Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

DjsVorel

Asi mě uchlácholily ty noci za zvuku španělských kytar v nádherné Barceloně. Vlastně celkově mě napadá jediné : Příjemný film. Ale abych to trochu rozvedla. Jako vždy vztahy hrají u Woodyho Allena hlavní roli. Jindy senzační Scarlett Johansson byla zastíněna naprosto dokonalou Penélope Cruz.. Dvojka Bardem-Cruz (mimochodem nedávno jsem se dočetla, že se vzali, tak to gratuluju :D ) je naprosto harmonická. Oba se skvěle doplňují. Akorát mám pocit, že to jejich hereckých umění nebude ani tak umění, nýbrž jen seberealizace sama. Přijde mě, že skutečnost se od filmových postav asi nebude tak lišit a že role byly snad šité na míru. Jinak nádherná atmosféra Barcelony a Španělska (jsem milovník všeho španělského) na mě udělala obrovský dojem. Hodnocení je : 4*, takových 84 % ()

Tuniak DF

Celkom zaujímavé zacyklenie (ako film začína, tak aj skončí). Ale zas je tu Allenovská teória mužov ako neschopákov a žien ako pobehlíc... a tiež nechápem, prečo sa Allen snažil postavu Chrisa Messinu ukázať ako nudného bezcitného lumpa. Veď to bol ten človek, ktorý sa snažil zabezpečiť rodinu a postarať sa o ňu. Jednoducho to, čo chcel povedať filmom, mu buď nevyšlo, alebo sa s tým vôbec neshodujem. ()

frxXx

sexi ženy, krásna alfa romeo, kontrast "bohémskeho" vs "konzumného" štýlu života a ktorý ma byť ten pravý? tak to je nezodpovedatelná otázka ... snáď ešte vyzdvihnem jednu repliku z filmu "takže ty si bi?" "niee, prečo by sme to museli hneď škatulkovať..." :) ()

nikodeer

Woody Allena můžu, ale nějak bezmezně ho nezbožňuji. Tímhle snímkem mě ale opravdu potěšil. Velký podíl na tom určitě má nádherné a milované Španělsko a Barcelona. Fantastické dialogy. Allen dokazuje, že vztahům a tématům lásky a sexu rozumí a umí příběh vyprávět. Postavy jsou jak napsané hercům na tělo, skvěle jim sedly. Svěží letní film, který má spád. Spokojenost. ()

Slunik

V tomhle filmu se prostě každý najde, každá v sobě máme kus Vicky, nebo kus Cristiny, nebo obou dohromady. Každý z nás hledá v životě ten správný cíl a často se necháme svést z cesty okouzleni hudbou, podmanivým pohledem charismatického umělce nespoutaného konvencemi... Film o lásce, vášni, žárlivosti, temperamentu, zmatenosti a hlavně hledání. Hledání toho, co v životě doopravdy chceme. ()

Bounce11

Naprosto okouzlující film, který se vymyká starší Allenovské tvorbě. Vášeň a spontánnost vytvářejí zcela nepopsatelnou atmosféru příběhu a skvělý výběr herců dodává příběhu na autentičnosti. Film, který budete buď milovat, nebo nenávidět. ()

Ayssan

Dvě americké slepice trávící prázdniny ve Španělsku, směšně pozérský Španěl a klišovitá postava horkokrevné Španělky, do toho pár povrchních záběrů architektury Gaudího a film je hotov. Co na tom, že je absolutně povrchní, trapný (pláč Bardema při hře na španělku - na to by snad nesbalil ani Máňu z poslední vsi) a škatulkující dle předsudků, které v realitě absolutně neplatí (obchodně a pracovně nadaní Američané a bohémští a horkokrevní Španělé). Navíc je to opravdu velká nuda. ()

kubilov

Po desítkách let strávených se svými filmy v USA a tříletém britském dobrodružství se jeden z nejuznávanějších a nejlepších režisérů historie filmografie vydává se svým filmem do letního prosluněného Španělska. Vicky Cristina Barcelona je jeho oslavou volnomyšlenkářství, bohémství a vztahové rozmanitosti, díky čemuž jakoby jeho režijní styl omládl. V hlavní roli se šarmantním Javierem Bardemem jako postmoderním malířem, dále s jako obvykle výtečnou a nádhernou Scarlett Johansson, oscarovou žárlivkou Penélopou Cruz a Rebeccou Hall... ta ženská mě už dost štve od té doby, kdy jsem jí viděl poprvé v Nolanově Prestige, kde byla opravdu moc a moc ošklivá a zde není o moc hezčí, a aby toho nebylo málo, tak je to herecký poleno prvního stupně. Nakonec ale španělský Woody nebyl vůbec špatný a jeho prázdninová temperamentní romance jakbysmet. ()

