Bud Johnson je úplně obyčejný chlapík, který má rád pivo a nechodí k volbám. Jenže když oba kandidáti na prezidentský úřad dostanou naprosto stejný počet hlasů, o ten Budův se strhne boj. V hlavní roli americké komedie uvidíme Kevina Costnera.  Hrdina americké komedie Bud Johnson (Kevin Costner) je milovník piva a sympatický leč dosti netečný životní ztroskotanec. Jediným světlým bodem v jeho existenci je dvanáctiletá dcera Molly (Madeline Carrollová), která je dospělejší než táta a stará se o ně o oba. Jednoho dne se však stane něco, s čím nepočítal Bud, Molly, ani nikdo jiný. Právě probíhají prezidentské volby, oba kandidáti mají naprosto stejný počet hlasů a hádejte, kdo ještě nehlasoval? Ano, je to právě Bud a nyní má osud Ameriky ve svých rukou. Stává se z něho nejsledovanější a takřka nejdůležitější člověk v celých Státech a boj o jeho hlas začíná. (oficiální text distributora)

rytir1

Super komedie. Lepší parodií na politiku už snad mohou být jen Mí drazí američané nebo Vrtěti psem...Tady mexičani nejsou..,,Atensio, ola :-DDD. Vynikající nápad na téma k filmu, kde jeden hlas může rozhodnout volby. Škoda je jen slabší zpracování tohoto filmu, které kdyby se vylepšilo, patřil by film dost vysoko na hodnocení. Za podívání ale jistě stojí výkon Madeline Caroll, pamatujte na mě, tohle je druhá Dakota Fanning. ()

gpx

Amíci si rádi idealizují všemožné věci, živočišné druhy, části těla nebo zaměstnání. V tomto díle pokračují v nastoleném trendu a nesoudně idealizují ženy. V rámci dovedení zvrácené věkové korektnosti do totálního extrému jsou klaďačky zastoupeny jak dívkou školního věku, tak plně sexuálně aktivní mexičankou a také jednou zralou ženou v přechodu, která v zájmu vyššího dobra fackuje svého politicky angažovaného manžela. Co na to říct, i přes výše zmíněné slabiny se na film dá dívat a především první polovina celkem pobaví. ()

nvmzzt

Velmi příjemná komedie s pohodářským Costnerem a velmi dobrým námětem. I když film nemá danou tvář - chvilku se tváří jako satira na politické čachry a populismus, načež se to přetočí a film doslova zavání tím známým americkým patriotismem - i přes to všechno je to milá a koukatelná záležitost. Akorát ten konec, ten mi teda naštval ! :D ()

mstychov

Dobrej napad, co se scenare tyce. Je to napinavy, bavilo me to. Nakonec se clovek ale stejne nedozvi, kdo z prezidentu vyhral, to me zklamalo. ()

tahir

Na moj vkus priiiilis dlhe a priiiilis americke, teda tych poslednych 10 minut urcite. Dalo sa z toho vytazit viac, ale pozriet sa to da. Divne ze taky buran nepomyslel na uplatok? Zvolim toho kto da v aukcii viac :) ()

MovieDevil

Trapná pohádka o tom, jak se stal z povaleče, opilce a retardy Buda Johnsona přes noc vzorný, inteligentní, uvědomělý a sociálně cítící občan USA. ()

LUCIM

Poslední role Kevina Costnera docela strádají. Kromě záchranářů už to dávno není co to bylo. Jako alkoholik co vychovává dceru, která je chytřejší než on sám. No nevím tohle nejsou jeho pořádné role. Rodinné drama spojené s rádoby satirou volby prezidenta USA.Pět hvězd za vypitá piva. ()

bergeron

Na tento film reagujem pozitívne, poviem Vám to ale očami svojho otca ktorý nenavídí prieebeh amerických volieb, klasické americké vtipy a ideoligu USA...Prenho ten film ušiel, mal svoje čaro,a tým pádom aj 3 hviezdičky, ale bez Costnera by to neutiahlo ani Jednu. ()

Mark1983

Ze začátku to vypadalo jako apriorně zábávná komedie, z níž se s postupem času vyklubalo nudné politické drama tak na jedno kouknutí. A přitom - kdyby se tvůrci drželi toho, aby film byl přijatelný jako začátek, mohla být z toho celkem úsměvná a pohodová komedie. ()

