Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

zipexx

Dokument, který Vám nedá šanci neuvěřit v konspirační teorie! Můj oblíbený uživatel "Antek" to ve svém komentáři vystihl přesně a já se pod to podepisuji:-). ()

maverick10

Nemusite verit vsemu co vam v tomhle dokumentu rikaji. Tim byste se stali stejnymi voly o jakych tenhle dokument pojednava. Ale spise se nas snazi donutit premyslet a ne jen verit vsemu co nam vyblejou z televizem nebo co napisou v novinach. A kdyz se zamyslite tak je spousta veci, ktera proste nesedi a jednoduchymi pocty se da dojit k jinemu zaveru nez o jakych se vas snazi presvedcit. ()

ilemas

Ať je to pravda nebo ne, dokumentu to neubírá na působivosti. Bohužel, mizerně natočené. Nejvíc se mi líbila část I o náboženství, i když všemu nevěřím, co se nám tu snaží předložit, např. že Ježíš nikdy neexistoval, ale bylo by velice zajimavé, kdyby se ukázalo, že je to pravda. I když jsem nevěřící, tak jsem si dosud myslel, že Ježíš byla skutečná postava, ale po tomhle šokujícím dokumentu už nevěřím ani na něj. Možná je to to, co nám církev tají a byl by to velký šok pro lidstvo, kdyby přiznala pravdu. V roce 2000 měla něco odtajnit, ale prý lidstvo není ještě připraveno znát pravdu. ()

easaque

4* i když dokument působí hodně konspiračně a obsahově nijak zvlášť esteticky zajímavě, tak byl pro mě zásadní tím, že jeden mezi prvními dokázal říct i druhou stránku věcí. Nejvýznamější jsou pro mě části o náboženství a penězích, to o útocích z 11. září raději nekomentuji a úplnou pravdu se stejně nikdy nedozvíme, ať je jakákoliv. Je jedinečný pro vytváření vlastního obrazu o různých věcech i tím, že ukazuje souvislosti vzniku věcí. Svět vždycky byl, je a bude o tom, že ho budou dál posunovat lidí s velkou mocí a způsoby jejich manipulace můžou být tak krásně skryté. Na druhou stranu mi vadila ukecanost a přehnaný nátlak - takže si bere prostředky "skupiny", proti které bojuje. To šlo určitě udělat lépe. Přesto tuto sérii dokumentů budu hodnotit velmi kladně.. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

raffspIn

První část je rozhodně zajímavá i když by se jí dalo vytknout trochu nevěrohodnosti vzhledek k absenci dohledatelných zdrojů. Druhá část je klasické bahno okolo 11. září. Sled argumentů proti, které jsou pekelně přesvědčivé, ale o pravdu a fakta se vůbec ani neotřou. Dokonce se o to ani nesnaží. Třetí část je težký supermix historických událostí a nějakých ekonomických teorií nejspíš autora samotného + trocha propagandy a nějaké skutečné informace vytržené z kontexu a smotané dohromady. Když vidím americké show kde muži v obleku s nacvičeným enthusiasmem řvou lidem do tváže pravdu (a že je jich v tomto díle hodně) je mi zle a zle a zle. Zeitgeist je dokagunda která bojuje s božskou silou sama proti sobě. ()

Petoss1

Prvá vec, ktorá ma zarazila, bola podobnosť príbehu egyptského boha Hóra uctievaného tisícročia pred našim letopočtom s kresťanským príbehom Ježiša Krista. Kurva ako je to možné, že tieto dva príbehy oddelené od seba tisíckami rokom majú podobné alebo rovnaké základne črty. No a takýchto podôb, ako bolo ukázané, sú desiatky v rôznych náboženstvách. Počatie panny, 25. december, zimný slnovrat, smrť, zmŕtvychvstanie... Druha časť venována 11. septembru vyvoláva ešte väčšie a šokojúcejšie otázky. Explózie pred samotným nárazom, ktoré zranili niekoľko ľudí, budova, ktorá spadla aj bez toho aby do nej čokoľvek vrazilo a kam sa podelo lietadlo smerované na Pentagon? Veľmi zaujímavé. A tretia časť len ukazuje v akom povrchnom svete žijeme. Môžeme my, ľudia ešte niečomu v tomto svete skutočne veriť?! Kľudne môže byť aj tento dokument podvrch, veď bolo ukázané, že televízia je nástroj na klamanie ľuďom, ale čo ak... Známy mi povedal, že náboženstvo je najväčšie klamstvo v dejinách ľudstva a podľa tohto dokumentu mal zdá sa pravdu. Zeitgeistu prestanem venovať pozornosť len v prípade, ak mi niekto ponúkne presvedčivejšie a hlavne prijatelnejšie argumenty. Kurvy 90% ()

