• Enšpígl

Scénář napsala asi veverka, která v dětsví dostala velkým žaludem po hlavě. Nebýt fantastických hereckých výkonů tria Chýlková, Kňažko, Nárožný dávám odpad. To se mě totiž snad ještě nestalo, abych vinou špatnýho způsobu vypravění, byl donucen znát pachatele proti své vůli a dřív než je ve finále odhalen. A největší bžunda je, že film dál dělá jako že je napínavej :-)(7.9.2009)

• gudaulin

Slavíkův televizní film se tváří a chce být kriminálkou a jako takový bohužel nefunguje a rozuzlení zápletky je až urážlivě toporné, takže nakonec musím jít na pouhou 1* a 25 % celkového dojmu, jakkoliv pro zkušeného a dobře hrajícího Milana Kňažka je to nezaslouženě krutý výsledek. Jako psychologické drama stárnoucího muže, který dosáhl profesního vrcholu a už může po pracovní stránce i v mezilidských vztazích jenom ztrácet a který je nucen bilancovat vztahy se svým okolím a příbuzenstvem, by to fungovalo nepoměrně líp.(25.12.2014)

• nascendi

Jeden z filmov, u ktorých sa celkový dojem plynule až k záveru, ktorý prináša iba znechutenie. Podpísal sa pod to scenárista, ktorý by sa mal v súlade so svojim menom (nomen omen) radšej venovať komédiám. Možno by bol úspešnejší, lebo detektívky mu nesvedčia. Kňažko bol v rámci existujúcich limitov výborný, i keď v tom škoricovom baloňáčiku pripomínajúcom Columba mal chodiť skôr Nárožný. Ostatní predviedli svoj štandard (Etzler pôsobil kŕčovito), ale scenáristické lapsusy nemohli eliminovať. Na dobrú českú detektívku si budem musieť ešte počkať.(20.6.2017)

• mh.mail

40% — Nudné ještě víc, než je na televizní film nutné, rozvleklé a nepřekvapivé. Petr Nárožný mi v roli detektiva moc neseděl a celkově se tam vyskytovaly divné typy (např. Etzler v roli nerudného vyšetřovatele, který prošuměl bez většího efektu). Pan Šašek určitě napsal lepší scénáře.(19.6.2017)

Nektere dialogy mi prisly dost neuveritelne, v normalnim zivote neuskutecnitelne.Film mne vtahnul, citil jsem atmosferu.Pekna vila. Fantasticky MIlan Knazko,skvela Lucie Vondrackova,pro mne dost fajnovy Petr Narozny.Za tu atmosferu a pro mne prekvapeni v podani Vondrackove davam hvezdy ctyri. "Jestli ho nastves, tak te zabije!"(1.5.2008)

• - Herec Petr Pelzer tímto filmem oslavil jubilejních 40 let před kamerou. (M.B)