Luciee113

Moc mě to nebralo, asi nebyla nálada na takový film... Natočené hezky, herci krásní, ale nuda. Pro mě to nemělo šťávu. ()

lusa

Jednoduchý príbeh, no ak vás niečo chytí za srdce tak, že o tom premýšľate týždne po videní, tak potom je hodnotenie úplne jednoznačné. Prudko šukatelný Bardem (v tomto filme obzvlášť), nádherné prostredie Španielska, jemne sexi Scarlett, fatálne zvodná Penelope a allenovský príbeh, ktorý neskončí. 5* ()

MyrnaAlec

Jediný pozitivní bylo, že tam nehrál sám pan režisér. Nejhorší byly ty vyprávěnky mezi dějem, nezachránilo to ani herecké obsazení. Kulisy podle turistického bedekru, vyznění a smysl příběhu nula. ()

subic

Tak nakonec je dostal obě. Akorát že jedna se vdala a druhá hledá dál. Hudba k filmu je zajímavě namíchaná, tak jak se hodí k ohnivému Španělsku. 55% ()

maoc

Věřte nebo ne, přestože jsem docela filmožrout a dojíždím čtvrté gumy, toto je můj první shlédnutý Allenův film (2017). Stydím se, ale ne moc. Měl jsem za to, že jeho filmy nebudou nic pro mne, ale buď stárnu nebo jsem se pletl. VCB se mi líbilo. Dokonce hodně. Podezřívám toho starého židovského prasáka z toho, že tento film natočil jen proto, aby dostal do Bardemovy postele Skarletku, Kruzku a Hallku a mohl být u toho. A aby mu to producenti (a diváci) zaplatili a on nemusel dát ani cent ze svého. To je stará známá strategie režisérů, kteří si chtějí plnit své sny za peníze ostatních, vzpomeňme třeba Sucker Punch. Ale teď vážně. Filmařsky není asi VCB co vytknout. Herci hrají přesně to, co mají, scénář je jedna báseň a povrchnost je přesně tak povrchní, jak Woodyho otěže povolí. Líbí se mi, že film je plastický. Jako plastelína se přizpůsobí divákovi. Pro intošské dlabaly bude hluboký, pro sebemrskačské flagelanty hluboký a depresivní, ale pro pohodáře a blbky poklidný a sluníčkový. Přemýšlím, kam zařadit sebe. Asi do všech třech. Budu se muset nad VCB ještě zamyslet. ()

Snagleo

Tak tohle je opravdu zajímavý snímek, který jsem si osobně velmi užil. Atmosféra filmu je povedená. Prostředí Barcelony je moc pěkné a vše doplňuje příjemná a klidná hudba. Příběh, který se točí okolo života postav, je fajn a do určitě míry i zajímavý. Postavy jsou ale na filmu asi to nejlepší. Herecké obsazení je úžasné a výkony též. Scarlett Johansson a Javier Bardem jsou v tomto filmu výborní. Ostatní jsou také super. Zkrátka a dobře, Woody si napsal a zrežíroval krásnou pohádku o vztazích a krásném prostředí. Dobrá práce! 90% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 81%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 71.8% | Jiskřivá a žhavá Woodyho romantika odehrávajíce se ve Španělsku, která staví na své příjemné atmosféře, velmi dobrém scénáři a také vhodnému obsazení. Protože Scarlett byla patřičně krásná, Javier Bardem herecky dobrý, Rebeca Hall naopak celkem nevýrazná a průměrná a Penélope Cruz herecky velmi dobrá (Oscar je ale fakt moc...). Jinak je to celé dobrá oddychovka na letní podvečer naprosto vhodná... 75% ()

Filipes

Vicky Cristina Barcelona je pro všechny výletem na slunné Pyreneje, kde Woody Allen pomocí tří krásných hereček, jenž zde hrají naprosto jinak a jednoho charismatického herce, vytváří geniální film o vztazích a lásce samotné. Woody má moudrosti na rozdávání, ale takhle pobavit umí jen on. Ocením kulturu, umění, poetiku, scénář, režii, hudbu, přidám zasloužené hvězdičky a pustím si to ještě jednou. ()

Biggles

Po navratu z kina jsem dal ctyri, po 3 dnech snizuju na 3*. Nejak se nemuzu smirit s tim jak byla vynikajici Rebecca Hall odsunuta na vedlejsi kolej a prim prevzala Scarlett. Podle me je to velka skoda a film se tim zaradil do zanru komedie, ktera zas az tak nic moc neresi, ale v podstate zase neni az tak vtipna. ()

ratje

Povedena letni romanticka komedie. Vtipne, smyslne, obcas trochu na hrane. Hodne se mi libil zaver, ciste proto, ze byl normalni. Ooo, jak jsem rada, ze se nekonalo „happily ever after“ ale naopak “zivot jde dal”!!! ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti