začne slábnout a vinu na tom má paradoxně nejsilnější motiv Jamalova příběhu. Jeho osudová láska k Latice. Protože ona je z mého pohledu pouze svatým obrázkem, půvabným drahokamem, který se leskne ale nedýchá. Osudovost jejich vztahu neoslovila mou duši, nerozuměl jsem jí ani na malý moment... Ale není se co divit, stejně jako Latika ani Jamal není propracovanou živou postavou, ale jen figurkou na šachovnici, kterou hýbe někdo jiný, v tomto případě všemocný Osud. Nic proti fatalismu, ale pokud mi dva hlavní hrdinové nepřijdou jako živí lidé, nemůže se mě dotknout ani jejich láska. O ní se totiž v "Milionáři z chatrče" mnohem víc mluví, než že by se opravdu prožívala. O to víc si nejde nevšimnout Salima, Jamalova bratra. Jediné opravdu živoucí postavy, netrpící zjednodušeným zidealizováním, ale naopak vyzbrojené arzenálem člověčích chyb, tužeb a skutečným charakterem... "Milionář z chatrče" se stal úkazem a narvané kinosály budiž důkazem. Jen nevím, jestli ono nadšení pramení z potřeby lidí se dojímat a těšit happyendem nebo jestli zapracovaly jiné vnější síly. Nemám právo to soudit. Ale pro mě už navždy bude filmem, jehož námět přebil samotný výsledek. A čtyři hvězdy, které mu dávám, jsou nadsazeným poděkováním za první polovinu. ()

Falko

BAFTA Awards - 7: Najlepsi film / Rezia / Kamera / Strih / Hudba / Adaptovany scenar / Zvuk + 4 nominacie: Najlepsi anglicky film / Herec v hl. ulohe Dev Patel / Herecka vo vedl. ulohe Freida Pinto / Vyprava ________ Neexistuje pre mna nic lepsie, ako film, ktory kompletne splnil moje ocakavania. Podobne, ako v APOCALYPTE (2006) mi ani v tomto filme nevadila pritomnost hercov, ktorich som v zivote nevidel, pretoze na prvom mieste je nadherny, napinavy, romanticky roadmovie, pri ktorom som nemohol prehliadnut ani perfektnu hudbu, z ktorej si moze kazdy vybrat nejaku svoju oblubenu skladbu. Danny Boyle nepatri medzi mojich oblubenych reziserov, ale taky TRAINSPOTTING (1996), 28 DNI POTE (2002) alebo aj SUNSHINE (2007) sa celkom dali zvladnut, pricom si taktiez pamätam na peknu melodiu z filmu Sunshine a preto ma tento reziser tymto filmom prekvapil. Urcite si ho s radostou v najblizsej dobe opät pozriem. Jednoducho na tento film dlho nezabudnem :-) . ____ Dev Patel - (Jamal K. Malik) +++ Freida Pinto - (Latika) +++ Azharuddin Mohammed Ismail - (Malý Salim) +++ Ayush Mahesh Khedekar - (Malý Jamal) +++ Anil Kapoor - (Prem Kumar) +++ Saurabh Shukla - (Seržant Srinivas) +++ Irrfan Khan - (Policajný inšpektor) +++ (Videl v kine 07.04.2009) +++ ()

