Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Argondia odpad!

To byla ale blbost! Nekonečná nuda a herci stejně k pláči, jako monotónní dabing od Fénix ProDabing. Trapas a velké zklamání! ()

gemi

Kdo by řekl, že divadelně natočený film za nula nula nic může být tak strhující! Marvel do každého filmu narve stovky milionů a někdo holt dokáže to samé za buřta a pivo. ()

mirra66

Určitě zajímavý námět, určitě zajímavě ztvárněná hlavní postava (nemá smysl se hádat, nemá smysl přesvědčovat, nemá smysl snažit se o to, aby ostatní věřili - to všechno musel za svůj předlouhý život zažít nespočetněkrát a již je smířen s tím, že běh života, historie, politiky nemá šanci změnit a spíše se nechává unášet vlnami v oceánu života). V tomto směru se jedná interesantní záležitost. Jako film je to však slabší, je to spíše podobné záznamu z divadelního představení, nebo jakási videokniha (když audiokniha je herci čtená a zvukově zaznamenaná kniha). Jako film to hodnotím nízko, ale jako příběh se mi to líbilo velice. 50% ()

Boris.

Film, kde se v podstatě jen mluví o otázkách jako nesmrtelnost, víra a podobně, ale celej dialog mě hodně bavil. Mám ale podobný názor jaký sem se dočetl ve spoustě komentářů, a to že film měl bejt o cca 10 minut kratší. Diváka měl nechat ve vlastní fantazii, ať Johnovi věří nebo ne. V tom případě bych asi hodnotil plnym počtem. ()

Dave Lister

Jak byste se zachovali, kdyby vám někdo z vašich přátel sdělil, že na tomto světě žije několik tisíc let a byl u zásadních historických událostí. Měli byste ho za blázna? Pomysleli byste si, že si z vás dělá legraci? Nebo byste byli ochotni přijmout fakt, že mluví pravdu. Tak jsem se posadil do křesla a začal jsem poslouchat vyprávění Johna Oldmana a velmi pozorně jsem poslouchal každé slovo. Představil jsem si, že sedím s jeho přáteli na odlehlé chatě a nemohu uvěřit tomu čeho jsem svědkem. Nikdo z přítomných nemůže. Otázky víry, náboženství, historických faktů, teorií a také přijetí něčeho, co se dá velmi těžko přijmout. O tom všem je The Man from Earth. Pokud vás toto nalákalo, tak usedněte s horkým čajem na své pohovky a poslouchejte fascinující a šílené vyprávění Johna Oldmana. ()

Likan7

Film, který Vám dokáže vnutit tolik brouků do hlavy, že z ní budete mít ementál. Někdy až brilantně vystavený příběh a vyprávění, které divákovi dává jednu otázku za druhou, aby ho okamžitě napadlo pět dalších. Kéž bych s takovým člověkem mohl mluvit, touha po vědění je přirozená lidská vlastnost a Pozemšťan mi dovolil na ní pohlédnout. Bavilo mě to, i když to je vlastně jen konverzačka skupinky lidí v reálném čase během jednoho večera. První twist byl skvělý, druhý ještě lepší. K úplné dokonalosti bych si představoval jen větší tah na branku, a na čelist diváka. Napětí ale divák pociťuje prakticky od začátku a stupňuje se až do konce. ()

rivah

Vykládání či spíše mudrování nebo i tlachání o minulých životech muže - spolu s ostatními, mezi nimiž je i moudrý černoch....S opravdovou sci-fi to má jen málo společného... ()

ChickenPate

Moc pěkná ukázka toho, že na natočení dobrého sci-fi není potřeba létajících talířů a drahých efektů. Čím déle jsem se na film díval, víc jsem k němu byl očima připoután. ()

