Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

blackrain

Stejně jako uživatel naigoto ani já nechápu jak mě tenhle animák mohl minout, ale stalo se to. Možná, že je dokonce lepší, že jsem na něj narazila až teď. ()

Tony.cs

Ano, základní kámen příběhu s největší pravděpodobností okopíroval Cameron ve svém Avataru. Ale to je tak vše. Stejně tak Terra kopíruje co se dá, od Star Wars po Star Trek. Ale i tak je to zajímavé, originální a chytlavé. Jediné, co to podráží je šíleně nudná, stará a ošklivá animace. Bohužel u takovéhoto typu filmu to udělá polovinu hodnocení. Vždyť Final Fantasy: The Spirits Within je starší o celých šest let, a přitom je na mnohem vyžší úrovni. A to i scénáristicky a režijně. ()

PogoJoe

Scénář tohohle animáku je příliš primitivní, plný klišé a hlavně (bohužel) černobílých charakterů. Nakreslené pohádkově hezky, dabing (původní Anglický samozřejmě) kvalitní, hudba fajn, celé je to pohodička na jedno podívání, ale strašně předvídatelné a neorigiální... ()

m@rz

Možná 3.5, ale půlky tady nejsou. Povedený nápad, ale kus filmu jsem se nudil. Hodně dětinské. Dobrá hudba. A škoda té velryby. Zrychlený, zjednodušený, kreslený avatar. ()

Joe321

Na Terru čekám už skoro ty dva roky a konečně jsem se dočkal. Když člověk přehlédne jednodušší animaci, čeká ho úžasný zážitek. Scénář také neni věru nápaditý, ale vynahrazuje to celkové zpracování. Nádherné prostřední a design plavidel plus úžasná hudba. Mohlo to být klidně o hodinku delší, protože se dalo pár věcí ještě roztáhnout (třeba minulost), ale zase by to zřejmě nebylo tak svižné jako teď. Momentální nadšení možná opadne, ale zatím pět. -"I believe they can fight, sir." -"Good. Then they die with honor." ()

M.i.k.e

překvapivě ne-dětský animák,který disponuje velmi slušnou atmosférou i příběhem (byť nepříliš originálním).Škoda,že animace je tentokrát opravdu slabá a chvíli trvá,než se na ní člověk zvykne.Ale zase na druhou stranu se jedná o tři roky starou záležitost,takže se jí dá lecos odpustit...70% ()

rakovnik

Lidé si již velmi dlouhou dobu představují, jaké bude setkání s mimozemšťany. Zda přijdou s dobrými úmysly, s úmysly kolonizovat nová území, či vytěžit naše zdroje. Stejně tak je ale potřeba dívat se na problém i ze strany lidstva. Jací budeme my, jako "dobyvatelé", ať již z jakéhokoli důvodu? A o tom je tento film. Díky tomu, že film je dle mého názoru především pro děti a mládež, je konec očekávatelný a milý. Animace je sice docela jednoduchá a příběh vlastně také, ale zhuštěný děj a myšlenkové vyznění dělá z filmu příjemnou podívanou. ()

Nautila

Není to tak naivní a přehnaně laskavé, jako animáky podobného druhu (spoiler: nechají zabít hlavního mužského hrdinu, týjo!). Za to velké plus, i jinak je to ale velmi příjemná věcička. ()

Nach

Úžasná hudba, nádherný děj. V některých věcech mnohem lepší, než pozdější Avatar. Jako celek však o půl krůčku horší. Všem milovníkům sci-fi žánru doporučuji. A nejedná se o film určený pouze dětem. 80% ()

Sandstorm

Podobný námět a hlavní myšlenku už jsem někde viděl. Že by v Avataru? Ano. A jak je to možné, když tento neznámý animák vznikl dříve, než Cameronův 3D (s)hit ? Starý lišák Cameron totiž obšlehnul film za miliony dolarů a já pak nemam plagiátořit seminárky! Dost o Jimmym...tomuhle filmu chybí lepší animace, ale to je kompenzováno originalitou příběhu, takže s místním hodnocením souhlasím 70% ()

Wormboy

Kvalitne animovane sci-fi s velkou moralnou (ludskou?) hodnotou, velmi prijemnym spracovanim a peknym hudobnym podmazom. Prijemny zazitok... ()

Martrix

Zdaleka ne tak dobrá animace jako třeba u WALL-E a příběh originalitou také nepřekypuje(Pocahontas a 100 jiných podobných) Přesto je Terra namíchána ze slušné akce, místy moc dobré animace, příjemných hrdinů a nehloupých dialogů. Taková hezká sci-fi pohádka pro náctileté. Škoda jen, že si žánrovým zařazením do sci-fi, zbytečně zúžila okruh diváků. ()

tomeek

Letové a bojové sekvence za jasných 5 hvězd - za takové scény by se nemusely stydět ani Star Wars. Ale ta animace postav - bída. Chůze divná a vzhled figurek velice laciný. Nijak originální příběh, zato však originální prostředí... budiž! Tři a půl hvězdičky - pohodička. Znovu už to ale vidět nemusím. ()

Sharlay

Příběh, kterého se nám dostalo už v desítkách filmů. Animace, která ničím nevyniká. Žádné napětí, žádné zvraty, žádná scéna či motiv, který by stál za zmínku. Tedy nuda a zbytečný film. ()

Mr.Ripley

Jedinečný animovaný film u kterého jsem napětím nedýchal. Taková dávka akce se v hraném filmu jen tak nevidí a zde se drží od začátku stopáže, až do samotného závěru. Díky vybuchující akci a podmanivému soundtracku odpustíte slabší animaci a necháte se unášet na vlně fantazie. ()

Sfinkter

Přímočará verze Avatara, který se Terrou asi nechal hodně inspirovat. Rozsahem, pojetím a schopností vtáhnout do děje bych při rozhodování asi sáhl po tomto snímku. Na Avatar 2 se totiž ani v nejmenším netěším. ()