Bud Johnson je úplně obyčejný chlapík, který má rád pivo a nechodí k volbám. Jenže když oba kandidáti na prezidentský úřad dostanou naprosto stejný počet hlasů, o ten Budův se strhne boj. V hlavní roli americké komedie uvidíme Kevina Costnera.  Hrdina americké komedie Bud Johnson (Kevin Costner) je milovník piva a sympatický leč dosti netečný životní ztroskotanec. Jediným světlým bodem v jeho existenci je dvanáctiletá dcera Molly (Madeline Carrollová), která je dospělejší než táta a stará se o ně o oba. Jednoho dne se však stane něco, s čím nepočítal Bud, Molly, ani nikdo jiný. Právě probíhají prezidentské volby, oba kandidáti mají naprosto stejný počet hlasů a hádejte, kdo ještě nehlasoval? Ano, je to právě Bud a nyní má osud Ameriky ve svých rukou. Stává se z něho nejsledovanější a takřka nejdůležitější člověk v celých Státech a boj o jeho hlas začíná. (oficiální text distributora)

pepa3rd

Z počátku poměrně vtipný film se mění postupně ve vážnější drama, což vlastně není vůbec na škodu. Když to tak vemu, není to vůbec o tom, co bych čekal. Není tu žádný padouch ani nikdo, komu bychom drželi palce. Nejsou tu ztřeštěné volební nápady, proradní reportéři a zkorumpovaní prezidenčtí kandidáti. Je to film o muži, který sotva vnímá svou dceru, natož nějaké volební práva a jeho postupném prozření. Díky americkému patriotismu chvílemi působí film trošku kýčovitě, ale přesto to příliš nepřehání. Závěr pak poskytuje úplně jiné rozuzlení, než které bychom čekali, ovšem o to lepší. Rozhodně nadprůměrný snímek a příjemná nedělní oddychovka. 65 % ()

vovarano

Film, ktorý nám ukáže človeka, ktorého voľby vôbec nazaujímajú, náhodou sa ho však dotýkajú. A to natoľko, že osud sveta (a nie usa ako to už v amerických filmoch býva...) ostali na pleciach, presnejšie na hlasovacom lístku práve tohoto človeka. Ako sme to už videli vo veľa filmoch tak ani tento nás svojím príbehom nijako neprekvapí a drží sa línie, ktorú od neho všetci aj očakávajú, bez žiadnych prekvapení či nečakaných zvratov. Jednoducho ako to už vystihol puff daddy: "Vote or die muthafucka, muthafucka vote or die. Rock the vote or else I'm gonna stick a knife through your eve." ()

Claude Speed

Nepřišlo by mi špatné si jen tak zajít s prezidentem na pivo nebo si s ním zahrát karty. Jinak ale film nic nenabízí nic, co bych neznal z naší země. Politiky, kteří se vám snaží vlízt do zadky milonovou kampaní. 55%. ()

sigf07

Koukám, že američtí voliči na rozdíl od těch českých nevybírají při volbách to menší ze dvou zel, ale to větší ze dvou dober. Přinejmenším to tak funguje ve vesmíru, který si tvůrci Správné volby vysnili. Jak už to bývá, první polovina filmu má našlápnuto k zajímavé, ačkoli lehce absurdní, komedii, přičemž druhá půle diváka svým moralizováním a vnucovaným poselstvím „Choďte k volbám, změňte svět“ znechutí a srazí hodnocení mezi slabý průměr. Kevina Costnera jsem delší dobu ve filmu neviděl a jak vidím, pohodáře s širokým úsměvem stále zvládne zahrát bez potíží. Přemoudřelá otravná dcerka Madeline Carrollová je jiná věc… jestli ji to zůstane, asi si chlapa nenajde. Trochu se divím, že film nekončil namísto obligátního „The End“ velkým červeno-bílo-modrým nápisem „Bůh žehnej Americe“. ()