Hellknight12

No páni. Tak tento film má vážne veľmi príjemne prekvapil. Pustil som si ho, že si dám niečo kratšie pred spaním, keďže má len 87 min. Jedná sa o komorný snímok, ktorý sa snaží rozobrať za mňa veľmi zaujímavú tému. Áno niekomu to môže prísť nudné a hlavne pre nábožensky založených ľudí až urážlivé ale ja našťastie medzi nie nepatrím. Sci-fi stránka funguje hlavne na dialógoch hlavných postáv. Teoreticky experiment, ktorý je veľmi zaujímavý. Film má niekoľko veľmi pekných a hlavne zaujímavých myšlienok. Ako je možné, že má tento film minul?   Film môžem odporučiť, každému kto má rád komornejšie sci-fi a chcú si oddýchnuť od akcie. Neodporúčam asi len ľuďom nábožensky založeným. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. Tých 5% dávam dole za dĺžku, ktorá mohla mať aspoň 100 min. ()

junxi91

Tak tento film mě bavil od začátku do konce. Zopakoval jsem si spoustu historických událostí, osobností a také mě tento film donutil se nad určitými věcmi zamyslet. Nízký rozpočet, žádné efekty, ale obsah naprosto bezchybný a velice kvalitní. Jistý profesor John Oldman se chystá přestěhovat do nového domova, a tak mu kolegové uspořádají improvizovaný večírek na chatě. Jedná se o biologa Harryho, profesorku dějin umění a hluboce věřící katoličku Edith, antropologa Dana, krásnou mladou historičku Sandy, archeologa Arta a také jeho mladou žákyni Lindu. Kolegové se Johna ptají, proč od nich odchází, a on, v návaznosti na nalezený pazourek z magdalénského období prohlásí, že žije už 14 000 let! Proto se také každých 10 let stěhuje, aby si ostatní nevšimnuli, že stárne. Svůj příběh nejprve vypráví jako sci-fi, ale nakonec začne mluvit jako osoba, která skutečně žije tak dlouho. Kolegové tomu samozřejmě nevěří, nicméně to přijímají jako pracovní hypotézu, aby zjistili Johnovy skutečné záměry. John vypráví svůj poněkud rozmazaný životní příběh - nejprve byl 2000 let Sumeřan, poté Babylóňan a nakonec odešel na východ, kde se stal Buddhovým učedníkem. Říká, že se mohl zúčastnit Kolumbovy výpravy do Indie, a že se znal s Van Goghem, od kterého dostal jako dárek jeho vlastní obraz. Všichni samozřejmě zpochybňují Johnův příběh na základě svých vlastních znalostí a tvrdí mu, že si to mohl přečíst v jakékoliv knize o historii. Biolog Harry nedokáže přijmout to, že by někdo mohl žít tak dlouho. Nejvíce skeptický je archeolog Art. John se brání tím, že jeho paměť je nedokonalá a události vidí pouze ze své vlastní perspektivy. Dorazí zde také profesor a psychiatr Dr. Will Gruber, který se Johna ptá, zda cítí vinu za to, že přežil všechny, které miloval. Dokonce se chce přesvědčit o tom, že John je skutečně nesmrtelný a míří na něj pistolí. Poté se na chvíli vzdálí, aby se vyklidnil. John se dozvídá, že Willovi přechozího dne zemřela manželka. A tak jde ven za Willem, vyjadřuje mu upřímnou soustrast a Will se vrací ke skupině. Diskuze se stočí k náboženství a John se přizná, že žádné nenásleduje. Nevěří ve všemocného Boha, ale nezpochybňuje jeho možnou existenci. A začne jít do tuhého. John prozrazuje, že se snažil přenést učení Buddhy do Římské říše a stal se inspirací pro příběh o Ježíšovi. Ano, John byl Ježíš Kristus a vysvětluje, odkud pochází jeho jméno! A to vyvolá značné emoce. Edit se rozpláče a Will požaduje, aby John uzavřel svůj příběh s tím, že se jedná o hoax. A pokud to John odmítne, tak bude donucen jej nedobrovolně psychiatricky vyšetřit. A tak se John zamyslí a řekne, že si to skutečně vymyslel. Přátelé opouštějí večírek s různými reakcemi - Edith cítí úlevu, Harry projevuje otevřenou mysl, Art nechce Johna už nikdy vidět, Will si myslí, že John patří do cvokárny a pouze Sandy s Lindou Johnovi věří a Dan vypadá, že to celé Johnovi uvěřil. Zůstává pouze Will a Sandy. Sandy z Johna vytáhne, že si nic nevymýšlel, jen chtěl své vědecké kolegy uklidnit. Will jejich rozhovor zaslechne a tím se dostáváme k vyvrcholení celého filmu. Will se ptá Johna na věci, které by mohl vědět pouze někdo, kdo mu byl hodně blízký. Uvidí tedy nakonec John poprvé zemřít svého vlastního syna? Skutečně emotivně nabitý závěr velice inteligentního filmu, na který se musím někdy stoprocentně podívat znovu, už jen kvůli všem těm informacím, které v něm zazněly. () (méně) (více)

