Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

hans500

Mé první setkání s Woody Allenem dopadlo dobře. Režie výborná, scénář skvělý. Vynikajíci obsazení: Scarlet Johansson, Penélope Cruz, Javier Bardem a Rebecca Hall - všichni jsou perfektní. Také hudba stojí za pozornost. ()

LeoH

Fantastické, jak dokáže sedmdesátiletý dědek po čtyřiceti filmech natočit něco, co je zase o tolik jiné, svěží, energické, smyslné bez byť jen náznaku vulgarity, poučené životem, ale ne školometské. Nezbývá než smeknout. ()

Decker

Velmi vrzusivy film o vasni, jiznim temperamentu, nespoutanosti a romanticke lasce. Kupodivu me to velmi bavilo. Jentak mimochodem - je az s podivem, jak takovy film muze natocit americky reziser :-) ()

farmnf

Myslím, že tento příběh nepříběh, road, neroad movie vymýšlel stařičký Woody po sedmi Jackách Danielesech a totálně prokouřen kvalitní mexickou trávou. No a právě proto se to asi povedlo. Holky z Ameriky si jedou do Španěl zašukat...ale nemluví o tom, Bush i Obama to taky zakazují. Fotí umění, uměním doslova žijou a tipněte si, zda je tam ojede umělec? Bingo, máte bod...a kdyby jenom to! Do hry je zatažena neurotička Penelope Cruz. A pak to má teprve ten správný spád. Inu taky umělkyně, sem tam s pistolí. Nenudil jsem se, bohužel chvílemi zcela nereálné. ()

JimmyII

Allenův návrat na vrchol po méně výrazných kouscích jako Melinda a Melinda nebo Sólokapr. Vicky Cristina Barcelona je dokonalý film po všech stránkách - inteligentně vtipný, má spád, parádní muziku a ještě lepší kulisy nádherné Gaudího Barcelony, přesvědčivé herce (všichni z ústřední čtyřky jsou dokonalí a svoje role mají zmáknuté do posledního) a hlavně zkušené vedení matadora geniálních komedií, Woodyho Allena. Jen škoda, že už ve svých filmech tak často nehraje, tady si mohl střihnout třeba Bardemova otce-básníka:-) ()

Sokkk_y

No comment. Majstr Allen už ví, jak se dostat do hlubokého milostného nitra všech lidí. A když ještě dokáže skvěle použít svůdnou música de España, temperamento Penélope Cruz a carisma Javiera Bardema, tak efekt tím pádem zdvojnásobí. A Gaudího Barcelona to vše ztrojnásobí. Woody, Woody, ty víš jak na nás. ()

LordSnape

Po Redbeltu další podpásovka, ale tentokrát o hodně většího kalibru, jelikož jsem zvyklý od Allena na lepší kousky, než další trapné a nezáživné mezilidské trojúhelníky typu Bestiář. ()

markuc

Tento film se asi nebude libit kazdemu, pro me to ale byl klasicky Woody Allen - cili konverzace (hodne mluveni), obcas bizarni chovani postav, poutave dialogy a chovani postav. Woody Allen se spatne charakterizuje, ale po jeho slabsich pocinech v poslednich letech, je toto prijemny vanek do jeho tvorby (Barcelona mu evidentne prospela). K tomu vsemu si pridejte hezke letni prazdniny (kdy W.A. krasne vystihl nevazanost osob v tomto obdobi), dramaticky milostny ctyruhelnik (s uzasnou Penelope Cruz) a prijemnou Barcelonu a prostedi Spanelska. ()

PeterNet

Hh, Woody v plné polní! Toto je nádherný film. Film plný paradoxů. Ale tohle není jen zamotaná slátanina z dílny velkého scénáristy. Jde o běžné věci, které se prostě v životě dějí. "Jen nenaplněná láska může být romantická." Tak tato věta je neskutečně pravdivá. || Vicky poznala že je něco lepšího než její dlouhodobý přítel a budoucí manžel. Její srdce "to něco lepšího" chtělo. Jenomže sílou rozumu přišla na to, že to "něco lepšího" by v budoucnu lepší nebylo, ba naopak a tak se s bolavým srdcem zase vrátila to toho nudného stereotypu. Nejen o tom je tento film. Depresivní? Krásné? Trefné? Hála Woody. ()

Sfinkter

Bardem boduje. Woody ví, kdo se dnes nosí, a tyto tváře dokáže náležitě prodat. Láska zkrátka hýbe světem. Ruku v ruce s penězi. ()

ecceHOMMO

...Woody Allen proste nie je moja ideálna šalka kávy........( ikeď taká Penélope ala rozhorčená a bojovná španielka urobila na mňa dojem.....) ()

neoBlast

Dost příjemná Allenovka, která Vás připoutá zajímavými charaktery, o kterých víte zpočátku hodně málo, ale po titulcích si budete přát vědět jak to celé s nimi bude pokračovat. I z počátku otravný a dost neosobní hlas vypravěče si Vás postupně dostane na svou stranu a budete hltat další, ním předhozené, zamotanice ve vztazích Vicky (velmi překvapující Rebecca Hall), Cristiny a Juana Antonia. Btw: komedie? Cože? 75 % ()

Cushing

Chápu zklamání některých diváků, i já jsem čekal víc, hlavně prožitek a humor. Bylo to příjemné a úsměvné, člověk zatouží jet do Španel a možná se i stát Španělem, ale zásadní dílo to není, a myslím si, že není ve Woodyho filmografii ani důležité. Čímž ho ani náhodou nechci hanět, udělal toho starý pán dobrého už dost a dost, tak proč by si nemohl, kyž už musí, natočit z pípy takvouhle letní limonádičku? Jinak -- těšil jem se na Scarlett, ale Penelopka ji hravě přehrála -- vlastně přehrála úplně všechny. ()

danoo

Nenáročná a neoriginálna komédia v podaní Woodyho ALLENA je len ďalšou variáciou na veľkú tému amerického expatriovaného spisovateľa ♣Henryho JAMESA a to konfrontácia americkej a európskej kultúry. No ak Henry James, jeden zo zakladateľov moderného románu, zachytáva tie najsubtílnejšie pocity a motivácie, Allen je až na pár svetlých okamihov ambivalentný a jeho milenecký štvoruholník, respektíve lichobežník, podaný ako jeden životný úsek protagonistov filmu je vo svojej snahe o hyperautentickosť vlastne pozérsky. Slávny Neurotik by si mal uvedomiť, že nie je François TRUFFAUT (Jules and Jim) ani Alphonso CUARON (Mexiká jazda), ale že jeho doménou sú newyorské autorské filmy. ()

Maki89

tento film som videl s vacsimi prestavkami a flasou vodky, okuzleny krasou 2 hlavnych predstaviteliek, no mozem povedat nech bol dej akokolvek jednoduchy a niekedy hovoreny ako z rychlika tak ma neskutocne okuzlil... mozem o len odporucat ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti