Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Bludicka.Julie

Tak nejdřív jsem si říkala, proč na to všechny pějou takové ódy, celou první polovinu to vypadalo snad jen na tři hvězdy, ale jak se pak vykreslily ty ženské charakteristiky, to byl prostě mazec! A tak jsme si říkala, dám 4*...A Penelope a ta její role, to jsem byla teda fascinovaná! Za to vyjádření toho, jak nemůžou být s Juanem spolu ani bez sebe!!! +Barcelona, kterou miluju + hudba, takženc 5*! ()

jda23

Spanielsko, nielen Barcelona, vino, laska a Woodyho tradicny script. Rzohovory su samozrejme tahunom filmom, ktore donutia mysliet o vecnych dilemach a niekedy sa dostavi aj jasny postoj. Radost divat sa na herectvo spanielskeho páru. ()

ER

Chvílemi to vypadalo nadějně,chvílemi ne.Lehkost střídala křečovitost.Ale Woody Allenovi se není co divit.Vždyť téma sexu podal už v tolika provedeních,že mu můžeme pár nedokonalostí odpustit.Nebo právě proto,protože to podal opět zajímavě.Jen bych řekl,že tomu chybělo více švihu ala Match Point. ()

kwaicheng

Sakra tomu říkám film... sedl mi v tuhle chvíli přesně tak jak jsem chtěl aby mi sedl. Největší sranda je, že ačkoliv to může znít úplně mimo mísu, ono je to snad všechno opravdu kvantifikovatelné. Já nevím, nikdo neví. A já doufám, že i když je to kvantifikovatelné, tak stále nebudeme nikdy vědět jestli tomu tak doopravdy je. A mám pravdu, protože svět jaký jsme si kolem sebe postavili jako lidé, mi dává za pravdu. Co že to říkala Cristina? I dont know what I want but not this. To je vcelku trefné vyjádření podstaty lidské společnosti, přinejmenším tedy tehdy, přimhouříme-li oči nad doslovnostmi a zabýváme se pouze principy. Takový je Antonio. A co Vicky? Je to objevné, ale nemůže mít každý z nás v sobě trochu Vicky? A jak to hergot kvantifikovat? A jak z toho vyjádřit princip? Zase otázky! Ale což, jeden moudrý vousatý muž mi pověděl, že otázky jsou to co hledáme. Otázky jsou odpovědi na naše otázky. Jejdamankote to vám byli tak krásný lidi tohleto...Vynikající. Jak je mi kontrfekt Woodyho Allena protivný, tak se snad začnu zajímat o jeho filmy. Aha, ještě na něco jsem si vzpoměl: Proč v tak krásném filmu nebyla žádná delší milostná scéna? Vždyť ot je přece strašlivě důležité! Po takových těch muc muc a střih jsem pak měl problémy v navázání chápání příběhu. Škoda je to, ale co, paráda i tak. Alespoň je co zlepšovat. ()

Petula009

Hodně lidí tady nejspíš napíše, jak moc se jich tenhle film dotkl, jak vyjadřuje jejich životní filozofii a že je to nejlepší film,k terý za poslední dobu viděli.Já píšu to samé.Bylo to úžasné a pro mě naprosto aktuální a inspirující.V čele se sexy Javierem. ()

martyraz

Dalši z filmov, ktorý sa pohrával s mojímy myšlienkami či názormi na život(konkrétne lasku, vzťahy), velice krásne a realisticky skomponované. Možno by sa dal použit ako liečebný film pri nefungujúcom alebo práve ukončenom vzťahu :)). ()

Zuzzka

První polovina je okouzlující, prodchnuta záběry Barcelony, uměním, hudbou, romantikou. Druhá polovina je ale vážně pomatená. Ani ty milostné pletky by mi nevadily, kdyby zůstalo pouze u Vicky, Cristiny a Bardema. Ale Penelope mi tam přijde naprosto zbytečná. A což teprve když se začne střílet! Ještěže hlavní aktérky na konci vystřízliví, z toho si aspoň lze vzít nějaké to poučení. ()

