Bud Johnson je úplně obyčejný chlapík, který má rád pivo a nechodí k volbám. Jenže když oba kandidáti na prezidentský úřad dostanou naprosto stejný počet hlasů, o ten Budův se strhne boj. V hlavní roli americké komedie uvidíme Kevina Costnera.  Hrdina americké komedie Bud Johnson (Kevin Costner) je milovník piva a sympatický leč dosti netečný životní ztroskotanec. Jediným světlým bodem v jeho existenci je dvanáctiletá dcera Molly (Madeline Carrollová), která je dospělejší než táta a stará se o ně o oba. Jednoho dne se však stane něco, s čím nepočítal Bud, Molly, ani nikdo jiný. Právě probíhají prezidentské volby, oba kandidáti mají naprosto stejný počet hlasů a hádejte, kdo ještě nehlasoval? Ano, je to právě Bud a nyní má osud Ameriky ve svých rukou. Stává se z něho nejsledovanější a takřka nejdůležitější člověk v celých Státech a boj o jeho hlas začíná. (oficiální text distributora)

mysiak

Swing Vote je koncepciou vynikajúceho nápadu ale trošku priemerného prevedenia..niežeby Kevin Costner nepatril už do starého železa..ale z jeho konceptu a nábehu aký tento film mal...ostal len niekde na polceste...komédiou je tento film akurát možno do prvej hodiny..ale potom sa to mení na drámu..čo nie je zlý nápad...ale viacej sa k tomuto hodí komédia...je to dobré...práve koniec film je niečím správnym...tak sa to má skončiť...Swing Vote je vo výsledku trochu pretiahnutým, ale nie zlým filmom ()

Riddick77

Začátek a konec zajímavý, prostředek ukrutně dlouhý, klidně to mohli o 20 minut zkrátit. Myšlenka morální transformace arogantních politiků v citlivé a chápající lidi je zde dovedena až do absurdních mezí, nicméně komu by se takováhle myšlenka otevřené, občanské společnosti nelíbila. Proto 4 hvězdičky, protože je fajn, někdy myslet v takovýhle extrémech, které jen poukazují na to, jak nemorální a zkažené politiky doopravdy máme. Mnohem víc mne bavila dramatická linka o vztahu otce a dcery. 8/10! ()

bourec

Tak tohle mě docela překvapilo.Všechny ty politikou nasáklý filmy sice nestojej ani za zlámanou grešli,ale tady na to dou přece jenom trochu jinak,a tak to neni nuda.60%. ()

Juto

Costner (ktorý je tiež producentom) hrá na svoje silné stránky v strednom veku v úlohe, ktorá zveličuje mužské slabosti. 5/10 ()

Radiq

Agitačka na americký volby, který mě jsou teda docela úplně u záhnědu. Jo, našlo se pár vtipnejch situací, zejména ve spojení s alkoholem (u Costnera, ne u mě... i když u mě by to asi bylo lepší...), ale nadaci na památku tohohle filmu kvůli tomu zakládat nebudu. Spíš mu půjdu pěkně na pohřeb, hodím mu do hrobečku lopatu hlíny a věnec s nápisem "Asi zapomeneme" a nenápadně se ztratím v davu bláznů, co na to taky koukali... ()

neoBlast

Originální námět, s velkým komediálním potenciálem - hlas jednoho člověka ovlivní prezidentské volby - mohl nakonec skončit několika různými finálními produkty. 1) Lars von Trier natočí superintelektuální satiru, která bude opravdu divná, ale zato alegorická a přínosná pro výzkum lidské rasy 21. století. 2) Seth Rogen nebo Sacha Baron Cohen budou řádit v přisprostlé teen řachandě, na kterou si nikdo za dva měsíce nevzpomene. 3) Kevin Costner (nebo třeba Adam Sandler... dosaďte libovolného tajtrdlíka) odhalí v kompromisní rodinné komedii životní hodnoty a tajemství na sblížení se svou odcizenou dcerou. Ano, uhádli jste správně - Touchstone Pictures se vydali cestou číslo tři. A má to přes dvě hodiny! 50 % ()

venison

Úsměvný byl vztah otce flákače Kevfina Costnera s nedprůměrně inteligentní dcerkou Madeline Carroll.. Jinak to byla cíleně natočená nuda pro amíky na téma proč jít k volbám.. Hodně drahá propaganda.. ()

Kosmik 1

Pěkné zpříjemnění pátečního upršeného večera. Je to sice průměrný film, alespoň pro nás co zrovna nemilujeme politiku, natož pak tu americkou. Ale přeci jen v tom filmu bylo něco, co mě upoutalo. Určitě jsem to nepřepnul i proto, že jsem chtěl vidět Kevina Costnera v akci. :-) Jako táta se moc neosvědčil, spíš než on o dceru se starala ona o něj. Věčně zpitý neupravený bezstarostný nic neřešící chlap dostane možnost rozhodnout o tom, kdo bude příští prezident. No neberte to. ()

