Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Tanner

No, námět vcelku zajímavý, ale zpracování mi příliš nesedlo. Je to ukecané a postavené výhradně na dialozích, ale ty mi přišly nepřirozené a podivně šroubované, občas je to hnané až nesmyslně do krajnosti (až úsměvných), herecké výkony nejsou přesvědčivé. Na druhou stranu je tam pár zajímavých myšlenek, na americký film je to odvážné co se náboženství týče. Potenciál však je podle mne ještě vyšší. Stojí za podívání, ale že by vám to nedalo spát, to asi ne.. ()

polonius

Myšlenka nekonečného života provokovala už Karla Čapka, i když jeho Věc Makropulos jde po trochu jiné linii než tenhle film, který je mnohem hlubší sondou do chování a reakcí lidí, kterým seberou zničehonic iluze, a všechny hodnoty, které se zdály po celé věky tak pevné a neměnné, se zřítí jako domeček z karet. Ve filmu ( který je mnohem blíž spíše divadelní formě) jsou pokládány otázky, které vzrušují lidstvo odjakživa, a co víc, jsou zde ústy "Ježíše Krista" i zodpovězeny a všechno dává smysl. Velmi zajímavý nápad, skvěle zpracovaný scénář, který nutí k zamyšlení a opakovanému shlédnutí tohoto velice zdařilého snímku. ()

rundmg

priserne herecke vykony mi zkazily dojem z celeho filmu, ale ani tak bych ten film nepovazoval za neco prevratneho. ()

adekcz

Pozornosti hodný snímek, který formou velmi připomíná 12 angry man a částěčně K-PAX. Pro mne neznámí herci z tohoto filmu se nemůžou vyrovnat Spaceymu nebo Fondovi, ale kvalitní příběh posouvá celý film, včetně příjemných výkonů herců výše... Jedna hvězdička navíc, za dialog vedoucí k fajnovému rozcupování víry jedné křesťanky na kousíčky:) ()

RajCZitko

Když jsem poprvé viděl tento film, tak sem měl v hlavě brouka na dosti dlouhou dobu. Dokonale vystihuje spolešenskou a vědeckou situaci, v níž se nyní nacházíme. Víme tak málo, všecko je ihned po vyřšení dané a nic jiného nejde. Sami si pak "pod sebou řežeme větev" v otázce dalšího žití na tédle planetě. To jsem se dostal ale trochu dál... Tendle film, i když se vlastně jedná jakoby o rozhovor v jedný místnosti (jinak to skoro popsat nejde), tedy přes jeho jednoduchost, určitě patří do seznamů filmů který má každý fanoušek filmového průmyslu, ale i každý vědátor. Každý vědec by měl počítat s tou možností, že to tak prostě není... A ne se hnedka naštvávat. Mno film prostě nejpecka ()

zmates

Souhlasím s výše vyřčeným názorem, že by se klidně mohlo jednat o rozhlasovou hru, kde by se ušetřilo tuny peněz, aniž by tím utrpěla kvalita. Všichni členové štábu kromě velectěného pana scénáristy jsou zde skutečně skoro zbyteční (včetně herců, kteří svými výkony moc nepřesvědčí - ostatně, v takovém filmu je to docela kumšt). Rozdíl je však v tom, že k rozhlasové hře bych se pravděpodobně, jako kulturní skorobarbar, nikdy nedostal. Naštěstí se toho chytil pro mě naznámý pán jménem Richard Schenkman a já mu za to děkuji. Víte, filmů, knih a diskuzí týkajících se věčného života je všude kolem nás jak nas... máku. Poslední dobou se autoři dokonce zaměřili na to, že ona ta nesmrtelnost zas takové terno není (většinou se to stočí na lásku), takže ani tímto nás film neohromí. Ale garantuji vám, že otázky, které spojují věčné mládí s náboženstvím, filozofií, přírodními vědami nebo přátelstvím, a které právě zde zazní, tak ty jste si většinou ani nepoložili, natož se je pokusili zodpovědět. Doporučuji všem, kteří mají alespoň pocit, že u filmu přemýšlí. Velmi silný zážitek! ()

Micka

Asi jedno z opravdu mála konverzačních dramat u kterých jsem seděl jako přikovaný. Výborné dialogy, výborný nápad a výborné zpracování. Tento film výborně dokazuje, že nepotřebujete utratit miliony za efekty aby jste natočili kvalitní snímek. Bravo! ()

