• Oskar
  *

  Dva kriminálníci se vydávají za dva vědce, kteří jsou jim k nerozeznání podobní. No, proč ne. Mezi oběma dvojicemi existuje tentýž vztah "starší blahosklonný seladon versus mladší nepraktický trouba". Hm, to už bude trochu matoucí, ale budiž. Oběma dvojicím jde o přechytračení nepřehledné skrumáže mafiánů, cizokrajných tajných agentů a domácí tajné služby a o získání stejné ženy, nehezké natupírované brécy. Tak dost. První půlhodina filmu vypadala sice výstředně a zmateně, ale stále ještě docela slibně. Nejpozději od chvíle, kdy se ukáže, že vědci jsou současně tajnými agenty a že kriminálníci, vydávající se za vědce, jsou dalšími postavami také považováni za špiony, přestává děj dávat smysl a vrší jen únavně nevtipné gagy jako z nějaké flatulentní italské taškařice. Pokud jde o Rogera Moorea a Michaela Cainea, bylo by hezké napsat, že alespoň oni úroveň filmu jakžtakž pozvedají, ale nebyla by to pravda. Caine svou dvojroli ustál o něco lépe než Moore, ale v každém případě jde o jeho nejhorší film, jaký jsem kdy viděl. Rogeru Mooreovi jednak velmi nesedí komedie jako taková, druhak mu hází klacky pod nohy věk, v němž všechno to laškování se slečnami, vlastní oběma jeho postavám, působí upoceně a trapně. John Cleese hraje pouze cameo, v titulcích popsané jako "muž na pláži v Barbadosu, který vypadá jako John Cleese" a o zbytku obsazení nemá smysl mluvit. Závěrem snad ještě plivnu jedovatou slinu k nesnesitelné hudbě a nekoukatelně přesvícenému obrazu. Po všech stránkách špatný film. 20%(3.12.2010)

 • waska
  ****

  Celkem slušně ujetá komedie o dvou falešných bankovních lupičích. Plán je dokonale vymyšlen, ale vždy se pokazí to, co se nejméně očekává. Co všechno jste ochotni udělat pro peníze? Roger Moore a Michael Caine se v komediích rozhodně neztratí.(30.4.2009)

 • Martin741
  ***

  Slusna priemerna komedia, ktoru natocil reziser Michael Winner /Death Wish 1974, Mechanic Zabijak 1972/. Roger Moore uz po bondovkach ako Spy who loved me a vyhlidka na Vrazdu tocil len priemer, nevie hrat ale cosi zachranil Michael Caine /Italian job 1969, Play Dirty 1968/ a par znamejsich hercov, britsky zmysel pre humor potesi europskeho divaka, stale lepsie ako mnohe US umelotiny : 67 %(29.11.2016)