Dan

Co dělat, když ze vztahu začne vyprchat prvotní nadšení? Rozloučit se a jít hledat dál? Zatnout zuby a doufat v lepší zítřky? Zlikvidovat svého partnera? To jsou některé z otázek, které film nadhazuje někdy v hollywoodské prostoduchosti, někdy směrem evropským hloubkám. ()

bono22vox

Tak zde měl pan Allen chuť na čerstvou a lehkou komedii a podařila se mu, natočil výborný vtipný film. V evropské filmové expedici zavítal do Barcelony a rozpomněl se na umělce a volnou lásku. Na řemeslně bezchybném snímku je pozoruhodný i způsob Allenovy tvůrčí práce. Příběh je naskicovaný tak neutrálně, že by se dal odvyprávět jako tragédie nebo melodrama. Stačilo by pozměnit tempo, pootočit záběr... Allen si vybral komedii a uspěl výtečně... ()

mira.l

Je to prostě Woody... taková vizuelně pěkná, kvalitně obsazená (skoro) zbytečnost. Trio Bardem, Johansson, Hall, a vlastně kvartet ještě s Penélope, si vedlo velmi dobře, hezké je to docela i na pohled díky vybraným lokacím, a na poctivé pěkné tři * to dá, ale asi mi to stačilo jednou. ()

merlik

Lehce napsaný příběh s výborně odpozorovanými peripetiemi vztahů, stoupající v účinnosti v scénách s oběma Španěly, Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Výborně vybraná hudba. ()

Strider

Doposavad jsem zůstal tvorbou Woodyho Allena nepolíben. Ačkoliv je to jeden z neznámějších režisérů, jeho filmy šly vždy nějak kolem mě. Ale Vicky Cristina Barcelona to docela mění. Dost mě na filmu zaujalo, že je ve své podstatě vlastně smutný. Spletenec vztahů končí špatně a bez nějakého řešení. Ale přesto jsem se smál a vůbec mi to přišlo takové veselé. Dost za to mohlo prostředí, Španělsko je kouzelné, a taky pro mě exotická hudba. Odehrávat se příběh třeba v New Yorku bylo by to asi o dost depresivnější. ()

wito

asi mam pre woodyho a jeho pohlad na svet slabost a v mnohych veciach sa pocity vo mne odrazaju v jeho brilantnom scenari. vyzrety odvar allenovskeho stylu, ktory tvori jednu z vrcholnych skladaciek jeho filmovych spovedi. ()

BaronX

Jako svůj 1000. hodnocenej film jsem šáhnul po jistotě. Spojení Bardem, Johansson, Cruz pod taktovkou Woodyho Allena vypadalo více než slibně. A dá se říct, že jsem neudělal špatně, ačkoliv k radostnému výskání mám rovněž hodně daleko. Herecké výkony Bardema, Johansson ale hlavně Rebeccy Hall jsou famózní (trochu zklamáním je výkon Penelope Cruz, ze které Allen nedokázal vyždímat takový výkon jako dokáže Almodovar). Allenovské klasické téma zabývající se problematikou lidských vztahů jo zpracováno více než dobře, přesto ... ději a poetice filmu něco chybí, já bych se to nebál nazvat lidskostí. Nedokázal jsem se za celý film ztotožnit s jedinou postavou, nikomu sem nefandil, a nakonec mi bylo úplně šuma fuk, jak to s nimi dopadne. Woody prostě zapomněl na lidskou stránku filmu, natočil nadprůměrné dílo, ale pořád je to jen dílo, jakoby vymodeloval hrneček, ten hrneček používají všichni, nikdo si ho zvlášť nezamiluje, a až se jednoho dne rozbije, prostě se vyhodí a každýmu to bude šumák. Proto film nemůže dostat ode mne víc než 60%. Bez pocitů totiž není prožitek, bez prožitku není výjimečný film. Takový je svět filmu, takový je život - vše je o prožitku, Barceloně se vyhnul na míle daleko. ()

Beaten

Woody Allen je zatracenej požitkář ! První film, který jsem od něj viděl a hned se představil v tom nejlepším světle. Dokonalá atmosféra, s lehkostí podaný příběh a krásné herečky v hlavních rolích....hmm, co víc chtít? ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti