Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako „vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. „Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, „Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem. (Filmbox)

Puol

Film príliš nefunguje a nezachránil to ani "Superman". Pár krát sa dá zasmiať, hlavne na ťažkom živote zombíkoch, inak to je len taký žánrový mišmaš. Ku konci už miera trápnosti pomaly prevyšovala moju mieru tolerantnosti, ale zvládol som to dopozerať dokonca. Tak 3/10. ()

animario

Evropskej Constantine není zas tak zlej,ale adaptaci komiksový předlohy bych si představoval jinak. Akci chybí dynamika,napětí i příběh jsou srovnatelný se seriálama typu Buffy apod. a herectví Brandona Routha je na úrovni žehlícího prkna z Intersparu (ke všemu má hlas jak zpěvák Boyzone,proslovy á la Marlowe působili spíš komicky než drsně). Ovšem humorný vložky byly fajn,především díky Dylanovu nemrtvýmu sidekickovi (zombie terapie,zombie fast food). ()

Wallis3

Svět, kde žijí mírumilovní a neviní nemrtví? Proč ne. Já se v celku bavil, ani příběh, ač nebyl satanví, jak originální, měl spád, dokonce ani ten uječenej zombík mě neštval a udělat z lovce příšer zlouna, no hergot, za mě odlehčený cajk. Routh byl rozhodně víc k uvěření, než jeho Superman, co se vrátit neměl. Škoda jen, že je to ubité unilou akcí, chtělo to více temnoty a krve. K tomu by se to dost hodilo. Ale silnější tři tomu střelím. ()

ShirleyS.

Na komiks to v žiadnom prípade nemá (a to ani ten komiks nepatrí medzi to najlepšie, čo vzniklo), ale znesiteľná jednohubka - hlavne svojou podobnosťou s 80's a 90's béčkami. Škoda, že do hlavnej úlohy obsadili krajšie dvojča Toma Komárka. ()

Acrobat odpad!

Komix nepoznám, ktovie do akej miery je to obmedzujúce. Neobmedzovalo sa však v nedodržiavaní noirových praktík, a scenárista nepochytal inovácie, ktoré mohli zasadiť punc dokonalej originálnosti. Nuda víťazí, komótne sa dostávame v leveloch a bodoch ťažšie netrpezlivejšie, lebo akcia medzi tým je v koncepte lacných seriálov. Routh je snáď jediný, kto neuráža, ostatný (hlavne partner) sú figúry vo vitríne, s trápnym humorom, zvlášnymi pohnútkami a veľkohubžmi vyhláseniami. Všetky ingrediencie sa zdajú byť chytľavé a je dobré sledovať človeka v strede hávede, ale v inom čase, inej forme, iných rukách... (videné 20.05.2015, JOJ archív) ()

Euchrid

Constantin pro děcka a to je právě škoda. Pokud se to drží duchu předlohy (?), tak budiž a aspoň vím proč jsem si to nikdy v knihovně nepučil i když to byly jediné comicsy co se tam daly najít nevypučované ;-) Skouknutí určitě nikoho trvale nezdegeneruje, jenom si člověk říka že to mohlo být lepší. To by se ale chtělo zbavit toho scénáře horrorového seriálu (jak tu někdo zmiňuje) a zombáckého sajdkika, protože to byla zas jedna NECHUTNĚ otravná postava... ()

Bounded

Repliky tohoto filmu mají neskutečnou tendenci vyznívat úplně žalostně. Film možná zabaví, ale kdyby se netvářil jako zfilmovaný komiks, ale jako parodický noir, mohl bych jít z hodnocením výše. Mimochodem. až vás někdo pohřbí zaživa pod hřibotovní zem, stačí se prokopat hlínou, ta je totiž běžně na dně každé hrobky. ()

lee.loo

Pominu-li klasickou a nepřekvapivou zápletku, při které jsem tak trochu zavzpomínala na filmy typu Blade, skvěle jsem se bavila celý film. A říkám to i potom, co jsem s tím filmem strávila 3 dny v kuse při překladu titulků. Dvojka Routh & Huntington k sobě jde dobře a baví mě (Sam Huntingtom možná i víc než Brandon Routh, který je...prostě furt stejný), nikdo si nehraje na akční hrdiny, milostná rovina je snesitelně krátká, průnik se světem zombie je výborně vtipný a nutno ocenit spoustu slovních hříček, které baví. Podotýkám, že komiks jsem nikdy v ruce neměla. ()

petrik11

Bola to síce blbosť, ale tiež priznám, že ma to vcelku bavilo. Vydržal som to dopozerať. Film sa na nič nehral (dúfam). Bola to taká hororvá oddychovka, či skôr paródia. Herecké výkony asi tiež tak. ()