degster

Béčkové herecké výkony a televízna kamera, čo občas nezaostrí, originálny námet a scenár, čo vám pootáča kolieska v hlave. Veľký zážitok, ktorý tak dobre funguje asi len kvôli kombinácii všetkého povedaného. ()

Strider

No tak podle drsnýho plakátu tady na csfd se dá očekávat něco jako Minority report nebo něco v tom stylu. Ke svému štěstí jsem si ale přečetl pár komentářů a tak jsme věděl do čeho jdu. Nějaké hvězdné války se doopravdy nekonaly. Celý film je jedno velké filozofování, navíc ještě po většinu času probíhá jen v jedné místnosti. No ale to nic nemění na tom, že celý film je nadmíru zábavný a ani chvíli nenudí. Z takovýhle filmů by si měli vzít příklad čeští filmaři, kteří furt fňukají, že nemají peníze, nemají kulisy, nemají tohle a tamto... K natočení dobrého filmu stačí mít dobrý nápad a trochu snahy. Jako u tohohle. ()

chandy10

Skvělý , originální nápad, který nedostal patřičné zpracování. Děj se odechrával v jedné místnosti a jenom v rámci hovoru a to mě začalolo velice brzy nudit. Do poloviny mě děj bavil(zajímal), ale potom se dostavila nuda a chtěl jsem, aby už byl konec. ()

perutman

No Sci-fi moc nemusím, ale tohle podání mě opravdu nadchlo. Já bych mu položil zásadní otázku: "To sis chlape sakra nepsal deník???". :-) ()

nzTomParys

Ještě neuplynulo prvních 10 minut filmu a už mi bylo naprosto jasné, že tenhle film je speciální. Mám strašně rád "mluvící filmy" jako K-PAX, 12 Rozhněvaných můžu či Invazi Barbarů, a tohle je asi nejskvostnější přírůstek do této kategorie, a do filmů poslední doby obecně. Od chvíle kdy začali mluvit až do samého konce jsem jen kroutil hlavou a jen napjatě poslouchal. Myšlenka, její troufalost a propracovanost mě naprosto odfoukla. Myslel jsem že po tak famózním příběhu prostě film nemá šanci udělat za sebou stejně geniální tečku. Obrovský omyl. ___ Všem co mají rádi ve filmu i mluvení, OPRAVDU DOPORUČUJI! 9.6/10 ()

lenzi

Výborný námet s veľkým potenciálom, takisto mi vyhovoval komorno-konverzačný typ filmu. Zaujímavé boli niektoré preberané otázky a aj odpovede. Mínus vidím v tom, že jaskynný muž bol tak trochu všadebol, čakal som, kedy z neho vylezie, že v istú dobu ho to prestalo baviť, nechal si narásť fúziky a začal 2. svetovú. Pochybné bolo tiež, že taká zbierka intelektuálov ho nevedela zasypat spŕškou základných a jednoduchých otázok, ktoré by ich ihneď presvedčili, či si z nich chlapík robí prdel alebo nie. Minimálne musel ovládať aspoň dvadsať jazykov - latinou, gréčtinou, hebrejštinou počnúc a sumerštinou, či inými exotickými jazykmi končiac. Ale film bol zaujimavý a nútil k zamyslieniu, škoda nevyužitého potenciálu. ()

e.Boďo

daľší filmový zážitok čo mi bude dumať v hlave .hah ludia a čo keď sa nejedná o sci-fi:D ..everything is possible:).. ()