viperblade

Go, Jamal, GO! Takže, je to bezmála týden od vyhlášení zlatých plešounů, a já jsem konečně viděl film, který je vymetl. Ale začněme od začátku... :-) Když jsem zde na ČSFD poprvé viděl profil filmu "Slumdog Millionaire" tak tu nebylo ještě žádné hodnocení, ani trailery. Ale byl tu popis. Jakmile jsem si jej přečetl, tak jsem se začal smát, protože jsem si říkal, že i já bych vymyslel zajímavější námět. Tak jsem tomuto filmu nevěnoval pozornost. O něco později se koukám na "Nová videa/trailery" a hle, Milionář je mezi nimi. Tak jsem si z legrace pustil jeden trailer. Pak i ten druhý. A pak znovu. Od té doby jsem o tomto filmu nepochyboval. Ty trailery jsem si pouštěl čím dál častěji. Pak přišli "Zlaté Glóby" a hned v 4 kategoriích Milionář zvítězil. To už na ČSFD byly nějaké ohlasy, většina z nich byla kladná, tak jsem se zase těšil. Pak přišli Oscaři. A od té doby Milionář spadl o nějakých 20 míst. Vysvětluji si to tím, že prostě pár lidí nevydýchalo to, že např. Benjamin Button nevyhrál více Oscarů právě na úkor Milionáře. Ale co se mě týče, tak těch osm Oscarů má zasloužených. Silný příběh jednoho hocha, který ke štěstí došel. Jo a ještě k těm závěrečným titulkům: Mně se zdálo, že tam více méně pasovaly. Skvěle doplnily tu atmosféru. Takže za mě je Milionář film, který rozhodně stojí za to vidět. Nesmíte od něj čekat bůhví co, ale pokud mu dáte šanci, tak myslím, že vás nezklame. Stejně jako mě. ()

castor

Výjimečný film výjimečných kvalit, jehož naprostou dokonalost sráží jistá dávka kalkulu. Filmařsky naprosto vybroušená záležitost, kdy i to neustálé pobíhání/utíkání před něčím je natočeno s režijní jistotou. Je velice příjemné narazit na hrdinu/hrdiny, kteří se naštěstí nepohybují po triviálních cestách a v předem odhadnutelných zápletkách. Výrazný soundtrack pak jen podtrhuje sílu Indie jako země plné zvuků, barev a nespravedlivých hodnot a pro Evropana i neokoukaných reálií. Divák ji poznává z pohledu dvou bratrů, malého Jamala a staršího Salima, kteří po smrti matky (víra nemilosrdně mává s osudy) představují žhavé zboží pro všelijaké kuplíře. Nakonec to ale není žebrání, ale láska, která je dostane z oprýskaného slumu ven. Zatímco Salima táhne láska k penězům a nezávislosti, malého Jalima ke krásné Latice, která se stává součástí jejich cesty. Rozděleni osudem se setkávají až v dospělosti, kdy se Jamil ocitne v populární soutěži o miliony, která má být vstupenkou do náruče Latiky. Hamižnost a nepřejícnost jsou ale všude, takže obviněn z podvodu začne v policejní cele vyprávět svůj životní příběh. Vesměs je to jedna velká, univerzálně srozumitelná pohádka, ve které jde o čistotu jednoho srdce, které plesá pro krásnou dívku, která se dostala do spárů osudu. Naivní „pohádkovou“ příslušnost navíc tvůrci bez problémů přiznávají (třeba ve scéně, kdy chlapci prchají z vlaku a při krkolomných kotoulech o pár let zestárnou a objeví se před slavným světovým dědictvím Tádž Mahal). Struktura příběhu je přitom strhující. Rafinovaně je nám při každé postupné otázce, na kterou neznají odpověď ani mazané hlavy, rozkryt další díl tajemství Jamalova života. Je to prosté, ale na druhou stranu geniální. I (ne)herci jsou skvělí a když už se dostanou do úzkých nějakou náročnější scénou, tak to nevadí, ba naopak to posiluje jejich čistotu a naivitu celého vyprávění. Ono i do adaptace bestseleru Vikase Swarupa bylo několikrát zasáhnuto, aby se vyrovnala určitá korektnost (například Latika původně není tanečnice, ale prostitutka). Univerzální model tak nikoho neurazí, jen podtrhne pozitivní vyznění snímku (i když pojednává o krutých tématech). Někde vespod ale kalkul musíme jednoznačně cítit a pár kompromisů po nás tvůrci budou také vyžadovat (nejednoznačné chování bratra, pauza na záchod po zadání otázky). Přesto všechno je pro mě Danny Boyle naprosto energický režisér. Jeho exhibice jsou vždy v prospěch příběhu. Chameleónský režisér opět studuje chování určitých komunit, nikdy přes všechen sentiment nesklouzne k lacinému kýči, je hravý, nadšený z každičkého záběru. A pohádka nekončí.. oscarové vavříny jsou toho jen důkazem!! ()