Attta

Po dokumentární stránce velice dobrý film, po stránce realistické, si myslím, že není až tak objektivní. Posuzovat, zda li to tak je, či ne se tu pouštět nebudu. Každopádně zde autoři šikovně pasivně vnucují své názory a myšlenky, které jsou doloženy "fakty", ovšem jsou to opravdu fakta???? Některé věci však opravdu stojí za zhlédnutí. ()

Flaxik

ŠŠŠokující odhalení, to jsem opravdu netušil, že existují lidé v pozadí a že banky mají velkou moc! Dokonce že i na válce se dá vydělat, no to jsou mi novinky. Vysoké hodnocení nepřičítám snížené inteligenci diváků, ale prostě tomu, že nečtou a nepamatují si, co se učilo v dějepise (např. že potopení Lusitanie bylo hledanou záminkou, je novinka ve věku několika desítek let), takže jim v tomto dokumentu servírovaná fakta přijdou jako úplně hustě objevná věc. Ale pokud někdo bojuje proti manipulaci s fakty tím, že sám manipuluje (a navíc blbě), tak zaslouží poslat do horoucí prdele. I ten úvod s náboženstvím je napůl vylhaný (namátkou - zkuste si načíst něco o egyptském Horovi, perském Mithrovi a pak srovnejte s tím, co tvrdí v tomhle paskvilu). Již se těším na další díl o tom, jak světu vládnou ústřice z planety Sírius (což není pravda, tam ve skutečnosti žijí inteligentní pudlové) a pod dozorem Velkého Humra (ten zelenej s tykadlama) dělá americká vláda v oblasti 51 pokusy na svých občanech. Všechny nás tu načipují a pak semelou do žrádla pro psy na svých haciendách. Tu jednu hvězdu jsem uronil za památný projev na téma televize. Jinak by tahle ohavná manipulativní blitka schytala čistý odpad. ()

cubajz

výborný dokument vybízející k probuzení.... netuším jestli je všechno z toho, co je nám v dokumentu servírováno, pravda založená na důkazech nebo jen spekulace. Každopádně je to podáno tak přesvědčivě a naléhavě, že se jen těžko ubráníte touze něco s tím vším dělat. První část se týká mýtů křesťaství a celé biblické ideologie, kterou celkem úspěšně rozvrací, ale jelikož se zásadně stavím proti křesťaství, tak mě ani nějak nepřekvapila a bral jsem jí spíš jako takovou satisfakci ... Druhá část mne znepokojila, ale byl jsem na ní připraven od Michaela Moora, který už přeci jen nějaký ten pátek o prohnilosti Ameriky hlásá... Třetí část začala zvolna a nijak zajímavě, postupně mě ovšem začal nahlodávat červík pochybností, zdali se mě tohle už nezačíná týkat. Nejvíce mě dostala finální myšlenka implantovaných pozičních mikročipů - jak už sama o sobě, tak i tím, že už jsem jí zaslechl z jiných teoríí a v té či oné podobě viděl v nesčetně sci-fi filmech... jojo, drazí a milí, se světem to jde pěkně z kopce, pochopte to a šiřte slova Zacka De La Rochi do celého světa: WAKE UP! ()

boogieman odpad!

Aha, tak takto to s tým svetom naozaj je!! Smiešne, úbohé a manipulujúce. Naozaj ľudí ešte takéto filmy zaujímajú? ()

TommyLeeJape

"Náboženský mýtus je nejsilnější nástroj v dějinách a slouží jako psychologická půda, na které mohou kvést další mýty." Zastávám názor, že pokud chcete v něco věřit, nepotřebujete k tomu žádnou knihu, instituci, papeže, kněze ani věže. Nejspíš právě proto, mě zaujala hlavně úvodní část, ukazující nám křesťanství (ano, ta vypočítavá, vražedná organizace, jež na několik set let, zcela zastavila vědecký, technický i společenský pokrok v celé Evropě) jako jeden velký remake pohanské (egyptské) mytologie spojené s uctíváním (boha) Slunce. Remake, který se však může chlubit dramaticky většími tržbami a pro stádo mnohem přijatelnějším hereckým obsazením. Zeitgeist Vám poskytne mnoho argumentů pro diskuzi se zaslepeným věřícím, i když taková diskuze stejně nikam nevede, protože vy vlastně pouze "testujete jeho víru" nebo se rouháte. Co se týče těch dalších části, jakkoliv jsou spekulativní až stupidní, donutí Vás minimálně k zamyšlení. Zpracování dokumentu Vás bohužel k zamyšlení donutí také... ()

Kwaichi

"Cool story bro", aj keď drvivé väčšina "faktov, ktoré tu boli podložené boli založené len na dohadoch a špekuláciách. Film miestami pobavil, najmä nevedomosťou a povrchnými znalosťami autorov k témam o ktorých film pojednával. ()

MarekT odpad!

