• tatka

Ach tie konce, a tie texty distribútora, to je v česko - slovenskej filmografii tá najväčšia hrôza. Keď sa zjavila v závere tá helikoptéra, myslela som si najprv, že sedím na diaľkáči a nejakým omylom som si prepla na iný kanál. A neprepla, to len niekoho napadlo prilepiť taký akčný koniec na pomaly plynúcu, komornú drámu o troch postavách. Škoda zmarenej šance.(20.12.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +Kňažka jsem si celkem užíval, bylo to napínavé a občas i smutné -snad jen víc rozvleklé než by se slušelo/// Na film V hlavní roli jsem se celkem tešil, protože mě zajímal námět. Ve výsledku to vypadá jinak a je to o něčem jiném než bych čekal. Ale nestěžuju si, herci tento snímek tahají do nadprůměru./// Celkem 67%///(7.9.2009)

Příjemná detektívka, ale jednu hvězdičku ji vzít musím. Takovou pitomost totiž profesionálové udělat nemohou. Když poprvé přijel Kňažko k Chýlkové, zaparkoval na ulici před domem, skoro bych řekl, že to byla Nerudovka. Hrozně úzká ulička. Vešel do domu, kde na schodech míjel Lordana. No a když s Chýlkovou vycházeli z domu, ejhle, vycházeli, tak vyšli ne z vchodových dveří ale z nějakých vrat na velice rušnou ulici s chodníkem, u kterého parkovalo Kňažkovo autíčko. Jinak ale docela příjemná podívaná, i když, ten závěr byl takový trošku moc umělý.(18.12.2012)

• nascendi

Jeden z filmov, u ktorých sa celkový dojem plynule až k záveru, ktorý prináša iba znechutenie. Podpísal sa pod to scenárista, ktorý by sa mal v súlade so svojim menom (nomen omen) radšej venovať komédiám. Možno by bol úspešnejší, lebo detektívky mu nesvedčia. Kňažko bol v rámci existujúcich limitov výborný, i keď v tom škoricovom baloňáčiku pripomínajúcom Columba mal chodiť skôr Nárožný. Ostatní predviedli svoj štandard (Etzler pôsobil kŕčovito), ale scenáristické lapsusy nemohli eliminovať. Na dobrú českú detektívku si budem musieť ešte počkať.(20.6.2017)

• mh.mail

40% — Nudné ještě víc, než je na televizní film nutné, rozvleklé a nepřekvapivé. Petr Nárožný mi v roli detektiva moc neseděl a celkově se tam vyskytovaly divné typy (např. Etzler v roli nerudného vyšetřovatele, který prošuměl bez většího efektu). Pan Šašek určitě napsal lepší scénáře.(19.6.2017)

• - Herec Petr Pelzer tímto filmem oslavil jubilejních 40 let před kamerou. (M.B)