ClintEastwood

Za málo peněz hodně muziky. I tak by se dal ve zkratce vystihnout tento film. Žádná hollywoodská hvězda, ale pořádný a originální scénář a skvěle natočený příběh indického chlapce, který prožil opravdu vzrušující dětství, z něhož, i díky hrůzným zážitkům, těžil v soutěži o miliony. Děj se naplno rozjíždí už od samého začátku a divák s napětím čeká na každou následující otázku, aby si mohl ve flashbacích prohlédnout další etapu Jamalova života. Moc pěkný snímek, podpořený zajímavou hudbou, který si svá ocenění (ať už od fanoušků či kritiků) plně zaslouží. ()

Rogue

Sežrala jsem to Boylovi i s navijákem... perfektní hudba, herci, režie i scénář, takže proč se bránit nekritickému nadšení? Boyle by měl natočit muzikál. ()

Trellíno

Většinu stopáže se jedná o neuvěřitelný mix okouzlující pohádky a Města bohů, ale závěr kolem mě nějak podivně prosvištěl a vůbec mě nezasáhnul tak, jak jsem si během celého filmu představoval. Škoda, ale i tak výtečná záležitost a jeden z nejpříjemnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. ()

MM_Ramone

Televízna súťažná show "Chcete sa stať milionárom" je známa po celom svete. V Indickej verzii sa podarilo vyhrať hlavnú cenu, 20 miliónov rupií, osemnásť ročnému Jamalovi Malikovi. Mladík z jednej z najchudobnejších štvrtí v Bombaji sa cez noc stal milionárom. Ako je to možné? A. Podvádzal, B. Mal šťastie, C. Je génius, D. Malo to tak byť. Ak na to ešte nepoznáte odpoveď, odporúčam, aby ste si pozreli tento, mnohými Oscarmi ovenčený, snímok. Okrem správnej odpovede vám to iste poskytne aj kvalitný filmový zážitok. ***** ()

D.Moore

Pánové akademici mají pohádky rádi. A protože Milionář z chatrče je pohádka ukázková, nadělili mu hned osm těch zlatých chlapíků. Vůbec se jim nedivím, film je to totiž krásný, a co na tom, že už od začátku víte, jak dopadne. Danny Boyle (si) s Jamalovým jednoduchým příběhem vyhrál. Působivě míchá úsměvné epizody s dramatickými, všechno nechává podkreslovat perfektně vybranou hudbou a nám dává možnost sedět, dívat se, držet palce a při závěrečné otázce (která tedy mohla být jiná, to ano, ale pak by to zase nebyla tak hezká pohádka) a nápovědě přítele na telefonu tajit dech. ()

