Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

moviereview

DreamWorks Animation milo prekvapil z ďalším animovaným filmom. Som rád, že môžem povedať, že skvelé hodnotenie a recenzie neklamali. How to Train Your Dragon je výborný animovaný film, ktorý má skvelý príbeh, vynikajúcu hudbu a vie nielen rozosmiať ale aj dojať. Vhodný ako aj pre deti tak isto aj ľudom ktorý si radi pozrú kvalitný animovaní film. ()

Abet

Jeden z mojich najobľúbenejších animákov za posledné roky. Slušný,no vo svojej podstate celkom klasický príbeh,hoci očakávaný skôr v hranej podobe- chalan-nemehlo nesplna kritériá svojho otca ani rovesníkov a zúfalo by chcel zapadnúť a zapôsobiť na najkrajšiu kočku v dedine. V priebehu filmu sa stane cool,všetkých oslní a nakoniec získa aj babu,to je scenár ktorý doteraz vždy fungoval a funguje aj teraz. Hoci najmä vdaka tomu,že do zmesi sa dostali aj draky. Deju by sa dala vyčítať predvídateľnosť,ale konieckoncov ide o rozprávku,takže to sa dá odpustiť. Draky sú skvelé a to platí najmä pre Bezzubého, ktorý je jednoducho úžasný. Veľmi tiež oceňujem soundtrack, ktorý veľmi dobre film doplňa. Vcelku je to skvelý animák,ktorý si oplatí pozrieť a je jedno,či máte 5 rokov alebo 50. ()

AelinKiirna

Perfektní animace, naprosto jímavá hudba a příběh, co vás vtáhne do děje. Tvrdohlavost Škyťákova otce, která je nakonec úspěšně prolomena, ale hlavně Bezzubka. Její dokonalá podoba kočce mne uchvátila. Krásně vystiženo. Za mne je to 100% spokojenost. Děkuji :-) ()

mpet

Jeden z nejlepších animáků k vidění, který je plný vtípků, bláznivin a různých šílených situací, které mě dostali do kolen. Výborný příběh, který byl mistrovsky natočen za použití nádherné animace. ()

MorningStar

„We don't have to kill them.“ Musím říct, že jsem k tomuhle filmu přistupoval s nemalou skepsí. Filmy o dracích většinou nedopadají moc dobře, respektive ne tak, jak bych si přál (zlatý Dračí srdce a mnohými opovrhovaný Eragon) a provaření draci se mi vůbec, ale vůbec nelíbili. Hlavy zbytečně veliké oproti tělu a tělo podivně nehezké. Film jsem si pustil a pravdou je, že kromě Bezzubky mi draci vážně připadají oškliví. Je to ovšem jedno, protože všechno ostatní je natolik perfektní, že se tento neduh hravě ztratí v záplavě pozitivů, o nichž je skoro až zbytečné psát. Už dlouho se mi nestalo, abych tak rychle fandil hlavnímu hrdinovi, jenž si mě získal prakticky už během úvodu. Jay Baruchel odvedl při dabování Škyťáka výbornou práci. Takový sympaťák tu už dlouho nebyl a jeho čtyřnohý parťák se do podvědomí všech drakofilů (a nejen jim) zapíše zlatým písmem. Animované filmy to s emocemi jen málokdy umějí výborně, avšak v tomhle případě se každá scéna, každá slovní přestřelka a každá ztráta tak neuvěřitelně trefí na branku, že je to až neskutečné. S nápady se tu roztrhl pytel (prohlížení knihy se známými draky mě silně učarovalo), hluché místo neexistuje a vztahy mezi postavami fungují na jedničku. Každý má co říct, každý je zajímavý a totéž se dá říct i o ději, jenž nemilosrdně žene vpřed a chvíli co chvíli přiostřuje, aby pak na konci všem vlepil nečekanou facku. Pochválit musím rovněž hudbu. John Powell mě zajímá čím dál víc. ()

ondaboss

Příběh od začátku do konce chytne za srdce. Na své si určitě přijdou jak děti tak i dospělí. Zážitek ještě umocněný ve 3D. Parádně vykreslené charaktery postav. Gesta, grimasy a pohyb draků jsou prostě dokonalé. ()

Ollivander

Je víc animáků, které jsem ohodnotil plným počtem, nicméně následující tvrzení (které smažu hned, až nebude pravdivé) platí stále: TOTO je pro mě nejlepší animák všech dob. Skvěle napsaný, celý film je dynamický (jediná scéna není zbytečná) a plný emocí. A celkový dojem umocňuje hudba. A to nejkrásnější hudba, jaká kdy byla napsána k animovanému filmu, a dost možná k jakémukoli filmu vůbec. Johne Powelle, smekám, podobně se ti s Hansem povedla ještě Kung Fu Panda 2, ale toto je přece jenom o třídu výše. Napadá mě mnoho dobré filmové hudby, ze které si pamatuju jeden dva motivy, ale tuhle znám nazpaměť od úvodních po závěrečné titulky. Nádhera. Hudba (John Powell): 5z5 (100 %) ()

Litaniel

Krásný animák, plný úžasných scének s bezzubkou ... Děj je předvídatelný ale tak pěkně udělaný, že mi to ani nepřišlo a ani na chvilku jsem se nenudil (s krásným hudebním doprovodem) ... ()

TynTynka

Úžasný animák s napětím, humorem i překvapením. Bezzubka je prostě neodolatelná. Animace se velmi povedla a příběh je taky vydařený. Řekla bych, že je to jeden z mých oblíbených animáků. Určitě doporučuji. ()

The M

Rozhodne najlepší animák posledných rokov. Animácia takmer dokonalá, príbeh super, zábava na jednotku, k tomu aj emócie a podarená hudba. Čo viac si človek od takejto oddychovky môže priať. ()

BH7

Když mám horší náladu a chci sáhnout po nějakým pohodovým animovaným filmu, tak beru právě tento. Technické vykreslení a postavy ve spojení se skvělou hudbou (John Powell) mi opravdu padly do vkusu a vždy mi udělají dobrou náladu. ()

Eviel

Spolu s Big hero 6 najlepšia rozprávka za posledné obdobie. Pri fantastickej animácií , úžasných drakoch (Bezzubka !) , a decentnom príbehu som veľmi spokojný s celkovým dojmom a myšlienkou , ktorú to v nás malo zanechat. Úžasná hudba to len celé podtrhla 5*. ()

sophianne

Rodinné filmy mne spolehlivě unudí k smrti a z animovaných filmů můžu tak leda Shreka a to ještě ne všechny díly. Dokud jsem neviděla tohle dílko. Příběh sám o sobě je svěží vyprávění o tom, jak se zamindrákovaný puberťák přesvědčený (hlavně díky tatíkovi) o své neschopnosti může změnit v báječného hrdinu a najít něco, v čem být nejlepší. Přidejte zábavné prostředí vikingské vesnice a bojechtivých zlomyslných draků a ono to funguje. Co je ale nej, to je prostě samotný Bezzubka. Toho chci domů. Faaaakt, aspoň na chvíli! ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky