Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

wOOzIe

4 hvězdy za to, že tvůrci dokázali velice poutavě natočit hodinu a půl filmu jen v jedné místnosti a jak si nějací "lidé" povídají. S tímhle si opravdu scénárista vyhrál a přitom je to vlastně tak jednoduché. ()

Godhaj

,,Living 14 000 years didn’t make me a genious. I just had time.“ Kupa inťoušů diskutujícím na akademická témata na jednom opuštěném místě může být nakonec pěkně zajímavý film. Vše se sází na jednu kartu, co kdyby jeden z nich byl opravdu moc a moc starý? Scénář je naprosto bez chyby, pěkně tančí na okraji mezi šílenými bláboly a seriózní vědou a filosofií. Zpracování je však naprosto nevalné úrovně. Celý film má podobnou atmosféru jako ty nejhorší céčkové filmy. Kamera je nudná, nezmůže se na nic víc, než záběry postav, které mluví. O to víc jsem byl překvapen, jak moc mě film bavil. Ono, kdyby tento scénář byl čten jako rozhlasová hra, bylo by to stejně dobré. Režisér tenhle materiál zkrátka nemohl pokazit. ()

TSZ

Komorní drama se sci-fi rozsahem. Neotřelý snímek, který nenudí, ačkoliv obvykle se mi při sledování 87 minutové konverzace menšího počtu lidí chce usnout/zemřít. ()

Honzin10

Naprosto super film. Ač se (téměř) celý odehrává v jediném pokoji, dokonale vtáhne do děje. Škoda, že kamera a celkové zpracování trochu váznou. A nebýt toho přepáleného závěru, s plným hodnocením bych neváhal. ()

P.H.

1. Ten polopatickej konec si mohli odpustit. 2. Ten český dabing - to je nějaký sofistikovaný vtip, který jsem nepochopil, nebo to opravdu někdo myslel vážně???? ()

misar3

Dabing byl utrpením. Kamera a obraz také trochu slabší. Dokud se nezačala řeši náboženská otázka a její popírání, film se i celkem pěkně sledoval, ale těch 82% na CSFD je těžce přeceněných. ()

Shitonit

Jak za pár doláčů natočit film, kterej mě udrží sledovat děj, číst titulky, přemýšlet, věřit...??? Právě takhle. Pár lidí, vzdělaných osob, rozďoubává plky jednoho přechytralýho nesmrtelňáka, nu a čím víc mě to sralo, tím víc jsem toužil dočkat se nějakýho konce. Ten konec, na konec byl mi dán, vyřešil otázku, ukončil příběh, a Ten, který procházel skrz lidské bytí, bez bití a bez keců odešel... ()

Mahowny odpad!

Debilní kecy v podání ochotnických herců, zvláště mě pak iritoval projev Davida Lee Smithe, který při svém velkém comming outu neprodukuje žádné emoce. Intelektuální zážitek se nekoná, o nové myšlenky jsem bohužel obohacen nebyl. Scénář má spoustu nelogičností, dialogy mi nepřišly geniální ba naopak spíše nepřirozené a nevěrohodné. Zpracování je laciné, vše působí velice nepřirozeně. Lepší atmosféru člověk zažije i v domově důchodců.... ()

Knor

Jedinečnej zážitek tenhle film. Neuvěřitelně podmanivej a originální scénář, celej příběh se odehraje v jedný místnosti kde spolu postavy jen mluví. Je to nuda ? No ani náhodou. Vyprávění Johna Oldmana je napínavý, poutavý, šílený, krásný i děsivý zároveň. Tohle se musí vidět, doporučuju, ()

araBaraB

Uz dlouho jsem nevidela film, ktery by me tak vtahl do deje. Super zazitek a to byl film natoceny na jednom miste vicemene v jedne mistnosti :) jednoduche, ale o to vice zajimave.. ()

xsexbox

Film odohrávajúci sa v jednej miestnosti kde sa pri praskote tlejúceho dreva odhalí pravda alebo nepravda? Neuveritelné ako takto nízkorozpočtový film dokáže diváka pohltiť.Je to len obrazom toho že ak je niečo robené kvalitne a s láskou nieje potrebný veľký budget. K dokonalosti však podľa mňa chýba len to ,keby si to celé hlavný propagonista vymyslel - bol by to lepší plot twist. ()

GameboyNES odpad!

asi 4.hodinové plácání o hovně, které má bejt jakože kůl šokující. žádný kozy, krev, monstra ani pokémoni. Navíc ten nápad vykradli z Batmana, dokonce ten krypl jmenuje i Savage jako používaný jméno. To jen pro ty pozéry co se nad touhle nudou rozpívají, jak je to úžesný žužu filmík. https://www.postavy.cz/vandal-savage/ ()

.killer.