Niktorius

Indové do svých filmů integrují prvky typické pro západní kinematografie (zejména tedy tu americkou) zcela běžně, a to v poměrně rozsáhlém intervalu od hloupých vykrádaček až po velmi poučené perzifláže a pastiše. A už několikrát se západní filmaři (byť většinou indického původu) pokusili postavit interkulturní most z té druhé strany (Bollywood/Hollywood, Bride and Prejudice), leč větší pozornosti se jim nikdy nedostalo. Zčásti jistě také proto, že jejich pokusy o syntézu probíhaly spíše na té banální rovině. Milionář z chatrče je naproti tomu film velmi sofistikovaný a propracovaný. Prokazuje velmi dobrou znalost indické kinematografie a s neuvěřitelnou virtuozitou její prvky proplétá se stále výrazným autorským otiskem Dannyho Boylea. ______________ Ačkoli je film v celkovém konceptu vyprávění a některých dílčích zápletkách inspirovaný (výbornou) Swarupovou knihou, nejedná se o klasickou adaptaci a míra ovlivnění touto knihou je přibližně stejná, jako míra ovlivnění klasickými indickými filmy, které se zabývaly stejnými tématy jako Boyleův multioskarový zázrak.______________ Navzdory rozšířenému (a hloupému) mýtu, podle nějž jsou bollywoodské filmy do jednoho nasládlé pohádky štítící se jakékoli formy sociální kritiky, tato kritika je a vždy byla jejich neodmyslitelnou součástí, jež nakrátko vyměkla či zmizela až po roce 2000. Boyle se k této tematické tradici vrací a upomíná na několik období, kdy byla nejvýraznější. ______________ Zatímco chudí sirotci odjíždějící na vagónech vlaků kamsi do neznáma a motivy jako rozdělení rodiny či konfrontace dvou povahově protikladných bratrů patří do bollywoodských sedmdesátých let (kterým mimochodem kraloval Amitabh Bachchan - herec, co se Jamalovi podepíše na fotku), doslovnou i metaforickou špínu indických megalopolí najdeme ve specifickém žánru "Mumbai-noir", který se objevil na konci let devadesátých (viz Satya, Company, Aamir atd.). Motiv osudové lásky, při níž je fatální pouto mezi lidmi utvořeno už při jejich prvním kontaktu, pak v indické kinematografii prostupuje všemi věky a vizuální ztvárnění Milionáře odpovídá trendům současným (viz např. Black Friday). ______________ Ohromná kritika, která se snesla na závěr filmu, jde mimo mé chápání, neboť Milionář až do poslední minuty skvěle naplňuje svůj koncept a před vyvrcholením laškuje se západním zpracováním (Jamalovo soutěžní zápolení sledují davy lidí po celé zemi), aby se pak vzápětí ladně překulil do toho indického, kdy se konec snímku považuje za začátek nové etapy v hrdinově životě a nikoli (typicky západně) za dosáhnutí stavu maximálního štěstí, které je nutné oslavovat záběry ze svatby, flashforwardy do hrdinova života v luxusu atd. Taneční scéna je roztomilá tečka a rozverné mrknutí, navíc umístěná "mimo film" až do titulků, tudíž mi není jasné, proč podle některých film kazí.______________ Navzdory pomýlenému tvrzení Tetsua lze ve filmu těžko nalézt stopy nějaké jiné indické kinematografie, než právě tě bollywoodské. Tím spíše ne bengálské, která se vyznačuje extrémně pomalým tempem, jednoduchým kontinuálním vyprávěním a střídmým vizuálním stylem. ______________ Na samotnou Indii (z níž stejně vidíme jen pár uliček, nádraží a ikonický Tádžmahál), je nahlíženo jasně stylizovanou optikou, která se opět odvolává k indickým filmům a na tomto pohledu tedy není nic "imperialistického", jak se nám někteří komentátoři snaží bez jakékoli evidence namluvit. Některé zobrazené výjevy mají navíc kořeny v reálných historických událostech a Boyle na to umí mistrně upozornit (viz "malý Ráma" jako působivý odkaz k nepokojům po zbourání Báburovy mešity v roce 1992) ______________ V českém prostředí samozřejmě Milionář z chatrče naráží na kulturní bariéry, které k divákovi nepropustí většinu jemných narážek a nuancí (v Británii je povědomí o Indii a její kinematografii pochopitelně podstatně větší; stejně jako v mnoha jiných Evropských zemích včetně Polska a Maďarska), ale i tak se ukázalo, že u domácího publika dokáže s přehledem zabodovat svým dravým stylem a mistrovskou filmařinou. A je docela jedno, že ji někteří zpruzení intelektuálové označují jako "hezky navoněné pozlátko."______________ Chvíli jsem přemýšlel, jakou glosou bych tento komentář zakončil a nakonec mi došlo, že nejde napsat nic lepšího, než prosté a upřímné Danny Boyle zindabad! () (méně) (více)