Likan7

Takhle fakt ne. Nápad je sice fajn a má potenciál na dobrou komedii, to by ale musel tento materiál dostat do rukou někdo komediálně zručnější. A kdyby u toho bylo i pár herců s timingem pro komedii, bylo by to fajn. Takhle tu máme Costnera, který už nikoho nebaví, zvlášť v takové roli, Tucciho, který nedostal téměř žádný prostor a nudnou vážnou linku s matkou. Prázdný film, u kterého se nezasmějete, nedojmete a budete se nepříjemně často dívat kolik zbývá do konce. ()

tipsarevic

Po celou dobu to byl film v duchu 3 hvězdiček... dobrý námět, slušné herecké výkony, nic světoborného,ale koukat se na to dalo. Ten závěr však poslal celý film do kytek... nechutný klišé, ala spojené státy - nejlepší místo na zemi - ne díky ()

zipacna

Obracel jsem oči v sloup témeř po celou dobu filmu, jak strašně trapné a předvídatelné to bylo. Naprosto nehorázný konec byl však dealbreaker. Nenávidím takové konce, a proto šla definitivně jedna hvězda dolů. ()

misar3

Film začíná celkem nápaditě, svým způsobem i originální, ačkoli představa, že by o osudu Ameriky rozhodoval jediný muž je děsnahánějící. Bohužel konec už je o poznání slabší než začátek a film není dotažen tak, jak by si zasloužil. ()

Maw

Správná volba je taková lehká oddechovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet a jen sledovat ten jasný děj. Trošku mi lezla na nervy dcera Kevina Costnera, která se chvílemi chovala dospělá a kolikrát i dokonce jako babička co už toho hodně zažila. Člověka pobaví jak politici nehnou ani prstem jen slibují, ale jakmile mají ovlivnit jen jednoho člověka tak začnou konat a plnit všechny svoje sliby jen aby mu vlezli co nejvíce do zadku. Není to vůbec špatný film, ale žádná filmová revoluce to také není. ()

zuzzuli

Zajímavý film, který se hodí na české prezidentské volby... Jde vidět, za co, až kandidáti zajdou. Obdivuji dcerku Molly, která na svůj věk je hodně vyspělá a vlastně řídí celou domácnost. a nemá to vůbec jednoduché . Věčně opilý Bud Johnson( Kevin Costner), není zrovna bezva rodič. A o matce, která droguje a na dceru se vykašlala je škoda mluvit. Myslím si, že milovníci Kevina Costnera budou spokojeni. :-) ()

erapo

Ak mám hodnotiť kvalitu filmu, tak je to taká príjemná rodinná komédia s hlbších (ale dosť skrytým a americky nedotiahnutým a nepocohpeným) podtextom. Ale ak by som to mal hodnotiť z pohľadu podobného žánru je to určite nadpriemer. Film rozhodne neurazí a na sobotné ráno ako stvorený. ()

kenny79

Film o tom, jak je důležité chodit k volbám, své o tom ví i Kevin Costner . 50 % PS: Dobře se u toho usíná, takže pokud máte problém večer usnout je toto SPRÁVNÁ VOLBA. ()

Wlczak

Nemůžu si pomct, ke spoustě filmům mi neuzavřený konec přímo sedí, ale k tomuhle vůbec. Samozřejmě, že film není o Budově rozhodnutí, ale o Budovi a jeho vztahu s dcerou, životě atd... ale když už ho ty dva šmejdi tahaj za nos, tak by mě zajímalo kdo tu přetahovanou vyhrál :D ()

Rampa Mc Kvak

To co film sráží v celkovém hodnocení je jeho žánrová rozpolcenost. Ve chvíli, kdy se promenáduje demokratický kandidát mezi mexickými běženci jsem stopoval film a dával jsem plný počet (zřejmě ovlivněn obdobím před volbami a tím, že na obdobnou politickou parodii hledím taky každý den - jen kdyby se mě to netýkalo :( Nicméně v poslední třičtvrtě hodině kdy se mění ráz filmu z plného hodnocení ubírám - ale nechávám na 4 a to i proto, že takto nízké hodnocení si film nezaslouží. Kdyby si to udrželo punc parodie až do konce bylo by to za pět - to by ale asi ten správný americký konec nevyčaroval ani Michael Bay :) ()