Pythonator

To je neuvěřitelné, v jakých kokotinách se Costner objevuje. Americký výplach a průměrné romance mu asi sedí, přestože ho každý rozumný divák chce vidět tančit s vlky a brouzdat nekonečný oceán. Kde jsou ty časy, Kevčo. ()

JerryPilsen

Výborný nástup se bohužel do hodiny rozplynul a dál už scénárista nevěděl co s tím.Konec samotný je už sračka,ještě že aspoń vyzněl do vytracena.Ale aspoň je přítomna satira a plno narážek na politku.Naslibují vám cokoli,jen aby byli u moci.Celkově to ušlo,ale čekal jsem víc. ()

jayjay11

Tento film ma vôbec nezaujal a pozrel som si ho dokonca len z nutnosti a zo zvedavosti čo keď "náhodou". Jediná scéna stala za to a to bola tá, keď sa dcéra stretla s matkou. Áno! Malá myšlienka tam bola a možno som sa aj 2krát zasmial ale nič viac. Radšej som mohol ísť na pivo lebo som o nič neprišiel. ()

El_Barto

Když jsem viděl v televizi upoutávky, bál jsem se, že to bude zase jen milionkrát ohraná oslava ameriky a americkýho patriotismu protože toho mám už opravdu po krk. To se naneštěstí potvrdilo ale na druhou stranu to nebylo tak přehnané, jako třeba Armageddon. Všechny postavy mi byli sympatické až na Madeline Carroll. Ta byla panovačnější než Lisa Simpsonová :-D (a to už je co říct!) A byl to film na jedno maximálně dvě shlédnutí. ()

BenNat

Pokud se necháte udolat na klišé typu každý hlas se počítá, i vy můžete rozhodnout důležitou volbu, i vás může být slyšet, je to pro vás jako dělané. Ale i pro ty ostatní Správná volba není až tak k zahození. Nemám v úmyslu chválit výkon Kevina Costnera, ale malá Madeline Carroll je víc než sympatická. A všechny ty volební klišé, pevné a často měnící se rozhodnutí, splývání názorů a líbivost většině, touha po vítězství silnější než činny, které ho doprovázejí je v mých očích poměrně chytrou parodií na americký volební systém a vše, co se kolem této mašinérie točí. ()

Papaczek

Role " Chlap s pivem " Kevinovi očividně sedí. Film není špatný, ale dobrý maximálně na zdlouhavé nedělní odpoledne. Budu tedy dál čekat a doufat, že Kevin v budoucnu natočí ještě nějaký pořádný film. ()

bratr_jezek

V této "pohádce" je potřeba zabušit na srdce každého Američana, aby si uvědomil možnou sílu svého hlasu. Představa podobného scénáře u nás by mohla zadělat na nejvtipnější komedii roku, Američané se z tohoto snaží vytřískat i morální poučení, sociální drama, humor a já nevím co ještě až celek houstne víc než předvolební guláš. Kevin Costner obstojně hraje postavu Buda Johnsona, což je takový ten tuctový Amík, který se o svět politiky moc nestará, radši má klídeček a pivko. Pak vám však začnou blikat kontrolky nad otázkou, jak mohl takový vychovat sebevědomou, chytrou a díky okolnostem předčasně vyspělou dceru, která se víc stará o něj než on o ní (odpovědí je trochu melodramaticky přiškrcená vsuvka s důkazem, že Bud je pořád pro dceru lepší volbou než matka, která je kdysi opustila). Vše, co se odehrává kolem mediální kampaně koho volit, dokáže i pobavit. Dal bych i o hvězdu víc za otevřený konec, ale ten Costnerův projev při poslední prezidentské debatě, to byla síla, to byl patos američanství nejvyššího kalibru. ()

matador88

Pohodova oddychovka, s dobrym obsadenim, akych je dnes uz malo (skoro nic). Nepochybujem, ze za to moze aj vyber hlavnej postavy. Costner na tieto postavy ma. S niekym inym by to uz nemuselo mat tu atmosku. Ziaden zazrak, ale lahky nadpriemer to bude, preto 3*. ()