Reklama

Reklama

Nezvaná

  • USA The Uninvited (více)
Trailer

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (386)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Americké publikum by složitost výborného korejského originálu asi určitě nepobralo, tudíž jeho remake se musel zjednodušit a mít přímočařejší linii. Proto nastaly změny. Příběh je tentokrát hlavně o té hodné a plaché dívce, kdežto v originálu byla ve středu dění právě ta rázná a drzá dceruška. Také zapomeňte na ošklivou a zlou macechu, která dívkám, hlavně mladší a bezbranné sestře, ztrpčovala život. Tady nosí krásnou tvář sympatické Elizabeth Banks a čirá nenávist bude zřejmě to poslední, co k ní budete cítit. I když síla původního filmu je samozřejmě úplně jinde, tak remaku se musí nechat to, že šetří lekačkami a atmosféru pozvolna vaří klasickým způsobem – míchat a nechat houstnout. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Anna je ako hlavná hrdinka akceptovateľná, Alex relatívne sexi a svoje uhrávajú aj Strathairn s Banksovou. Plus scény s duchmi sú príjemne nepríjemné napriek tomu, že je to destilát stokrát videného. Niečo do seba má tiež tiesnivá atmosféra domu pri jazere, ktoré je napriek slnečným dňom poriadne desivé. Štandardnú situáciu jemne vylepšuje finálny twist, hoci za seba musím povedať, že som si aj myslel, že sa to skončí takto nejako. A aj skončilo. Finálne rozuzlenie dáva spätne logiku niektorým predchádzajúcim scénam, ktoré už nepôsobia zmätene ani hlúpo (prečo šerif promptne nerieši, keď mu Anna vo finále oznámi, že doma hrozí nebezpečenstvo jej sestre?). Kórejský originál z roku 2003 mi pravdupovediac príde len o jedného ducha lepší, ale o žiadnu ázijskú pecku á la Ju-On alebo Ringu sa nejedná. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Celkem slušný hororový thriller. Originál jsem neviděl, nepochybuju, že je svým způsobem lepší, ale nebudu The Uninvited tak jako někteří jiní házet do odpadu jen proto, že nejsou originálním projektem. Co jsem si zjišťoval o korejském A Tale of two Sisters, tak je to film velice složitý a nelehký na pochopení, kdežto The Uninvited je taková odpočinková duchařská báchorka, což ale nemusí být nutně úplně na škodu (zvlášť pro ty diváky, kteří nemají s asijskými psychotičnostmi trpělivost). Řemeslně je film dobrý, herecké výkony moc bodů nepřidávají, ale rozhodně ani neubírají. Celkově snímek hodnotím jako lepší průměr. PS: Už by bylo na čase, aby někdo vymyslel nějakou novou šokující pointu, která by se zase deset let recyklovala v desítkách jiných filmů. Tahleta už mi vyloženě pije krev. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kdyby místo těch snových rádoby staršidelných vizí tam narvali tuny sexu, když už jsou tam takový tři ultrasamičky. Tomuhle já říkám mrhání potencionálem. Opravdu věčná škoda, že natáčení filmu nenabídli mě a s ohledem na ty tři krásný holky, bych si ve filmu samozřejmě přisoudil také hlavní roli. Na začátku filmu bych zavraždil všechny mužský postavy a potom bych se už nerušeně a velmi podrobně zaměřil na tři zbývající ženské postavy. To by bylo nezapomenutelné natáčeníčko. Je zajímavý, že když vidím v hororu hezký holky, mám v hlavě vždy vlastní a mnohem kvalitnější scénář. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $28,596,818Tržby Celosvetovo $42,778,961Tržby za predaj DVD v USA $10,733,602 //počet predaných kusov 658,261║ Opäť klasická horrorová hra na prekvapujúci záver, kde dej nenudí, škrkne to o závan napätia, herci újdu,... takže aspoň taký neškodný priemer keď už nič iné to na vrch nedá. /55%/ ()

Galerie (62)

Zajímavosti (5)

  • Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)
  • Hudbu k filmu složil Christopher Young. Následně pak byla nahrána 78mi členým orchestrem a 20ti členým sborem. (Chatterer)
  • Emily Browning sa pôvodne uchádzala o rolu Alex. (Niles)

Reklama

Reklama