Ve své poslední roli bezcitného gangstera se Jamesi Cagneymu podaří životní útěk z vězení.  James Cagney září v roli neurotického a emocionálně vyšinutého gangstera, který trpí padoucnicí a který se po smrti matky, na jejíž chvále je úporně závislý, rozhodne pomstít jejímu vrahovi. Působivý snímek, v němž se odráží atmosféra studené války, a jehož závěr je považován ze jeden z nejvíce strhujících ve filmové historii. (oficiální text distributora)

Gortyna

Tak to byla výtečná klasika, na které se ani 63 let od vzniku příliš nepodepsalo. Jen hudba působila trochu archaicky - ale mile. Někdo tu přidal hvězdičku za postavu gangsterovy matky, s čímž lze jen souhlasit. Taky jsem měl štěstí, že zapůjčená kopie nebyla obarvená, ale v původním černobílém provedení. Část filmu se odehrává ve Springfieldu. Pořád jsem čekal, zda lupičům nebude komplikovat jejich plány Homer Simpson. ()

aronofsky

Zatímco si Češi v 49‘ lízali rány po druhé světové, Američani nezaháleli a natočili jeden z nejzásadnější filmů Noir. ()

esita

Cagney sa mi v tejto drame pacil asi najmenej, mozno este v uvode filmu, ale to je asi tak vsetko...nejak mi tento kusok neulahodil...a z Margaret ide strach len na nu clovek pozera :) ()

Moraldo

Přiznám se, že gangsterky nikdy nepatřili k žánru, který bych vyhledával. Ale Bílý žár mě zaujal od prvního filmového políčka a s každým dalším políčkem přidával napětí a spád. Kromě hlavního hrdiny a jeho dějové linie mě zaujaly osudy vedlejších postav, zejména matky řídící bandu hrdlořezů a proradné falešné milenky hlavního záporného hrdiny. Film má na svou dobu neobvyklou dávku akčních scén a velmi rychlý spád. Jak už to u noiru bývá, kromě hry kamery se světlem a stíny zaujmou i vypracované dialogy, v nich zajiskří kromě napětí i nečekaná dávka cool humoru. Skvostná podívaná díky nádherným autům, kameře, dobovým interiérům a v závěru filmu neobvyklému exteriéru dobového chemického koncernu. ()

gggggg

Veľmi pekný a svižný čiernobiely film, no na svoju dobu dosť drsný a nekompromisný. Cagneymu rola sadla veľmi dobre, dej ide stále rýchlym tempom a aj cez dlhú stopáž skoro dvoch hodín nemá jediné hluché miesto. Taktiež sú vo filme nádherné historické predmety, ktoré polícia v USA používala pri sledovačkách. Je dokonca aj vysvetlené ako fungujú, čo je len čerešničkou na torte tohto skvelého kúsku. ()