/:-D

Mne sa to páčilo náramne. Kľudne poviem že strašne dlho som nevidel niečo také NAD niečo čo som ešte nevidel čo som ani netušil niečo čo nieje niekoľko krát prežúvaná blbosť hollywoodu s nálepkou "toto musíte vidieť" .Všetko sa to deje v jednej miestnosti s neznámymi hercami so žiadnymi flashbackmi.Všetko je to na vašej predstavivosti čo sa dneska nevidí. Hudba ma chytila za srdce a pumpovala do môjho srdca napätie naplnené zvláštnou úctou k životu, priestoru a hlavne času.Na konci sa to zvrhne na príbeh o Ježišovi, ale neuškodilo moc. Krásne tu pichá čo pichá ale poriadne je*e zbíjačkou do rôznych taburizovaných tém, ktoré by sa mohli niekoho aj dotknúť. Ale môžte tento film brať spôsobom že všetko čo o tomto svete viete je len kopa rozprávok, ktoré akceptujeme a dotvárame. Hráme hru, ktorú hrajú s nami, ale to patrí skôr na iné forum :). Takže v skratke ako film to vo mne nechalo strašne hlboký dojem a potvrdilo mi to že v jednoduchosti a v čistej "pravde" je krása. Po takýchto filmoch mám chuť klopať po dverách ako jehovista a odporúčať ho každému...I´M JUST SAYING :) ()

Ewík

28.2.2010 Možná tento film není takový velkolepý skvost, ale vzal mi zkrátka dech. Líbí se mi nápad, jednoduchost provedení a konec. Nemám, co bych dodala. ()

PaRi

Chytré, vtáhlo mě to hned zkraje a to jsem měl možnost sledování jen s českými titulky. Skoro si myslím, že by se to lépe četlo jako povídka. Ale tahle minimalistická realizace má také něco do sebe. Dobře vybrané typy herců. Podruhé jsem to viděl s naprosto příšerným amatérským dabingem, kdy se to nedalo dodívat, jak to tahalo za uši. ()

john.h

Taková pěkná konverzační chujovinka, kde ta neustálá konverzace půl tuctu lidí v chatce u stolku zabaví na hodinu a půl. Jak nemám rád remaky, tak u tohoto filmu bych udělal výjimku a rád bych ho viděl natočený s vysokým rozpočtem a nějak okořeněný, třeba flashbackama. ()

Banned

Líbil se mi filmový nápad, myšlenky a dialogy herců (s tím Ježíšem to ale přehnal). Kdo ví, jaké verzi bychom uvěřili, kdybychom sami tomuhle "pozemšťanovi" čelili. Ovšem samotné zpracování bylo horší a herci se taky moc nepředvedli. Za těch 90 minut jsem čekal prostě víc zvratů a ono se to vezlo pořád stejným tempem k infarktu. ()

freyinec

Těžké hodnotit, fakt moc. Původní myšlenka výborná a originální, dialogy fantastické, až na tu věc s Jesusem - ikdyž nejsem věřící tak to už bylo trochu hodně...Celkově zajímavý snímek, který dokázal upoutat, přestože se odehrával pouze v jednom pokoji...a v hlavě zůstává sakra moc otázek na co bych se ho chtěl zeptat :) ()

Sollozzo

Zajímavý film, který je silný hlavně ve svém, dobře vymyšleném scénáři. To zaručí, že aniž by se postavy hnuly z obýváku, ani chvilku nenudí. Také je dobrý na rozmíchání diskuze (čti hádky) po pár půllitrech piva. 80%. ()

PavelH

Zajímavý, originální nápad, který je ovšem jen velmi těžko zpracovatelný. Nudné představení nudných, nezajímavých herců chrlících jedno klišé za druhým. No a ten konec? "Tati? Synu? eeeeeuuhhh"... no to neee :)) ()

Fafyna

Téma je vskutku zajímavé, ale bohužel příliš nepřekvapivě zpracované. A ačkoliv ve sktečnosti má snahu tvářit se přirozeně, působí až moc nereálně. Zkrátka a dobře jsem filmu nevěřila. Nevěřila jsem hercům, atmosféře, ani příběhu. Škoda, mohlo to být mnohem lepší.. ()

lakiboy

Verili by ste mu, alebo nie? Rozpráva tak presvedčivo. Ale veď to má všetko naštudované z kníh! Je veľmi príjemné sledovať jeho príbeh až do konca. Hlavne pre tých, ktorí majú radi komorné filmy, ako ja. Nadabujte ho niekto, nech ho môžem pustiť aj našim. Ale rýchlo! Nebudú tu totiž 14 000 rokov. :-) ()

LakiyL

Čo dokáže na "goodbye párty" spraviť hypotetická otázka s ľuďmi, ich následné reakcie, zmena názorov a celková atmosféra, ktorá sa strieda z vtipnej na vážnu a najmä prebudí v každom z nás skepsu čo keď? ()