Solverino

Sice trošku naivní, ale pořád lepší než lesbické úpírky nebo zeleninovej Patizon se zubama od kečupu! Škoda, že se to nedá brát moc vážně, ale přijemnej letní filmík, kterej má rozhodně na víc! ()

habertek

Čekla jsem něco horšího, ale vylzlo z toho něco na co se dá koukat, klidně bych si to i ještě někdy pustil a sem tam jsem se i dobře pobavil. A hlavně! Žádný romantický happyend! Né, že bych to nikomu nepřál no hodně málo filmů jím nekončí... ()

Stejšn

Začnu obsazením hlavní postavy. Brandon Routh, který předtím hrál Supermana, se typově na roli Dylana Doga hodí velmi dobře a odpovídá předloze. Ale tak nějak tím končí klady. Dál se dá film hodnotit ze dvou pohledů: Toho kdo nezná původní komiks a toho kdo ho zná. Začnu těmi prvními. "Lovec nestvůr" (ó jak nápaditý je zase český distribuční název) nějak neví, čím má být - jestli komedií, nebo horrorem. Vážně se moc nebere, ale je to celé natočené tak nezajímavě, postav je spousta, ale jsou divné a toporné. Obsahuje to pár malých zvratů, jako třeba kdo skutečně zabil Cassandru (pročež se ale o ní v podstatě nic nedozvíme), nebo kdo chce vyvolat Beliala. Hrdinův sIdekick v podobě zombie by mohl být dobrý nápad, ale nějak to nefunguje, je trapný a ruší. Film se vleče a je zapomenutelný hned po závěrečných titulcích. Z pohledu těch, kdo komiks znají - přesunutí z Londýna do New Orleans bylo úplně zbytečné (pravděpodobně motivováno rozpočtem, je to americký film), nahrazení prdlého Groucha tím zombákem v podstatě taky nic nepřineslo, naopak naroubování celého toho universa na válku upírů s vlkodlaky (protože kopírka tenkrát populárních Twilight a Underworld) tak akorát nasere. A všechny ty kecy, že Dylan Dog má být nějakým arbitrem mezi nemrtvými - OMG, jako proč? Viděno z povinnosti, protože jsem hrál všechny hry o Dylan Dogovi na Amize a četl komiksy, ale podruhé si to už určitě nepustím. Výstižný krátký komentář: JAn ()

HAssAN

Ako človek neznalý comicsu musím povedať, že to nebola taká katastrofa ako sa dalo čakať podľa hodnotení. Keby to celé trochu zmenili mohla to byť najlepšia komédia o zombie a upíroch či aké stvory to tam ešte behali. Bolo zábavné ako Brandon Routh nemenil tón hlasu ani keď..., no proste nikdy :) ()

kalysta

Hodně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami. Film je vcelku zábavný, vychází z již celkem zaběhlé premisy, že nemrtví žijí mezi námi. Hlavní hrdina Superman mi tam neseděl, ale jinak obsazení dobré, masky ucházející, sem tam cool hláška. Děj odsýpá, nenudil jsem se, ale nadšení se taky nedostavilo. ()

spawnxp

Jednodušší zábava - "herci" škoda mluvit (nejlepší snad zombie-parťák) ale "retro" akce to byla, takova jako VHS-ková trochu, z třetí kopie... Za tuhle hlášku bod: "So, what's the plan?" - "No plan. Just bigger guns". ()

brasek

Silne ma iritujú filmy, kde je skoro každá situácia niekým z postáv komentovaná. Príbeh by som nazval ako "Buffy zabíjačka upírov v nohaviciach" pretože charakter filmu je vhodný pre mládežnícky hororový seriál a nie na plnohodnotný večerný hororový snímok. ()

RXP

Vykrádačka môjho obľúbeného Constantina, ktorá jak už to býva vo zvyku je o triedu slabšia, ale aspoň si nemusím púštať Keanu Reevesa už asi ôsmy krát. Navyše to bolo aj naplnené vtipom, niekedy aj vtipným a s obstojným príbehom.Hlavná postava bol síce nesympatický vlasáč a chýbalo trošku krvi a temnoty ale rozhodne príjemný film na nedeľu odpoludnie a môžem ho len doporučiť, kde jaké kraviny majú väčšie hodnotenie. ()

Superman jako epická trilogie?

Superman jako epická trilogie?

01.11.2008

Díky úspěchu komiksové adaptace Wanted je autor předlohy Mark Millar mimořádně při chuti. Už před několika měsíci prozradil, že ve spolupráci s nejmenovaným „áčkovým akčním režisérem“ připravuje… (více)

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)