Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

castor

Jo jo, před lety by divák hltal každičký záběr a kolébal by se pointou, jenže v dobách všemožných remaků a recyklací ještě skoro ani nenatočených asijských duchařin se zákonitě musí někde projevovat trhliny. Když člověk u hororu dělá všechno ostatní, vyjma toho, aby se bál, tak je asi něco špatně!! The Uninvited má určitě něco do sebe, ale veškeré napětí pramení z všelijakých přeludů a snů, řada scén je doslova vymodelovaných, nicméně je řemeslně velmi dobrý, herecky zrovna tak (i když Elizabeth Banks se typově hodí na jiné role). O korejský originál zrovna nestojím, doufám, že nenakyne stejně jako tady na velké nabubřelé nic!! Přesto ** až ***.. tentokrát budu velkorysý!! ()

dr.horrible

Už veľmi veľmi dlho ma sklamáva väčšina hororov s áčkovým obsadením. Príliš nízke hodnotenie im udeliť nejde, pretože to má luxusný vizuál a hrajú v tom dobrí herci, ale scenár väčšinou nestojí ani za dve eurá. Pôvodne som chcel napísať niečo v štýle "toto sa môže páčiť iba človeku, čo v živote nevidel žiadny horor.” To by bola pravda tak z polovice. Nato je technická stránka až moc dobre zvládnutá, hudba funguje, kamera robí čo môže (a dosť tomu pomáha) a halucinácie sú (ešte raz) luxusne natočené. Ale preboha, je nejaká šanca aby to bolo ešte predvídateľnejšie?Záverečnú pointu odhadnete maximálne behom prvých piatich minút (pri prvom zábere na... nechcem spoilerovať) a až na malý záblesk nádeje niekde ku koncu (ktorý nás mal zhruba na dve minúty zmiasť), sa to celé vyvíja presne a úplne tak ako čakáte. Pred začiatkom tohto filmu by mal byť uvádzaný nadpis SPOILER. 50%. Hriech obsadiť Strathairna do filmu v ktorom nemá čo hrať. ()

swamp

Trochu nadprůměrnější horor, který však nepřináší nic nového. Finální zvrat je udělán tak, že si scénáristé zkrátka vymysleli úplně něco jiného, než kam se film celou dobu ubíral - a to mi přijde hrozně jednoduché. Jako klad dávám to, že se autorům poměrně daří vyvarovat lekacím scénám a atmosféru vaří klasickým způsobem - míchat a nechat houstnout. :) ()

bouncer

Je to zvláštní trend, že Hollywood není schopen vyprodukovat dost vlastních nápadů a kopíruje každý úspěšnější asijský horor. Korejský originál jsem viděl a poměrně se mi líbil - šlo hlavně o dobrý nápad. Guard Brothers ten nápad vzali a docela umně ho předělali do amerických reálií. Původní snímek je lepší, ale i na americkou verzi se dá koukat (zvlášť pokud ještě neznáte pointu), především díky dobrým a pohledným herečkám (Elizabeth Banks, ale i mladé duo). ()

petero

Originál THE TALE OF TWO SISTERS vo mne vyvolal poriadne zmetené pocity. Na jednej strane parádne strašidelné scény, na druhej úplné nepochopenie príbehu. The Uninvited je na tom presne opačne, strašidelné momenty naprosto nezáživné, takže ako horor to fakt nefunguje. Našťastie herci zachraňujú čo sa dá, na obidve sestry sa veľmi dobre pozerá a rozuzlenie je úplne geniálne. ()

• Hudbu k filmu složil Christopher Young. Následně pak byla nahrána 78mi členým orchestrem a 20ti členým sborem. (Chatterer)
  • Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)
  • Variácia rôznych uhlov kamery a nútenej perspektívy pomohli vytvoriť ilúziu, že Elizabeth Banks (Rachel) je o niekoľko centimetrov vyššia ako Emily Browning (Anna), hoci tá je v skutočnosti len o dva centimetre nižšia. (misterz)