Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

bublinka21

Geniální dílko podbarvené úžasné hudbou. Stačilo mi vidět jedenkrát a vím, že je to moje nová "srdeční záležitost". Dráček je extrémně povedený a jeho mimika je opravdu mimořádná. za mě je to rovná 100% ()

marco.uk

JEDNODUCHO UZASNEEEE! Akcna, mimoriadne skvela animacia, predvidany (predsa len je to rozpravka) ale uzasne strhujuci dej, dojimave momenty a hlavne pointa, ktoru snad pochopil kazdy...Naozaj tlieskam a kricim BRAVOOO!!! ()

metalium

Super film.Jelikož už nejsem nejmladší generace,tak jsem čekal další průměrný animák pro děti.Byl jsem ale mile překvapen,že jsem vydržel sledovat film až do konce a v celku s napětím jsem čekal jak to všechno dopadne.Kvalita animací je suprová,ale 3D celkem pokulhává.Na to,že byl film vyvíjen přímo pro 3D verzi,tak hodnotím jako průměr.Jinak ale doporučuji film všem generacím. ()

pLaysTick

Parádička od studia DreamWorks , oni to vážně umějí . Od malička miluji animáky a draky . Tenhle film je naprosto briliantní . Zpracování je velice hezké . Film doporučuji pro milovníky animáků a nadpřirozených postav . Jo a hlavně pro lidi co se rádi smějí ;) 5/5 ()

pavlamax

Výborný nápad a skvěle dotažený až do konce. Animáky mají spíš bavit děti a v kině většinou rodiče sedí a přežívají. Jsem ráda, že u tohohle kousku o tom nemůže být ani řeči. A přidávám se do skupiny komentátorů, kteří touží po drakovi. Taky chci vlastního dráču. ()

Michalinkaa

Jeden z nejlepších animáků vůbec. Ani to není tak dětinské, jak se u takových filmů předpokládá. Nádherná hudba jen podtrhuje atmosféru filmu, při kterém si každý přeje mít takového malého dráčka. ()

ulukaj

Klasický animák = průměrný film jako obvykle. Důvod jejich všeobecného nadhodnocování mi zřejmě zůstane navždy utajen. Pane jo, 87% za tohle?? Nechápu, nechápu, nechápu...Dal bych asi 3 hvězdičky, ale z trucu za dvě a basta... ()

LuckyCZ

Ano, také se řadím do fronty a prosila bych jednoho velkého, černého ale moc roztomilého draka, který se občas chová jako přítulná kočka. Sice nevím kam bych ho v bytě 2+kk dala, ale určitě by jsme si užili spoustu dobrodružství a legrace :-). ()

neli13

Po "shrekování" tady máme něco z úplně jiného soudku. Je tady klučina, jak jinak, než nepochopený a krutý drak. A to by bylo, aby si neporozuměli. Tradiční zápletka? Ne tak docela. Má to spád, má to děj, příjemné dialogy, dynamika a občas nějaký ten vtípek - pozor, kvalitní! :-) Bavil jsem se. ()

Curlyen

Tak tohle je sakra kvalitní animák a asi nejlepší animovaný film o dracích co jsem kdy viděl. Krásná pohádka s roztomilými animovanými postavami a nadpřirozenými zvířaty. Pohádka se vším všudy. 100% ()

Jameich

Asi před půl rokem se mi naskytla neuvěřitelná příležitost a navštívila jsem v Praze symfonický orchestr, který hrál filmovou hudbu. Zazněla tam i ta úžasná melodie z tohoto filmu, konkrétně ze scény jak Škyťák poprvé jede na svém drakovi. To mi jen potvrdilo fakt, že John Powell odvedl vynikající práci a bez něj by tento film nebyl zdaleka tak dobrý. Nicméně i tak se jedná o velmi příjemné pokoukáníčko pro děti i dospělé. Fakt. ()

Janec82

Zase jedná pohodová pohádka kterou pochopí "každý" , hezká grafika, vtipné scénky, jednoduchý příběh, prostě pohodovka na koukání. U mě 5 hvězdiček. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky