Nezvaná

Príbeh dvoch sestier

V moci zla

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 84 min

Craig Rosenberg, Doug Miro, Carlo Bernard, Jee-woon Kim (původní scénář)

Daniel Landin

Triler s hororovými prvkami, ktorý je v podstate neškodný, voľne plynie, nič hlboké sa nerieši... v pár miestach je atmosféra celkom podarená, prostredie okolo Vancouveru (ktoré som si aj osobne prešiel... áno frajerím!:) a herci veľmi príjemní...V podstate od polky filmu už išlo iba o to s akou "šokujúcou" pointou tvorcovia prídu...Celkovo ide o lepší priemer, ktorý neurazí ani nevyryje hlbšiu pamäťovú stopu.(30.10.2009)

• Genero

Je to obvyklé rodinné martyrium tatínka, který si domů místo staré, vrásčité a mrtvé maminky přivedl novou, mladou, čarokrásnou a pevnou maminku, jedna dcerka dává ostentativně najevo své nasrání situací a odmlouvá a ta druhá je švihlá a vidí všude bubáky. V domě se začínají dít podivné věci a pytel komunálního odpadu v garáži se povážlivě rychle pajdá ke dveřím, což by neměl. Vše se žene kupředu cvalem astmatického hlemýždě a já mám alespoň osmdesát minut času natočit nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece jejím nejširším otvorem, posunout ježka do poloviny výšky klece, pak točit za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší, který už vyčnívá vpředu, potom popostrčit předním ostnem ježka. A pak, když už je ježek venku, dá se krásně rozšroubovat, a uvnitř je všechno - všechno!! A pak si můžu ježka namydlit a vrazit si ho do prdele, abych si řádně užil to vzrušující a nečekané finále.(28.5.2012)

Komorní horůrek, který, i když byl očividně primárně točen pro emerické týnejdřovské publikum, není vůbec blbý, ono, čoveče, div se, to má totiž i scénář a ti, co ten scénář četli, jsou všici moc dobří herci, s mistrem Strathairnem v čele. Přesto po druhé projekci (a mezitím přísunu hafo moc hororů) musím uznat, že jako jsou v této kategorii lepší. Ale i horší a toho se tentokrát držme, tudíž a proto silnější 3*.(24.6.2014)

Pokud se vám v kuchyni hýbe igelitový pytel s odpadky, tak za a) je v něm potkan, b) živé kultury v nesnědeném jogurtu jsou až moc živé, c) hrabe vám. Správná odpověď je zároveň spoilerem a zahanben musím přiznat, že ač odkojen všemožnými duchařinami a twisty ve stylu natvrdlého psychiatra Willise („Aha, tak proto můžu jezdit metrem na černo!“), pointu jsem tentokrát neodhalil. Jestli to nebude tím, že nebyla vůle, protože šablonovitě natočený thriller bří Guardů nechal všechny mocné žánrové zbraně Pod povrchem.. Davida Strathairna považuji za špičkového herce, ale pokud mám projít kolem představitele ducha, nebudu se mu galantně vyhýbat loktem, když ho dle scénáře nemám vidět! Evidentní nedostatky ve schopnosti přeměny na plynné skupenství, na kterých je potřeba do budoucna zapracovat..(13.12.2012)

Tri hviezdičky zvyčajne znamenajú priemer. Pri tomto filme cítim tie svoje tri hviezdy ako číry alibizmus. Ako taký otáznik, ktorý vám vykvitne v hlave tesne po tom, čo vám niekto niečo povedal, a teraz neviete, či vás tým chcel nasrať, alebo potešiť. Neviem totiž, či sa mám pri tomto remaku tešiť z toho, že kamera mi ukazuje pekné obrázky a znesiteľných hercov v príbehu so znesiteľným tempom a gradáciou, alebo sa cítiť urazený recyklovaným duchárskym klišé, ktoré svoju priehľadnosť ospravedlňuje "prekvapivou" pointou. Pri dvoch sestrách sa nebudete báť, nebudete plesať a nebudete plakať, nebudete zívať ale ani nebudete mať oči na stopkách...a podobne ako ja možno nebudete vedieť, čo k tomu nakoniec povedať. Miesto troch hviezd teda dávam radšej 2 a pol. To je presne polovica. A pri otázke, či to polovičné množstvo tekutiny v pohári znamená, že nádoba je poloplná alebo poloprázdna, odpoviem, že poloprázdna. P. S. Chcel som ešte napísať, že remakov šikmookých ducharín už bolo preboha naozaj DOSŤ, ale nenapíšem, lebo som to už napísal asi v piatich iných komentoch v minulosti...(6.5.2009)

• - Hudbu k filmu složil Christopher Young. Následně pak byla nahrána 78mi členým orchestrem a 20ti členým sborem. (Chatterer)

• - Emily Browning sa pôvodne uchádzala o rolu Alex. (Niles)

• - Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)