ripo

Mnohí si možno po otázkach z Milionára povedali: "Vedel by som tom, len mi nesadli otázky..." Džamalovi sadli, ale za akú cenu ? Za cenu života v podmienkach, na ktorý sa my ostatní dívame buď s opovrhnutím, alebo ľútosťou. V Džamalovi však, aj napriek podmienkam, v ktorých žil, bola taká vlastnosť, akou je láska. Láska k druhému, ktorá dávala jeho životu cieľ a nádej. .... .... .... Úžasný film so skvelými hereckými výkonmi bez jedinej hollywoodskej hviezdy, so sugestívnym príbehom a výborne namiešanou hudbou . Bravo ! ()

troufalka

Britský film o indském chlapci natočený v hollywoodském stylu. Nemohu se ubránit dojmu, že je vše vypočítané na efekt. Jeho oblíbenost svědčí o tom, čím se dnešní divák nechává krmit. Příjemné podívání ano, převrat ve světové kinematografii ne. Zajímavé komentáře: TheRaven, Tetsuo ()

PinokKio

Óda. Na všechno. Pohádka s výtečnou muzikou, moderním střihem, jednoduchým, přesto geniálním příběhem .. a s jedním velikým jménem - Danny Boyle. Trainspotting, Millions, Sunshine. Tenhle chlapík má neskutečný čich na filmovou látku .. na něco, z čeho kutá zlato. A on to umí. Tentokrát i bez hvězd, přesto doputoval až na metu nejvyšší, stejně jako náš milionář z chatrče Jamal. Hledání lásky v Indii, z které spíše mrazí, jak dokáže být i odpudivá .. jelikož jsem k tomuhle filmu přistupoval s tím, že půjde o veselejší reálie. Chvílemi mi ten film připomínal Město bohů, ale tady je promyšlenější a rozmanitější příběh. Neskutečné je, že film působí tak indicky, jako by ho někdo místní i natočil (viz pocta jejich kinematografii na konci). Nejde to, ale dávám milion hvězdiček a těším se, s čím Boyle přijde příště. Já jsem víc než spokojený .. takže za D - tak to má být ;-) ()

freddy

Tak konečně jsem viděl film, na který jsem byl velice zvědavý. A musím říci, že zážitek to byl velice kvalitní a možná i nezapomenutelný, ovšem to ukáže až čas. Každopádně příběh Jamala mě dokázal maximálně zaujmout a strhnout a já byl s každým dalším záběrem čím dál více zvědavější, jak bude tento příběh pokračovat. A nakonec mohu říci, že mu nemám téměř co vytknout, až na jednu věc, která mi v tom filmu neseděla a nesedí mi tam vlastně doteď. Zajímalo by mě, jak je možné, že v soutěži "Chcete být milionářem" byla položena soutěžní otázka a ještě než stihl Jamal odpovědět, tak byla reklamní pauza a on si v klidu mohl odejít ze studia na záchod přemýšlet o otázce. To přímo svádělo k podvodu, například někomu tajně zavolat o odpověď. Tohle mi opravdu hlava nebrala, mnohem logičtější by mi přišlo, kdyby napřed nechali Jamala odpovědět a teprve pak dali reklamu a po reklamě by prozradili správnou odpověď. Tenhle čas navíc na rozmyšlenou jsem nějak nepochopil a celý příběh to v mých očích tak trochu degraduje, a to dokonce natolik, že ač bych za normálních okolností dal pět hvězd a považoval film za absolutně dokonalý, tak nakonec jednu hvězdu ubírám právě za tuto nelogičnost, která mi po zhlédnutí filmu prostě vrtá v hlavě. Ale i tak uděluji stále ještě příjemné a nadprůměrné čtyři hvězdy. PS: A musím říct, že mě potěšilo, že televizního moderátora v tomto filmu daboval Vladimír Čech, bylo to příjemné zpestření. ()

Hild

Nádhera. Film, který mě rozesmál, zároveň rozbrečel a chytl za srdce. Film, od kterého se nejde odtrhnout a závěrečných 15 minut? Tak to bylo něco nepopsatelného. Tolik emocí, které se na mě valily při tom závěru, jsem už dlouho nezažila. Naprosto právem vítěz Oscara za nejlepší film roku. Bravo Danny Boyle! ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)