Vítězství obsahu nad formou v absolutním slova smyslu. Vcelku obstojně zahraná záležitost na půdorysu jedné místnosti, která dokáže zaujmout originálním námětem a poutavým vyprávěním hlavního aktéra. My co máme přečtené Foucaultovo kyvadlo, známe postavu hraběte Saint Germaina (byť ne osobně) a neštítíme se kdejaké fantaskní konspirace, chrochtáme blahem. Přál bych filmu kvalitnější formální zpracování a pevnější režijní vedení, abych mohl dát s čistým svědomím plnou palbu. ()

Ex_Machina

„Máme nebo a peklo, aby cirkev mohla vládnuť pomocou strachu a hrôzy. Vraj iba tak zachránime naše duše, ktoré sme ale nikdy nestratili“. 14 tisíc rokov žijúci Ježiš, ktorý študoval u Budhu by o tom predsa mohol niečo vedieť. Komorná televízna inscenácia s dobrým, no hrubo nedotiahnutým nápadom, z ktorého sa dalo vyťažiť mnohokrát viac. Film je niečo medzi K-Pax s Kevinom Spaceym a Dvanástimi rozhnevanými mužmi, ale vždy keď sa začne nejaký zaujímavý dialóg, tak sa nikam ďalej neodrazí a zamotá sa do bezdejových úvah. Napriek tomu zaujímavé dielko. ()

BFG2000

Nejmenší a současně jeden z největších sci-fi filmů 21. století! Obrovské uznání tvůrcům, že dokázali během tak krátké doby, v tak malém prostoru a jen s pár herci, nadhodit tolik otázek, témat a úvah. Vážně mě to dostalo, jako málo co. David Lee Smith je dokonalý a i ostatní si to s ním očividně užívají. Tohle se vážně povedlo! A za fakt, že v podstatě odsoudili náboženství a především pak církev, bych ihned přihodil šestou hvězdičku! ()

papadoc

Hodně zajimavá myšlenka, možná v některých bodech lehce nedomyšlená, ale pokud mam brát film tak jak nám byl naservírován, tak byl po celou dobu poutavý. Dlouho mě žádný film takhle nezaujal. Na závěr filmu by mi více seděly varianty, že po "přiznání" by snímek skončil a nechal diváka v zamyšlení nebo by John dokázal pravdivost historky až po letech. Nicméně i tento konec byl emotivní. ()

jojoping

Od úvodného okamžiku ma tento film dostal. Posedenie uzavretej spoločnosti na osamelej chate a vedenie intelektuálnych rečí, to na prvý pohľad nevyzerá veľmi pútavo, ale v tomto prípade to pútavé je. Až do konca som hltal každé slovo a čakal na výsledok. Je ten profesorík naozaj nesmrteľný, alebo nie je? ()

_-0-_

De facto divadelní hra, natočená většinově v JEDNOM interieru s tak dokonalým výsledkem. Jistě, dají se vytknout drobné chyby - konec mohl být otevřený, pochybnosti větší a setkání s umírajícím synem trochu méně jednoznačné, ale to na výsledném kladném dojmu zanechá jen neznatelné stopy. Demýtizace počátků křesťanství a oddělení pojmů vára, církev a etika - to vše nenásilně zasazené do rámce komorní Sci-Fi to vše musí nebigotního diváka nadchnout. Sci-Fi bez počítačově zpracovaných efektů, bez výkřiků techniky, potoků krve a praskajících čelistí bohužel kasy nenaplní, ale zato potěší část diváků. Námět si říká o další zpracování ve formě rozhlasové hry... ()

Dinsberg

Představa, že by jeden člověk svým životem mohl obsáhnout prakticky celou historickou civilizaci, mi přijde hodně depresivní. Největší a nejsilnější částí pak byla roztržka ohledně bible. A opravdu si nemyslím, že mu to všichni uvěřili. ()