Čím bych své povídání načal? Předně bych tomuto výtvoru neříkal dokument. Jedním z prvků dokumentu by totiž měla být objektivita, respektive nestrannost. To zde není - vypravěč nám zde servíruje rychlostí tornáda své subjektivní názory, které navíc mají hodnotu kecala od piva, ale takové beru narozdíl od Zeitgeistu s přiměřenou rezervou. Viděl jsem sice jen část úseku o křesťanství, i tak si myslím, že si úsudek udělat mohu. Film mi asi nejvíce připomněl jehovisty - cituji: "Musíte poznat pravdu, hledat ji a ta pravda vás osvobodí." A tou pravdou jsme nejspíš my, tvůrci, chce se mi dodat. Tím je jasné, že dělají přesně to, z čehož obviňují jiné. Takovou paranoiu bych chápal kupříkladu v internetových diskusích, protože tam každý píše názory sám za sebe a sám si za ně odpovídá. Ale ve filmu, jehož účely by se neměly zneužívat, to tolerovat nelze. Zeitgeist je nejen odpad filmový, ale i odpad lidský. ()

campix

Mám tyhle konspirátorské dokumenty poměrně v oblibě. Když má člověk hlavu otevřenou, tak můžou nastolit nejedno téma k zamyšlení, ale vyvozovat z nich nejaké větší závěry není úplně na místě. Tohle bezezbytku platí také pro Zeitgeist, který si bere na paškál bibli, teroristické útoky 11. září a také velke finanční korporace. Což je na jeden dokument docela zátěž a většina věcí se jenom tak nakousne, vytáhne z konextu nebo se nedoplní dostatek informací, a tak na Vás tvůrci Zeitgeistu chrlí jeden výrok za druhým a bohužel také v naprosto příšerné formě, která by odpovídala nějakému špatně udělanému školními materiálu z osmdesátých let. Takhle špatně udělaný dokument jsem dlouho neviděl. Jako instruktážní video pro nějakou sektu dostačující, ale celkově ne příliš kvalitně udělané a stojící na hodně vratkých základech. ()

Riley

Hmm....ta část s křesťanstvím je geniální. Musím jen souhlasit a konsatovat, že jsem se bavila. Pěkně shrnuto, to co je očividné. Po té třetí části jsem se ale i chvilku bála vyjít ven :-)) Dojem úžasnej, ale s odstupem času tu třetí část asi nebudu brát tak vážně! :-) ()

E=mc2

prvá časť na prd druhá sa dala hoci nepodložená zaujímava boal tretia. speudodukument. nemám rad keď volajaký zakomplexovaný ateisti na niečo prídu a spravia unáhlené uávery o ježišovi, len preto že sú krátkozraký, pôsobí to bezzubo. škoda ()

Radiq

Na tohle by se měli podívat hlavně ti, co jsou náboženští věřící, vojáci ze všech armád, aby sabotovali svoji účast ve špainavejch vládních akcích a všichni lidi, co si o sobě myslí, že nejsou blbí. Neříkám, že věřím všemu, ale část o náboženství je prostě pravda, jenom se nad tím kua zamyslete... ()

bartias

Ať už dokumentární nebo pseudodokumentární, tenhle film předkládá fakta s takovou razancí, až z toho mrazí. Když rozebírá křesťanství, nedá se mu nic vytknout. Když se pustí do teorií okolo 11. září, dá se mu i věřit. Když mluví o finančním systému, má pravdu z poloviny – a dost možná i z té větší. Ale zapomíná na to nejdůležitější, čemu by se žádný dokument vyhýbat neměl, a neuvádí prakticky žádné zdroje. ()

daEmoNickY odpad!

V jedný ruce mám poměrně špatný dokument plný špatných úvah (což se navíc tvůrci snaží zachranit tím že začli veřejně prohlašovat že to tak bylo myšleno zpočátku) v druhý druhý 116 minut času. Teď si buď zvolím nebo se budu několik minut kochat tím, že mám na výběr. Mám vůbec na výběr? Můžu mít na výběr když už je přeci předem rozhodnuto? ____ JE TO MATRIX !!! ____ Ne není, ale než se z toho vzpamatuješ tak můžeš kouknout na Ponožkovej Matrix http://www.youtube.com/watch?v=XQrotZDDsTE nebo na Skutečnej Matrix http://www.youtube.com/watch?v=InqbFW1KkUU . ____ DOPORUCENO ____ Klub Sisifos, který sbírá vědecké i pavědecké stránky http://www.sysifos.cz/index.php?id=odkazy . ()