Kali4

Ach, námět zněl možná zajímavě z popisku v TV programu, ale už druhá scéna, která se odehrává v autě, film po narativní stránce zabíjí. Hned je jasné, že se bude jednat o ten nejsmutnější případ „mezižánrového potáceče“ s potenciálem na všech frontách. Film ale nedokáže smysluplně odvyprávět snad ani jedinou scénu alespoň tak, aby se v ní nestřetlo několik stylů vyprávění naráz. Mohla z toho být dobrá rodinná podívaná, protože Costner s dcerkou jsou velmi sympatičtí, a mohla z toho být i dobrá satira, protože oba také dobře hrají. Mohl z toho být i zajímavý komediálně snový zážitek se všemi těmi světly, chlastem a slepičárnou. A kdyby měl scénárista jó ambice, mohla z toho být druhá Truman Show. Takhle to není nic a vlastně ještě hůř, je to JENOM NĚCO! Přesto dávám hrozně moc, celé tři hvězdy, a to kvůli Costnerovi, protože mi ho je děsně líto. ()

Philoun1

V první půli se Swing Vote tváří jako oddychová pohodovka s pěknou muzikou a příjemnou postavou Buda Johnsona a kdyby si film tuhle tvář udržel dal bych i lepší hodnocení, ale američané to nemohli nechat být a museli tam nacpat ten svůj patriotismus. Občas by se měli přestat brát tak vážně kazej tím filmy. ()

Soweek

Z toho mohla být buď slušná komedie, nebo vynikající politické drama. Bohužel je to nic neříkající příliš umělý mišmaš všeho možného, z kterého vám dobře nebude. Kevin tu reprezentuje typického rednecka, venkovského jižanského balíka, který se za celý život nedostal dál jak 2 hodiny jízdy od svého města a o vnějším světě nemá ani potuchy ba ani nic o něm vědět nechce. A že ho Kevin hraje dobře. Těchto absolutně nevzdělaných lidí je bohužel v Americe miliony. První část filmu je vysoce anti-americká, kde každý z kandidátů skáče jak Kevin píská. Druhá půle je naopak velmi americká, kde opět nakonec vyhraje dobro s vlajícími vlajkami v pozadí. Jak jsem řekl, film je hrozný mix všeho, v jednu chvíli jsem čekal recesi, v jednu chvíli drama, poté komedii a nakonec z toho vylezla pěkná blbost. ()

Mr.Nigga

Kdo od rodinné komedie na nudné večery čekal hloubku, ten ji od Swing Vote nedostane. Postava Buda Johnsona mi připomíná Earla z My name is Earl, s tím rozdílem, že se zde nedočkáte nuceného mravokárství, moralizování na každém kroku, filosofování o politice a podobné ptákoviny. Jedná se jednoduše o uvolněné téma o člověku, který během 10 dní vyzraje ze zkrachovalce na zkrachovalce-občana. Pokud postava dcerky neodlehčuje načaté téma dostatečně, určitě se o to postarají sami prezidenští kandidáti a jejich kroky k zajištění toho jediného a rozhodujícího hlasu. Který jej dostane? Snad se nedočkáme sequelu :) ()

Cracker

Toto je film ako stvorený pre nedeľné dopoludnie! Podľa mňa sa Costnerovi nehodila rola obyčajného prosťáčka aj keď je to milé ho konečne vidieť v niečom takom a nie len vo westernoch a politických drámach... Vôbec by nesedel ten český dabing, tak si to radšej pozrite v originále :) Myslím si že presne takto nejako by to dopadlo keby sa niečo také naozaj stane ;) ()

xaver

Poslední film, který jsem zatím s Kostnerem viděl. Takový slušný průměr, celkem zajímavý, ale trochu nedotažený příběh. Vidím to tak na necelý 3*. Zpětně jsem si prošel filmy s Kevinem Kostnerem, a u mě dopadl dost bledě. Jenom dva filmy jsem viděl na 4*, zbytek byl většinou za 3, ale poměrně dost i za dvě nebo i hůř. Asi nejsem typický americký divák. ()

Lukoboss

Neúspěšnej, neschopnej tatínek-alkoholik na všechno sere, ale jeho malá dcera (chodící ještě na ZŠ) rozumí politice a má naprosto dokonalý názory a vede ho "tím správným směrem". Už z tohohle je jasný, že to asi nebude nějakej hit na Oscara. A to ani nemluvím o tom, že celý volby stojí na jednom jediným chlápkovi (jaká náhoda) atd. Docela se divím, že do toho K. Costner, D. Hopper a S. Tucci šli. ()