Nezvaná

Príbeh dvoch sestier

V moci zla

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 84 min

Docela příjemné překvapení. Po ne příliš vydařených výsledcích z výdělků v zámoří a vcelku průměrné kritice jsem očekával další podprůměrný asijský remake pro teen publikum, ale z výsledku jsem rozhodně překvapen. Herecké obsazení je složeno na rozdíl od konkurence překvapivě z herců, lokace jsou velmi líbivé, hlavní hrdinka ke zulíbání, hudba fenomenální a pointa (sice posté, ale posté dobře) mě opět přichytila nepřipraveného. To by byly všechny klady, na druhé straně barikády stojí příběh, který je na pár místech vyloženě nesmyslný a určitě mu neprospělo, že byl přetvořen vlastně jen kvůli té pointě. Originál jsem neviděl, prý je o něco složitější, tak si jej zkusím sehnat, ale Příběh dvou sester se dle mého povedl více než dobře, tak nějak na tři a půl hvězdičky.(20.4.2009)

Komorní horůrek, který, i když byl očividně primárně točen pro emerické týnejdřovské publikum, není vůbec blbý, ono, čoveče, div se, to má totiž i scénář a ti, co ten scénář četli, jsou všici moc dobří herci, s mistrem Strathairnem v čele. Přesto po druhé projekci (a mezitím přísunu hafo moc hororů) musím uznat, že jako jsou v této kategorii lepší. Ale i horší a toho se tentokrát držme, tudíž a proto silnější 3*.(24.6.2014)

Vôbec nie zlý thriller s občasnými hororovými prvkami. Takmer celý čas som bol presvedčený o silnejších troch hviezdach. Námet je síce obohraný a dejovo jednoduché, ale sestry sú sympatické, dobre sa na ne pozerá a kamera nie je vôbec zlá. Našlo sa tu aj pár ľakačiek, ktoré zafungovali. S atmosférou je to síce skromnejšie, ale vyskytlo sa tu zopár napínavejších, hustých scén. Ale ten koniec, páni, ten koniec stojí za to. Možno trocha pripomínal "Kingovčinu", v danom momente to však bolo niečo nečakané a šokujúce. Naozajstná paráda. Celý čas si človek myslí, že má dej prečítaný a aj napriek tomu, že mu v podvedomí drieme tieň podozrenia, že tam určite nie je niečo s kostolným poriadkom, že tu niečo nesedí, príde záver a ten všetko zmení. Bombastický koniec vyťahuje tento film na štyri hviezdy. 75/100(5.4.2014)

Předělávky mého zamilovaného korejského skvostu jsem se přímo děsil, tudíž je pro mě mírně pozitivní dojem z amerického remaku a nulová chuť dštít na něj oheň a síru velkým překvapením. Otrocký, dehonestující přepis se nekoná, i když podobnosti tu samozřejmě jsou. Američané látku uchopili dost po svém, takže myslím, že i pro ctitele originálu nemá smysl se rozčilovat, že tohle je v remaku tak či onak... Zapomeňte na otcovu novou přítelkyni, která svým nepříjemným zjevem a chováním neustále vzbuzuje pocit ohrožení, na smutnou a plachou sestru, již ta druhá musí ochraňovat, na prvotřídní bubu scény (v předělávce jsou nanejvýš dvě průměrné) vyháněné nahoru silnou tísnivou atmosférou, na krásnou melancholickou hudbu... Pardon, nechal jsem se unést. Průměrný, formálně povedený thriller s nadpřirozenými prvky není také k zahození.(7.6.2009)

• Xmilden

V kategorii Dětský a přístupný horor od 13 let přibyl další kousek. Jedna jakože useknutá hlava opravdu nestačí. Napětí často mizivé, ale co je největší průser je Emily Browning. Viděl jsem ji nedávno hrát s Tomem Hardym, který se do ní měl zamilovat a už samotná představa že by se do takto šedé existence kdokoliv dokázal zbouchnout je pro mě nereálná. Pokud v Nezvané divák příjde na závěrečný zvrat ještě před půlkou filmu, vlastně je vymalováno, protože nic víc nenabízí. 40%(11.2.2016)

• - Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)

• - Emily Browning sa pôvodne uchádzala o rolu Alex. (Niles)

• - Variácia rôznych uhlov kamery a nútenej perspektívy pomohli vytvoriť ilúziu, že Elizabeth Banks (Rachel) je o niekoľko centimetrov vyššia ako Emily Browning (Anna), hoci tá je v skutočnosti len o dva centimetre nižšia. (misterz)