Nezvaná

Príbeh dvoch sestier

V moci zla

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 84 min

Komorní horůrek, který, i když byl očividně primárně točen pro emerické týnejdřovské publikum, není vůbec blbý, ono, čoveče, div se, to má totiž i scénář a ti, co ten scénář četli, jsou všici moc dobří herci, s mistrem Strathairnem v čele. Přesto po druhé projekci (a mezitím přísunu hafo moc hororů) musím uznat, že jako jsou v této kategorii lepší. Ale i horší a toho se tentokrát držme, tudíž a proto silnější 3*.(24.6.2014)

• Crocuta

POZOR SPOILER! Od začátku jsem si říkal, že to možná dopadne tak jak to nakonec skutečně dopadlo - tedy až na to, že druhá sestra bude mrtvá - já čekal jen to, že za vším vězí Anna a byl jsem zvědav, jak zas utrpí logika, až se to budou tvůrci snažit vysvětlit (nakonec to nebylo tak hrozné). Na podobně "překvapivých" závěrech mi připadá nejpřekvapivější to, že ještě někomu vůbec přijdou překvapivé. To čeho jsem se celou dobu obával se stalo skutkem, a fakt, že mrcha macecha byla nakonec v podstatě dobračka a sympatická mladá holka byla ve skutečnosti vygumovaná psychopatka mne tentokrát pořádně otrávil.(15.12.2009)

Triler s hororovými prvkami, ktorý je v podstate neškodný, voľne plynie, nič hlboké sa nerieši... v pár miestach je atmosféra celkom podarená, prostredie okolo Vancouveru (ktoré som si aj osobne prešiel... áno frajerím!:) a herci veľmi príjemní...V podstate od polky filmu už išlo iba o to s akou "šokujúcou" pointou tvorcovia prídu...Celkovo ide o lepší priemer, ktorý neurazí ani nevyryje hlbšiu pamäťovú stopu.(30.10.2009)

Pěkné psycho. Emily Browning byste si domů asi nepozvali. Hraje psychycky narušenou dívku, má děsivé sny a představy a obtížně se vyrovnává se ztrátou své matky. O to hůř snáší svou novou a mladou macechu (Elizabeth Banks), kterou si hodný táta (David Strathairn) má zanedlouho brát a která možná ve skutečnosti není tou, za kterou se vydává, a asi má na svědomí i několik vražd. Dívka spolu se svou sestrou (Arielle Kebbel) začíná pátrat po minulosti atraktivní tátovy známosti a diváka čeká nejedno překvapení a nejeden zvrat, protože tento thriller je z rodu vynalézavých a umí pracovat dobře s žánrovými klišé. Bratři Guardovi zpočátku velmi důmyslně divákovi předhodí zdánlivě poklidné pasáže, ve kterých se dívka po návratu z psychiatrické léčebny zapracovává v rodinném kruhu zpět do normálního života. A pak přijdou přesně ty pasáže, ve kterých se napětí dá krájet, na řadu přijdou krvavé scény a nečekané vyústění filmu. Sice to nebylo nijak extra originální, ale bylo to výborně natočené a za vydatného přispění temné a hutné atmosféry to nenudilo.(9.9.2010)

Tenhle film byl natočen tak o deset patnáct let později než měl. Klasická americká thriller-horrorová devadesátková jízda. Ještě si živě vybavuji, jak jsme se na podobné filmy chodily v první půli deavdesátých let nechat napínat do kina. Jednoduchá, lehce sterilní, čitelná, předvídatelná s lehce, ale opravdu jen lehce nečekaným zvratem. Ovšem překvapivě vůbec ne špatná. Všechno tady už bylo, buď přesně stejně, nebo trochu jinak, originalitu tady nehledejte. Tvůrci to však zvládli velmi dobře ukočírovat a zajímavě podat. Docela povedené „retro“. Až se mi chce přihodit tu čtvrtou hvězdičku. Arielle Kebbel výborná. A až teď překvapivě zjišťuji, že je to remake korejské duchařiny. No, proč ne?(27.2.2012)

• - Variácia rôznych uhlov kamery a nútenej perspektívy pomohli vytvoriť ilúziu, že Elizabeth Banks (Rachel) je o niekoľko centimetrov vyššia ako Emily Browning (Anna), hoci tá je v skutočnosti len o dva centimetre nižšia. (misterz)

• - Hudbu k filmu složil Christopher Young. Následně pak byla nahrána 78mi členým orchestrem a 20ti členým sborem. (Chatterer)

• - Emily Browning sa pôvodne uchádzala o rolu Alex. (Niles)